AKP ortak canlı yayın için Bahçeli’ye danışmamış

Türkiye, yeniden yapılacak İstanbul Büyükşehir Belediyesi başkanlığı seçimleri için öne çıkan iki adaydan CHP’li Ekrem İmamoğlu ve AKP’li Binali Yıldırım’ın pazar günü gerçekleşecek ortak canlı yayında bir araya gelmesine kilitlendi.

207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et

Ortak canlı yayın için ilk fikri HaberTürk TV’den Didem Yılmaz Arslan atmış, ancak yayını yönetecek moderatör için teklif gazeteci Uğur Dündar’a gitmişti. Dündar kendisine gelen bu teklifi reddedince iki parti, FOX TV’den İsmail Küçükkaya üzerinde uzlaşma sağlamıştı.

Ancak İsmail Küçükkaya ismine AKP’nin ittifak ortağı MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’den itiraz gelmişti.

Bahçeli, İsmail Küçükkaya’nın neden tercih edildiğini anlayamadığını söyleyerek şu ifadeleri kullanmıştı:

“Bu şahsın Cumhur İttifakı ve MHP’ye husumet besleyen tavrı açıktır, bilinmektedir. Tarafsız değildir, samimi değildir, yeterli hiç değildir. Kaldı ki, FOX TV’nin yayın çizgisi de bulanık ve sorunludur.

Şayet İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğü kesinleşirse, bilinsin ki, 16 Haziran 2019 tarihinde 21.00’den itibaren televizyon izlemeyeceğim, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adaylarının tartışmasını takip etmeyeceğim.”

HaberTürk Yazarı Muharrem Sarıkaya da bugünkü yazısında Bahçeli’nin bu tepkisinin nedenini sorguluyor. Sarıkaya, ortak programa ilişkin AKP’nin MHP’ye danışmadığını belirtiyor. Sarıkaya’nın yazısının ilgili bölümü şöyle:

“Aktarıldığına göre, karşılık beklemeden İstanbul’da aday çıkarmayacağını açıklayan, Yıldırım’ın ortak adayı olduğunu ilan eden MHP’ye program ile ilgili herhangi bir danışmada bulunulmamış.

Bu gelişme, ‘Kürdistan…’ söylemiyle yükselen, ancak ‘kol kırılır yer içinde kalır’ anlayışıyla bir süreliğine içe atılan tepkiyi de dışa çıkarmış.”

loading...

Yeni kabine listesi haberleri doğru mu?

Sosyal medyada, bu saatler itibariyle en çok paylaşılan liste, yeni kabine listesi....

Enis Berberoğlu’ndan ilk açıklama!

Milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından yeniden cezaevine girecek olan Enis Berberoğlu'ndan ilk açıklama geldi.

Kılıçdaroğlu’ndan milletvekilliği düşürülen Enis Berberoğlu hakkında açıklama

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, hakkında kesinleşmiş yargı kararı olduğu gerekçesiyle milletvekilliği düşürülen CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında açıklama yaptı.

Haftalardır darbe yaygarası yapan AKP Meclis’e Saray darbesi yaptı… Meclis ‘darbeci AKP’ sloganıyla inledi!

CHP İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu, HDP Diyarbakır Milletvekili Musa Farisoğulları ve Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in milletvekillikleri düşürüldü.

CHP’li Enis Berberoğlu ile HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğulları’nın milletvekillikleri düşürüldü

CHP'li Enis Berberoğlu ve HDP'li Leyla Güven ile Musa Farisoğulları hakkındaki mahkeme kararları TBMM Genel Kurulu'nda okundu. Üç ismin milletvekilliği düşürüldü.
207,642BeğenenlerBeğen
7,890TakipçilerTakip Et