AKP ‘fetvacı’sı sordu: Niçin Erdoğan’ı harcamak istiyorlar?

AKP'nin yolsuzluk, görevi kötüye kullanma, doğruluktan uzaklık, liyakatsizlik gibi eleştirilen tüm eylem ve söylemlerine, Yeni Şafak'ta kaleme aldığı 'dini' yazılarla onay veren ve bu nedenle de adı, 'AKP'nin fetvacısı'na çıkan Hayrettin Karaman, son yazısında, "Niçin Erdoğan'ı harcamak istiyorlar" diye sordu.

209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et

AKP’nin yolsuzluk, görevi kötüye kullanma, doğruluktan uzaklık, liyakatsizlik gibi eleştirilen tüm eylem ve söylemlerine, Yeni Şafak’ta kaleme aldığı ‘dini’ yazılarla onay veren ve bu nedenle de adı, ‘AKP’nin fetvacısı’na çıkan Hayrettin Karaman, son yazısında, “Niçin Erdoğan’ı harcamak istiyorlar” diye sordu.

Son yazılarından birinde, AKP’nin eleştirilen tüm eylemlerini, “Mevcut iktidarı yıpratmak ve yok etmek isteyen iç ve dış mihraklara bakıyorum; bunların ve özellikle dışarıdakilerin ve içerideki “yönü ve davası farklı olanların” derdi ahlak, liyakat, hak-hukuk değil (keşke olsa), dertleri ve hedefleri Türkiye’yi teslim almak; mel’un emellerine mani olmaya çalışan, zalimlere karşı dik durup hiç değilse hakkı söyleyen lideri bertaraf etmekten ibaret” satırlarıyla aklamaya çalışan Karaman bu kez de, ‘tüm dünya Erdoğan’a karşı’ retoriğine başvurdu.

Karar Gazetesi yazarı Akif Beki de, Karaman’ı keskin bir biçimde eleştirdiği yazısında, “Sormazlar mı; dünyevi iktidar mücadelesini din mücadelesi, siyasi rakibi din düşmanı, muhalefeti küffar ordusu ve seçimi din savaşı gibi görmek ve göstermek caiz midir diye? Bu muydu cihat? Siyasi hassasiyetleri din hassasiyeti olarak sunmanın dindeki yeri ve hükmü nedir” sorusunu yöneltti.

Karaman’ın, iktidarın ve üyelerinin din dışı her türlü eylem ve söylemlerini meşrulaştırma çabasına bir tepki de Odatv yazarı Sabahattin Önkibar’dan geldi. “İslam’da yalan söylemek var mı” diye itiraz eden Önkibar, “Hatırlayalım aynı Hayrettin Karaman daha önce de “Yolsuzluk hırsızlık değildir” fetvasını vermişti” hatırlatmasında bulundu.

Karaman 21 Haziran tarihli yazısında, “Benim sevgili Erdoğan’dan hiçbir menfaatim ve beklentim yok. Benim aklımın erdiği ve yönümün belli olduğu günden beri bir davam var” diye yazdıktan sonra, iman ve davaya önem verdiğini savundu ve ekledi:

“Davama öncelik verdiğim için de, kusurlu da olsa bizimkilerin iktidardan düşmeleri halinde davamın başına nelerin gelebileceğini düşünürüm.

Şimdi önümüzde bir İstanbul seçimi var. Bu seçimde Tayyip Bey’in adamı kazanamazsa kimler sevinecek buna bakarım.

Ben sayayım:

* PKK’nın sözde liderleri sevinecek.

* ABD başkanı,

* Netanyahu,

* Suud Kral naibi,

* Sisi,

* Zâyid,

* Esed,

* Bazı Avrupa ülke başkanları,

* Bilcümle İslâm düşmanları,

* Dünyayı soyup soğana çeviren sermaye baronları,

* Kemalistler-Batıcılar… evet bunlar ve benzerleri sevinecekler.

Şimdi soruyorum:

Bunların derdi ahlâk mı, insan hakları mı, düşünce özgürlüğü mü, Türkiye’nin darboğazlardan çıkıp gerçek mânâda güçlü ve bağımsız olması mı, söyleyin, Allah aşkına, bunların derdi nedir? Niçin Erdoğan’ı harcamak istiyorlar?

“Oooof of”!”

Böylece Karaman bir kez daha, iktidar ve Erdoğan’ın tüm şaibeli işlerine dinen meşruiyet kılıfı giydirmeye çalıştı.

İdlb’deki 34 şehidin ardından ilk açıklamasını yapan Erdoğan Gezi Direnişini hedef aldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib'deki saldırı sonucu 33 askerin şehit olmasının ardından ilk kez açıklama yaptı.

Rus Büyükelçi: Türk askerinin koordinatlarını Suriye ile paylaştık ama vurulan yer hariç

Reuters'ın aktardığına göre Rusya ve Türkiye, BMGK'da İdlib'deki saldırılar hakkında çelişen açıklamalarda bulundu. 

Hatay’a giden CHP heyeti saldırının ayrıntılarına ulaştı

İdlib'de yaralanan askerleri Hatay'da ziyaret eden CHP heyeti, askerlerin saldırısı esnasında savunmasız kaldıklarını ve nokta atışı ile vurulduklarını kaydetti.

“Şehitler tepesi boş kalsın, niye bizim kınalı kuzularımız ölsün, niye askerlerimiz şehit oluyor?”

CHP'li Barış Yarkadaş Meclis'teki ortak bildiriye imza atan partisine ve İYİ Parti'ye eleştiri yönelterek İdlib'teki şehitlerin tek sorumlusunun AKP olduğunu söyledi. 

Erol Mütercimler’den Hulusi Akar’a canlı yayında kritik soru: Askerler enkaz altında gerçek şehit sayısı 78 mi?

İdlib'de gerçekleştirilen saldırının ardından 33 askerimiz şehit oldu. Tüm Türkiye'yi yasa boğan saldırıyla ilgili çok sayıda iddia ortaya atıldı. Şehit sayısının daha fazla olduğu öne sürülürken bu iddialara ilişkin en net bilgi araştırmacı yazar Erol Mütercimler'den geldi. 
209,107BeğenenlerBeğen
5,309TakipçilerTakip Et