Salı / 8 Haziran 2021

AKP Sözcüsü Ömer Çelik “Ahmet Şık’ın Meclis’te ne işi var?” dedi, anında cevap geldi!

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, hakkında soruşturma açılan TİP Milletvekili Ahmet Şık'la ilgili "Meclis'te ne işi var" dedi, Şık ise "Siyasi parti kılığına girmiş bir çeteyle mücadele etmek için" diyerek yanıt verdi.

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK toplantısının ardından konuştu. Çelik, Türkiye İşçi Partisi İstanbul Milletvekili Ahmet Şık hakkında soruşturma açılmasıyla ilgili . “Bir devlete ‘katil’ demek o devlete millet tarafından verilmiş meşruiyetine saldırı demektir. Böyle düşünüyorsa devletin kurumlarından biri TBMM’de ne işi var? ” dedi.

Çelik, sözlerine şöyle devam etti: “Bu üslubu silahlı terör örgütleri tarafından kullanılan üslup. Bu ülkenin meşruiyetine inanan herkesin bu milletvekilini lanetlemesi gerekir. Böyle düşünüyorsa devletin kurumlarından biri TBMM’de ne işi var? Siz devletin politikalarını eleştirirsiniz. Bir memlekette muhalefet varsa, ister entelektüel, insan siyasi açıdan tarihteki olaylar ve siyaset uygulamaları eleştirilir. Bir devlete ‘katil’ demek o devlete millet tarafından verilmiş meşruiyetine saldırı demektir. Söylenen söz, silahlı terör örgütlerinin üslubuyla milletvekili sıfatıyla yapılıyor demektir. Hakkında soruşturma açılmış zaten. Muhalefetten bazılarının da ‘arkadaşımızdır, dostumuzdur, onurumuzdur’ diye sahiplenme açıklamaları var. Bunlar kendi partilerin meşruiyetini tartışmaya açar. Bugün silahlı terör örgütü üyesi konuşsa bunları söyleyecek. Yargı soruşturmasını açmış, kararını verdikten sonra parti olarak üzerimize düşen sorumluluk olursa gereğini yerine getiririz.”

AHMET ŞIK’TAN YANIT

Milletvekili Ahmet Şık ise Twitter’da Çelik’in sözlerinin yer aldığı “AKP Sözcüsü Ömer Çelik’ten Ahmet Şık yorumu: TBMM’de ne işi var?” başlıklı haberi alıntılayarak “Siyasi parti kılığına girmiş bir çeteyle mücadele etmek için” diye yazdı.

Son Haberler