Cuma / 26 Şubat 2021

AKP gençliği: ‘Gaylerin sorunlarını tartışıyoruz’

2009 temmuz ayında AKP geçliği kafa kafaya vererek hem gaylerin hem kürtlerin sorunlarını tartışmışlar. O günün geçleri bugünün yöneticileri oldu. Acaba hala tartışıyorlar mı?

İşte size tarihten bir hakikat; AKP’li Gençlik Kolları Başkanı inşaat mühendisi Erkan Kandemir bakın 2009 senesinde neler söylemiş:

Kandemir, “Başbakan’ı protesto eden metalci gençlerin, gayri ahlaki hareket yapmış olsalar bile gözaltına alınmalarının doğru olmadığını, önümüzdeki günlerde onlarla birlikte olacaklarını” söyledi.

Yaramazlık yaparız

“Biz genciz, yaramazlık yaparız, sıra dışı şeyler yaparız” diyen Kandemir, gençlerin bundan böyle sadece bayrak asan, alkışlayan bir kitle olmayacağını savunarak, bu düşüncelerini parti yönetimine iletip “Aksi halde bizi fesh edin” dediklerini söyledi. Kandemir, emocu, rapçi, rockçı gençlerin sorunlarını da önemsediklerini belirterek, şöyle dedi: “Onların meseleleri de bizim meselemiz. Benim de underground müzik dinleyen, komünist arkadaşlarım var. Onlar Türkiye’nin ve gençlerin zenginliği. İçimizde gaylerin haklarını savunan arkadaşlarımız da var. Yönetimdeki arkadaşlarımızla gaylerin sorunlarını tartışıyoruz, Kürt sorununu da.

Diğer siyasi partilerle çeşitli projelerde ortak çalışma yapabileceklerini belirten Kandemir, Kürt sorununun çözümüne katkı sunmak amacıyla CHP ve MHP Gençlik Kolları başkanlarıyla da görüşmeyi planlıyor.

Erkan Kandemir kimdir?

Aslen Rizelidir. Sakarya Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra İngiltere’de Kingston Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünde yüksek lisans eğitimi aldı. Sonrasında King’s College London Ortadoğu Araştırmaları bölümde ikinci yüksek lisansını yaptı. Ayrıca Cambridge Üniversitesi Uluslararası İlişkiler programına katıldı.

Erken yaşından itibaren sosyal çalışmalar içerisinde bulundu, çeşitli vakıf ve derneklerde görevler aldı. Üniversite yıllarında Fakülte Dernek Başkanlığı yaptı. Aktif siyasi hayati AK Parti’nin kuruluşuyla başladı. AK Parti İstanbul Gençlik Kolları’nda 2002 yılından itibaren İl Yönetim Kurulu Üyeliği, İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu, 2009 yılında ise Gençlik Kolları İstanbul İl Başkanlığı görevine getirildi. 3 senelik görev süresi sonrasında eğitim amacıyla yurt dışına çıktı.

2014 yılında Başbakan Danışmanlığı görevine getirildi. Aynı yılın Ekim ayında ise Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakan Yardımcısı olarak atandı.

7 Haziran 2015 tarihinde İstanbul milletvekili olarak meclise girdi. 1 Kasım 2015 seçimlerinde ise ikinci kez, 2018 yılında tekrar AK Parti İstanbul milletvekili seçildi. Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi üyeligi yapan Kandemir, aynı zamanda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliği gorevinde bulunmustur. Halihazirda Türkiye-Italya Parlamentolarası Dostluk Grubu Başkanlığı görevlerini yürütmekte olan Kandemir, AK Partinin 2018 yılında yapılan kongresinde Teskilatlardan sorumlu Genel Baskan Yardimcisi olarak görevlendirilmiştir.

Son Haberler