AKP Sözcüsü Çelik: Erdoğan sistem revizyonu için muhalefetle konuşabilir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revizyon tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşebileceğini söyledi.

209,109BeğenenlerBeğen
5,198TakipçilerTakip Et

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revizyon tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşebileceğini söyledi.

Sistemin ‘milletin onayıyla’ yürürlüğe girdiğini ve ‘meşru‘ olduğunu vurgulayan Çelik, şunları söyledi: “Sistemin en büyük özelliği vatandaşın devletten hızlı hizmet alabilmesi. Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek.”

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın AKP’den istifası da sorulan AKP sözcüsü, Erdoğan’ın konuyla ilgili gerekli açıklamayı yaptığını ve AKP’nin ‘kendi işine baktığını’ belirtti.

Erdoğan, Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak şunları söylemişti: “Ben Ali beyin kendisine de söyledim; ‘Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz’ dedim.”

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 

İdlib’teki 33 şehidin ardından ekranlara çıkmayan Erdoğan’ın nerede olduğu ortaya çıktı

Suriye'nin İdlib kentinde 33 askerin şehit olmasının ardından telefon diplomasisi yürüten Erdoğan, İstanbul'a gelerek Kısıklı'daki evine geçti.

İdlib’den bir şehit haberi daha!

MSB: Topçu saldırısında 1 asker şehit oldu, 2 asker yaralandı

Bedelli askerlik kampanyasını başlatan Ata Benli’den tepki çeken paylaşım

İdlib'den 33 askerin şehit olmasının ardından bedelli askerlik kampanyası başlatan Ata Benli'nin Twitter'daki paylaşımı tepki çekti.
209,109BeğenenlerBeğen
5,198TakipçilerTakip Et