Cuma / 7 Ağustos 2020

“AKP kaybederse bunlar suç olarak önüne çıkacak”

Korkusuz gazetesi yazarı Can Ataklı, bugün köşesinde çok çarpıcı bir iddiayı dile getirdi. Ataklı, "Yurt dışı seçmen bilgisinin elçilikler tarafından AKP'ye verilyor, kaybederlerse bu şuç olarak önlerine çıkacaktır" dedi.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

Korkusuz yazarı Can Ataklı, yurt dışı seçmenlerden şikâyet geldiğini Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan imzasıyla evlere mektup gittiğini iddia etti. Ataklı yurt dışı seçmen bilgisinin  elçilik ve konsolosluklar aracılığıyla AKP’ye verildiğini söyleyerek, “Seçimi kaybederlerse bütün bunlar ‘suç dosyaları’ olarak önlerine konduğunda yaşayacakları şaşkınlığı düşünemiyorum bile” dedi.Ataklı’nın bugünkü (16 Haziran 2018) yazısının ilgili bölümü şöyle:Yurtdışında yaşayan pek çok okur ve izleyicimden birbirine benzer mesajlar alıyorum son günlerde.Hepsinin şikâyeti şu; “Evimize AKP genel başkanı Tayyip Erdoğan imzalı mektuplar geldi. Bizden AKP’ye ve kendisine oy vermemizi istiyor. Peki, adreslerimiz kendisine nasıl ulaştı?”Aslında herkes cevabı biliyor.Bu adresleri AKP Genel Merkezi’ne ulaştıranlar bu ülkelerdeki elçilikler.Çünkü doğal olarak adres kayıtları sadece elçilik ve konsolosluklarda var.Bunlar aslında kişisel kimlik bilgileri ve devletin koruması altında olması gerek.Ancak AKP ve tabii ki başkanı büyük bir kibir içinde “Devlet biziz” dediği için elçiliklerin elinde olan adres bilgilerini diledikleri gibi kullanabiliyor.Sanıyorum kibirden gözleri öyle bir kararmış ki hiçbirinin aklına bu yapılanın bir“anayasal suç” olduğu gelmiyor.Seçimi kaybederlerse bütün bunlar “suç dosyaları” olarak önlerine konduğunda yaşayacakları şaşkınlığı düşünemiyorum bile.

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et