AKP medyasında sesler: Hulusi Akar görevden alınsın

AKP medyasında yer alan bir köşe yazısında Hulusi Akar'ın görevden alınması istendi.

208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et

AKP’ye yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin yazarı Mehmet Şeker, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın görevden alınmasını istedi.

Hürriyet’in “Karargah Rahatsız” manşetini eleştiren Şeker, “Gerekiyorsa, at değiştirilir arkadaş” başlıklı yazısında Hande Fırat’ın haketmediği halde 15 Temmuz’un kahramanı olarak sunulduğunu iddia etti ve Hulusi Akar için şu ifadeleri kullandı:

“Fakat bu işin tek suçlusu Hürriyet mi? Röportajı veren, sayfalarca konuşanların kabahati yok mu? Hem “Sivil iradenin emrindeyiz, milletimizin hizmetindeyiz” diyeceksin, hem de “Bize sorulmadı” vs. Çok “Pardonne moi”, ne sorulacaktı? O röportajı vermeyecektiniz azizim, yanlış oldu. Dahası, pek çok yerde farklı davranacaktınız. Darbe girişimi sırasında, emrindeki askerler tarafından kaçırılabilen bir komutan olmak, yeterince rahatsız edici değil mi?

‘AT DEĞİŞİR ABİCİM’

Saatler boyunca haber alınamayan bir komutan olmak, vicdan yaralamaz mı? Bir yanda ‘Bize düşen, burada ölmektir’ diyen güçlü bir irade varken üstelik… Belinde silah olan bir komutanın, yanına gelenlere teslim olup nereye götürürlerse oraya gitmesi, belindeki kemeri çıkartıp boynuna takmalarına ses çıkarmaması ve sonra da görevine paşa paşa devam etmesi makul mü? ‘Dere geçerken at değiştirilmez’ açıklamasının muhatabı olmak, hazmedilebilir bir durum mudur?

‘Esasen atın değiştirilmesi gerektiği malûm da, şu anda derenin ortasındayız’ gibi bir anlam altında ezilmemek mümkün mü? At değişir abicim. Derenin değil, gürül gürül akan bir nehrin ortasında bile olsa…”

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Salgına nispeten daha hazırlıklı yakalandık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi'nin koronavirüs salgını konulu olağanüstü video konferans zirvesinde konuştu. Erdoğan, "Görünmez düşmana karşı zor bir savaş yürütüyoruz. " dedi.

“Zırnık yok” dediği için gözaltına alınan Gülseven: Başımıza cühela takımı musallat olmuş, kurtulmadan gün yüzü yok!

Independent Türkçe yazarı Hakan Gülseven, Türkiye’nin koronavirüsle mücadelesini, ceza infaz kanununda yapılması beklenen düzenlemeyi ve gözaltına alınma sürecini gazeteci Çağdaş Gökbel’e değerlendirdi.

Davutoğlu’ndan ‘gizli af’ eleştirisi: Rüşvet alan çıkacak, gazeteci yatacak! Bunu kamu vicdanı kabul eder mi?

Ahmet Davutoğlu, "İlke yok, gizli af var. Devlete karşı suçlarda değil, rüşvet, çete, yolsuzluk suçları için tahliye var. Bu yasada zimmet, gasp, rüşvet, irtikap affediliyor" ifadelerini kullandı.

CHP’li Turan Aydoğan “majestelerinin yargısı” deyip Sedat Peker’in firarını hatırlatınca AKP’liler kudurdu

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan Meclis kürsüsünde infaz paketine yönelik eleştiriler dile getirince AKP sıralarından tepkiler yükseldi. Yargı'daki hukuksuzlukları vurgulamak için "majestelerinin yargısı" ifadesini kullanan Aydoğan'a AKP'liler müdahale etmeye çalıştı. 
208,674BeğenenlerBeğen
7,634TakipçilerTakip Et