Pazar / 5 Temmuz 2020

AKP Sözcüsü Çelik: Erdoğan sistem revizyonu için muhalefetle konuşabilir

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revizyon tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşebileceğini söyledi.

207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et

AKP Sözcüsü Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminde revizyon tartışmalarına ilişkin, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın muhalefet liderleriyle görüşebileceğini söyledi.

Sistemin ‘milletin onayıyla’ yürürlüğe girdiğini ve ‘meşru‘ olduğunu vurgulayan Çelik, şunları söyledi: “Sistemin en büyük özelliği vatandaşın devletten hızlı hizmet alabilmesi. Nerelerde aksaklık varsa bunlar tespit edilecek. Milletvekillerimizin eleştirileri ve değerlendirmeleri not alınıyor. Aksaklık ve tıkanıklık olan yerlerin, eksik görülen yerlerin üzerine gidilecek.”

Yeni parti kuracağı iddia edilen eski başbakan yardımcısı Ali Babacan’ın AKP’den istifası da sorulan AKP sözcüsü, Erdoğan’ın konuyla ilgili gerekli açıklamayı yaptığını ve AKP’nin ‘kendi işine baktığını’ belirtti.

Erdoğan, Babacan’la yaptığı görüşmeye ilişkin olarak şunları söylemişti: “Ben Ali beyin kendisine de söyledim; ‘Yolunuz yolunuzdur eyvallah ama şunu unutmayın ki bu ümmeti parçalamaya hakkınız yok. Siz bunu yapıyorsunuz. Bunun parçalanmasıyla da bir yere gidemeyeceksiniz’ dedim.”

Erdoğan: Sembolik de olsa bayan vekillerimizden hiç olmazsa iki tane alalım

Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde konuşan partili AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Evet şöyle sembolik de olsa bayan milletvekillerimizden hiç olmazsa iki tanesini alalım” ifadelerini kullandı.

Erken seçim tartışmaları gölgesinde anket sonuçları: Salgın ve yeni partiler AKP’yi eritti

Salgın döneminde AKP'nin oy oranı gerilerken CHP ise oyunu arttırdı.

Sakarya’da facia ‘geliyorum’ demiş, işçiler: Isınma vardı 4 gündür uyarıyorduk

Sakarya’daki havai fişek fabrikasında meydana gelen patlama sonrası yaralanan işçileri CHP heyeti ziyaret etti. İşçiler fabrikadaki mallarda ısınma olduğunu ve bu konuda 4 gündür uyarı yapmalarına rağmen önlem alınmadığını söyleyerek, “Isınma olmaması gereken bir şey, uyardık ama dinlemediler” dediler.

AKP’li başkandan Binali Yıldırım faturası: ‘Seçim harcamalarını belediyeye ödetti’

Tekrarlanan seçimde Binali Yıldırım'a destek vermek amacıyla İstanbul'a giden Belediye Başkanı Halil İbrahim Aşgın ve beraberindekilerin masraflarının faturasının Çorum Belediyesi’ne kesildiğini ileri sürüldü.

İsmail Saymaz son anketi açıkladı: Metropoll’den Erdoğan’ı kızdıracak haber

Gazeteci İsmail Saymaz’ın açıkladığı Metropoll Araştırma Şirketi’nin Haziran ayında gerçekleştirdiği kamuoyu araştırması sonuçlarına göre AKP’nin oyunun gerilediği görüldü.
207,028BeğenenlerBeğen
7,857TakipçilerTakip Et