Cumartesi / 8 Ağustos 2020

AKP sermayeye peşkeş çekti, Erdoğan’ın atadığı Marmara Üniversitesi Rektörü çözümü mezunda buldu: Pamuk eller cebe!

Marmara Üniversitesi Göztepe'de İletişim ve Hukuk Fakülteleri için Göztepe'de yeni inşa edilen derslikler için mezun öğrencilerinden bağış istedi. 

206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et

Marmara Üniversitesi Göztepe’de İletişim ve Hukuk Fakülteleri için Göztepe’de yeni inşa edilen derslikler için mezun öğrencilerinden bağış istedi.

İnşaatı yeni tamamlanan Hukuk Fakültesi ve İletişim Fakültesi binalarında yapılacak olan kütüphane için kampanya başlatan üniversite yönetimi mezunlarından koltuk bağışı için 1000 TL, masa bağışı için 3000 TL bekliyor.

Bağış istenmesinin yanı sıra masa ve koltuk için beklenen rakamların yüksekliği de tartışma konusu oldu.

Üniversitenin kurumsal hesaplarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın atadığı Rektör Prof. Dr. Erol Özvar da mezun öğrencilere gönderdiği sms’te bağış beklediklerini söyledi.

Öğrencilerden bağış isteyen Marmara Üniversitesi’nin taşınan iki fakültesi de İstanbul’un en değerli arazilerinde bulunuyordu. İletişim Fakültesi Nişantaşı’nda yer alırken kampüsün 26 dönümlük arazisinin imar planı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından konut ve ticari birimler yapılmak üzere değiştirildi. Kampüs arazisi “Durmak yok adam gibi yola devam” sloganıyla müteahhitlik yapan DAP Yapı’ya verildi. DAP Yapı 15 Temmuz sonrası Validebağ korusunun hemen dibinde mülkiyeti kamuya ait olan eski Hava Lojmanları arazisine de dev beton bloklar dikmişti.

Tarihi Haydarpaşa Kampüsü’nün binası da 2015 yılında 6639 sayılı ‘torba kanun’la Sağlık Bakanlığı’na devredildi. Bakanlığın burada kurduğu Sağlık Bilimleri Üniversitesi nedeniyle Hukuk Fakültesi de adeta sürgün edilmişti.

Halkweb ÖZEL

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Muharrem İnce’den flaş yeni parti açıklaması

CHP'den ayrılacağı ve yeni parti kuracağı ileri sürülen Muharrem İnce çarpıcı bir açıklama yaptı

Muharrem İnce’nin partisinin adı Ulusal Sol mu?

Muharrem İnce’nin kuracağı partinin adı merak konusu. CHP’de bir kopuş hareketi başlatan İnce yeni parti için çalışmalarını sürdürüyor. Yaklaşık 2 yıl önce CHP’nin Cumhurbaşkanı adayı olan Muharrem İnce yeniden siyasetin hareketli dünyasına adım attı.

Altın çıldırdı, dolar yanıyor… Troller Berat Albayrak’ı yedirmeyiz kampanyası başlattı

AK troller Berat Albayrak için twitter'da kampanya başlattı.

Alman Dergisi’nde Erdoğan’ın servetini yazdılar: Kağıt üstündeki servetin yanı sıra buzdağının görünmeyen kısmı var

Almanya’da yayımlanan Focus dergisi, Erdoğan’ın servetini gündeme taşıdı. Derginin iddiasına göre Erdoğan’ın kağıt üzerinde görünen servetinin yanı sıra bir de buzdağının görünmeyen yüzü var. Ve Erdoğan’ın asıl serveti çocuklarının ve ailesinin üzerinde…

Bahçeli Ayasfoya için dün ne demişti? Bugün ne yaptı?

Devlet Bahçeli, 2015 yılında Trabzon'da yaptığı mitingde "Bunlar sırf tertemiz mümin duygularla oynamak ve sömürmek için Ayasofya Cami’ni bile kullanabileceklerdir." ifadelerini kullanmıştı.
206,487BeğenenlerBeğen
8,612TakipçilerTakip Et