Salı / 4 Ağustos 2020

AKP: Hani makam araçları? Yenikapı: İşte makam araçları!

206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun seçim öncesindeki vaatlerinden biri olan İBB’nin gereksiz yere kiraladığı araçlara dair sergi Yenikapı’da başladı. İsraf sergisine AKP’den yanıt gecikmeli de olsa geldi.

AKP İBB Meclis Grupbaşkanvekili Tevfik Göksu “Arazide kullanılan hizmet araçlarını getirmişler” diyerek küçümsedi. Ancak tam Göksu açıklama yaparken israf sergisine son model Mercedes’ler de katıldı.

İŞTE O ARAÇLAR: 

Alana hala gelmeye devam eden yüzlerce aracı yeterli bulmayan Göksu, “Dağ fare doğurmuştur” dedi.

Ekrem İmamoğlu’nun ‘İsraf Sergisi ‘ için AKP sonunda konuştu

Göksu açıklamasında şunları söyledi:

“Aldığım bilgilere göre her birimde sen 3 araç göndereceksin diye talimat verilmiş. Evde bakım, sosyal hizmet dâhil arazideki araçları toplamışlar. Salı gününe kadar da devam edecekmiş! Şu andaki durum şu ortaya attıkları iddiaları ispatlamaya çalışıyorlar.”

‘ARAÇ FANTEZİSİ’

Göksu’nun sözlerinin devamında öne sürdüğü iddialar ve konuya dair yorumu şöyle:

“Bu hırsla İstanbul’da hayatı durdurmuş durumdalar. Bu kara propagandayı yapabilmek için hayatı, hizmeti durdurmuş durumdalar. Evde sağlıkta örneğin hizmet bekleyen hastalar, İstanbul halkı şuan bu şov uğruna, evinde bakım hizmetinden mahrum bırakılmış durumda.

Çocuğu hastaneye götürülemeyen anne bugün neden gidemiyor diye merak ediyorsa Yenikapı’ya baksın. Araçlar şuan Sayın Başkanın fantezisine hizmet veriyor.

Madem bu araçlar ihtiyaç fazlasıydı da 60 gündür görevdesiniz niye tutuyorsunuz? Bu araçlar bu şovdan sonra İBB bünyesinde tutulacak mı tutulmayacak mı? Göreceğiz, takip edeceğiz.

Bir taraftan insanları ekmeğinden ediyorsunuz, bir taraftan her köşesinde bu şehrin bir yeni siyasi şov uğruna hizmeti durduruyorsunuz. Dağ fare doğurmuştur. Güneş balçıkla sıvanmaz. Hak ve hakikatler mutlaka ortaya çıkar.

Bu araçlar söylediğimiz gibi zabıtanın, sosyal hizmetlerin, evde bakım hizmetlerinin vs. kullandığı hizmet araçlarıdır. 1717 makam aracından da söz ettiler aylarca. Hani 1717 makam aracı?”

 

 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,532BeğenenlerBeğen
8,607TakipçilerTakip Et