Salı / 27 Ekim 2020

AKP Milli Birlik Yürüyüşü başlatıyor

205,036BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Cumhurbaşkanlığı, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin birinci yıldönümünde düzenlenecek anma törenlerinin taslak programını açıkladı. 11 Temmuz Salı günü başlayacak etkinlikler, 16 Temmuz Pazar gecesine kadar yurtiçinde ve yurtdışında devam edecek. Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada Cumhurbaşkanlığı’nın himayesinde ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tüm yurtta gerçekleştirilecek etkinliklere bütün vatandaşlar davet edildi.

11 TEMMUZ SALI PROGRAMI

Cumhurbaşkanlığı’ndan yapılan açıklamada 11-16 Temmuz arası düzenlenecek anma törenlerinin taslak programları şöyle duyuruldu:

“15 Temmuz şehitleri ve bütün şehitlerimizin kabirlerini ziyaret. Öğle namazını müteakip 81 ilde Ulu Camiler ve Selatin Camilerinde Mevlid-i Şerif okunması ve yemek verilmesi. 15 Temmuz konulu fotoğraf sergilerinin açılması. 15 Temmuz haftası boyunca büyükelçiliklerimizde 15 Temmuz anma programları düzenlenmesi, basın bültenleri yayınlanması ve yabancı kamuoyunun bilgilendirilmesi. Hafta boyunca ana akım ve sosyal medyada 15 Temmuz ile ilgili mesajların yayınlanması”

12 TEMMUZ ÇARŞAMBA PROGRAMI

SETA Vakfı tarafından İstanbul’da düzenlenecek olan 15 Temmuz Sempozyumu (Haliç Kongre Merkezi) Ankara’da düzenlenecek olan TOBB Uluslararası İş Dünyası Toplantısı. 15 Temmuz Milli İrade Zaferi’nin Analizi kitabının tanıtım toplantısı (AKP Genel Merkezi) 15 Temmuz Meydanların Dili Sergisi (AK Parti Genel Merkezi)

13 TEMMUZ PERŞEMBE PROGRAMI

Şehit yakınları ve gazilerimizin katılımıyla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Anma Programı…

14 TEMMUZ CUMA PROGRAMI

81 ilde okunan hatm-i şeriflerin duasının Millet Camii’nde yapılması. Ankara’da düzenlenecek olan 15 Temmuz ve İnsan Hakları Paneli. Şehit yakınları ve gazilerimizle 81 ilde akşam yemeği.”

15 VE 16 TEMMUZ PROGRAMI

Cumhurbaşkanlığı Erdoğan, 15 ve 16 Temmuz tarihlerinde Ankara’daki ve İstanbul’daki törenlere bizzat katılacak. 15 Temmuz günü saat 13.00’te TBMM’deki özel oturuma katılacak olan AKP Genel Başkanı Erdoğan, saat 15.00’te Ankara’da uluslararası basın mensupları ile bir araya gelecek.

ANKARA PROGRAMI

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ankara’daki ilk etkinliklerin ardından İstanbul’a geçerek Milli Birlik Yürüyüşü’nü Anadolu yakasından saat 18.30’da başlatacak. Milli Birlik Yürüyüşü’nün saat 20.00’de tören alanına varması ile başlayan etkinlikte mehteran dinletisi yapılacak. Dinletinin ardından Erdoğan, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nde yaşamını yitirenlerin yakınları ve yaralananlar ile birlikte saat 21.15’te tören alanına gelecek. Törende Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından saat 22.05’te 15 Temmuz Belgeseli izletilecek ve saat 22.30’da Cumhurbaşkanı Erdoğan bir konuşma yapacak. Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek İstanbul programı şu sıralama ile tamamlanacak:

“23.15 – 250 Şehidimizin isimlerinin okunması ve saygı ışıklarının yanması

23.30 – 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde Şehitler Makamının Açılışı

23.45 – Video Mapping uygulaması – AKM

00.13 – Tüm Türkiye’de sela okunması ve Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla demokrasi nöbetinin başlaması.

16 TEMMUZ ANKARA PROGRAMI

15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece saat 00.13’te yurt genelinde selaların okunması ile Kızılay Meydanı’ndan TBMM’ye Milli Birlik Yürüyüşü yapılacak. Milli Birlik Yürüyüşü kortejinin gece saat 01.00’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise saat 02.00’de TBMM tören alanına gelmesi beklenirken, Meclis’teki anma töreninin taslak programı şöyle:

“02.05 – Kuran-ı Kerim Tilaveti – Dua

02.32 – Protokol konuşmaları (Sn. Devlet Bahçeli, Sn. Binali Yıldırım, Sn. İsmail Kahraman, Sn. R. Tayyip Erdoğan)

03.10 – 81 ilden yürüyen gençlerin getirdiği bayrakların Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Meclis Başkanımıza teslim edilmesi

03.15 – Video Mapping uygulaması– TBMM ve Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığı

04.50 – Millet Camii’nde sabah namazının kılınması

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde 15 Temmuz Şehitler Abidesinin açılışı Sayın Cumhurbaşkanımızın hitapları.”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

CHP’den dikkat çeken ekonomi raporu!  

CHP’nin raporunda, “Çılgınca borçlanma ve kur artışı kamunun borcunu 1.9 trilyon liraya çıkardı” denildi. Raporda devletin borcunun 2002’de 243 milyar lira olduğu vurgulandı.

Merve Boluğur’a maske cezası

Dışarıda birçok kez maskesiz görülen Merve Boluğur'a maske takmadığı için ceza kesildi: Doğuştan sosyal mesafem olduğu için maske takmıyorum.

Devlet Bahçeli’den Hüseyin Baş’a tebrik telefonu

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli Bağımsız Türkiye Partisi Genel Başkanı seçilen Hüseyin Baş’ı arayarak tebrik etti. Tekrar başsağlığı diledi.

Ayasofya’nın tuvaletleri için milyonluk harcama!

Vakıflar Genel Müdürlüğü, temmuz ayında camiye dönüştürülen Ayasofya’nın tuvaletlerini yenilemek için binlerce liralık “yenileme” ihalesi düzenledi.

Oruç Reis Araştırma Gemisinin eğitim ihalesini yumurta şirketi kazandı: Şirketin resmi adresinde bir aile ikamet ediyor

Doğu Akdeniz’de sismik araştırma çalışmaları yürüten Oruç Reis Araştırma Gemisi’nin eğitim ihalesini, yumurta ve tavuk pazarlaması yapan Ahmet Kenan Yaymacı’nın 13 Ocak 2020’de kurduğu PGA Deniz ve Ticaret Limited Şirketi 1 milyon 299 bin Dolar bedel ile kazandı. Yaymacı’nın yumurtacı ve denizci şirketlerinin adreslerinde ise birer aile oturuyor.