AKP medyasında sesler: Hulusi Akar görevden alınsın

AKP medyasında yer alan bir köşe yazısında Hulusi Akar'ın görevden alınması istendi.

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Şeker, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın görevden alınmasını istedi.

Hürriyet’in “Karargah Rahatsız” manşetini eleştiren Şeker, “Gerekiyorsa, at değiştirilir arkadaş” başlıklı yazısında Hande Fırat’ın haketmediği halde 15 Temmuz’un kahramanı olarak sunulduğunu iddia etti ve Hulusi Akar için şu ifadeleri kullandı:

“Fakat bu işin tek suçlusu Hürriyet mi? Röportajı veren, sayfalarca konuşanların kabahati yok mu? Hem “Sivil iradenin emrindeyiz, milletimizin hizmetindeyiz” diyeceksin, hem de “Bize sorulmadı” vs. Çok “Pardonne moi”, ne sorulacaktı? O röportajı vermeyecektiniz azizim, yanlış oldu. Dahası, pek çok yerde farklı davranacaktınız. Darbe girişimi sırasında, emrindeki askerler tarafından kaçırılabilen bir komutan olmak, yeterince rahatsız edici değil mi?

‘AT DEĞİŞİR ABİCİM’

Saatler boyunca haber alınamayan bir komutan olmak, vicdan yaralamaz mı? Bir yanda ‘Bize düşen, burada ölmektir’ diyen güçlü bir irade varken üstelik… Belinde silah olan bir komutanın, yanına gelenlere teslim olup nereye götürürlerse oraya gitmesi, belindeki kemeri çıkartıp boynuna takmalarına ses çıkarmaması ve sonra da görevine paşa paşa devam etmesi makul mü? ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ açıklamasının muhatabı olmak, hazmedilebilir bir durum mudur?

‘Esasen atın değiştirilmesi gerektiği malûm da, şu anda derenin ortasındayız’ gibi bir anlam altında ezilmemek mümkün mü? At değişir abicim. Derenin değil, gürül gürül akan bir nehrin ortasında bile olsa…”

Gürbüz Çapan’dan idam gelsin diyenlere ders gibi yanıt!

Peş peşe işlenen kadın cinayetlerinin ardından tekrar idam geri gelsin tartışması başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İslam’dan terörist çıkmaz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İngiltere'de Cambridge Camii'nin açılışında konuştu ve Yunus Emre'nin 'Bir kez gönül yıktın ise' adlı şiirini okudu.

Ahmet Davutoğlu’nun partisinin ismi sızdı! Başkanlık yerine parlamenter sistem…

Ahmet Davutoğlu’nun yeni partisi için geri sayım başladı. Partinin adının Bizim Parti olacağı öne sürüldü. İnternet Haber’in iddiasına göre Çarşamba günü yeni parti resmen ilan edilecek.

Vatandaşın parası böyle gasp edilmiş: Melih Gökçek döneminde belediyeden Osmanlıspor’a 2 milyon

Osmanlıspor’a 25 yıllığına bedelsiz devredilen Yenikent Stadı için belediye bütçesinden bir yılda 2 milyon TL harcandığı ortaya çıktı. Kaymakamlık, elektrik ve doğalgaz giderleri yurttaşın sırtına yüklenen stadın tahliye kararına uymadı.

Ceren Özdemir’in katilinin ifadesi: ‘Yeni avlar aradım’

Ordu’da Ceren Özdemir’i evinin kapısının önünde kalbinden bıçaklayarak öldüren açık cezaevinden iki kez firar eden cinayet hükümlüsü Özgür Arduç’un ifadesi ortaya çıktı. Katil zanlısının ifadesinde kullandıkları sözler ise kan dondurdu. Katil zanlısı Arduç ifadesinde Ceren’i öldürdükten sonra “Sabah inşaatta kaldım. Meyve aldım yeni avlar aradım ancak fırsatını bulamadım” ifadelerini kullandı.
210,622BeğenenlerBeğen
4,583TakipçilerTakip Et