AKP sermayeye peşkeş çekti, Erdoğan’ın atadığı Marmara Üniversitesi Rektörü çözümü mezunda buldu: Pamuk eller cebe!

Marmara Üniversitesi Göztepe'de İletişim ve Hukuk Fakülteleri için Göztepe'de yeni inşa edilen derslikler için mezun öğrencilerinden bağış istedi. 

Marmara Üniversitesi Göztepe’de İletişim ve Hukuk Fakülteleri için Göztepe’de yeni inşa edilen derslikler için mezun öğrencilerinden bağış istedi.

İnşaatı yeni tamamlanan Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi binalarında yapılacak olan kütüphane için kampanya başlatan üniversite yönetimi mezunlarından koltuk bağışı için 1000 TL, masa bağışı için 3000 TL bekliyor.

Bağış istenmesinin yanı sıra masa ve koltuk için beklenen rakamların yüksekliği de tartışma konusu oldu.

Üniversitenin kurumsal hesaplarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atadığı Rektör Prof. Dr. Erol Özvar da mezun öğrencilere gönderdiği sms’te bağış beklediklerini söyledi.

Öğrencilerden bağış isteyen Marmara Üniversitesi’nin taşınan iki fakültesi de İstanbul’un en değerli arazilerinde bulunuyordu. İletişim Fakültesi Nişantaşı’nda yer alırken kampüsün 26 dönümlük arazisinin imar planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından konut ve ticari birimler yapılmak üzere değiştirildi. Kampüs arazisi “Durmak yok adam gibi yola devam” sloganıyla müteahhitlik yapan DAP Yapı’ya verildi. DAP Yapı 15 Temmuz sonrası Validebağ korusunun hemen dibinde mülkiyeti kamuya ait olan eski Hava Lojmanları arazisine de dev beton bloklar dikmişti.

Tarihi Haydarpaşa Kampüsü’nün binası da 2015 yılında 6639 sayılı ‘torba kanun’la Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Bakanlığın burada kurduğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi nedeniyle Hukuk Fakültesi de adeta sürgün edilmişti.

Halkweb ÖZEL

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gezi davasında beraat kararının ardından Ekrem İmamoğlu: Şehrin yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun

Gezi Parkı davasında çıkan beraat kararlarını ilişkin açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "İstanbul'da yaşayan herkes adına bu şehrin tarihini, kültürünü, yeşilini, doğasını savunan herkese selam olsun" dedi.

Hafter güçleri: Türkiye’ye ait gemiyi vurduk

Halife Hafter liderliğindeki Libya Ulusal Ordusu, Trablus'ta Türkiye'ye ait bir gemiyi vurduklarını duyurdu.

Gezi davasında tüm sanıklar beraat etti

Gezi eylemlerine finansal destek ve koordinasyonu sağladıkları iddialarıyla suçlanan aralarında Osman Kavala, Ayşe Mücella Yapıcı ve oyuncu Mehmet Ali Alabora'nın da bulunduğu davada karar çıktı.

Kılıçdaroğlu Gezi Direnişi’ne sahip çıktı: Hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkisidir

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Gezi olayları okumuş, hayatı sorgulayan gençlerin bir baskı rejimine tepkileridir. Dolayısıyla gençleri yaptıkları eylemde saygıyla sevgiyle karşılamak gerekir” dedi.

İBB, “İmamoğlu beni işten çıkardı” diyen İGDAŞ çalışanının emekliliğini istediği belgeyi paylaştı

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Sözcüsü Murat Ongun, Ulaş Karanfil isimli İGDAŞ çalışanının “İşten çıkarıldım” iddiasını yalanladı.
209,669BeğenenlerBeğen
4,900TakipçilerTakip Et