Çarşamba / 5 Ağustos 2020

AKP çağırdı: Gül ve Davutoğlu gitmiyor

AK Parti, 16 Nisan referandum için kampanyayı Ankara'dan başlatıyor. Partiye emek vermiş çok sayıda isme davetiye gönderilirken Gül ve Davutoğlu'nun toplantıya katılmayacağı belirtiliyor. Eski yeni partilileri bir araya getirecek buluşma sonrası ilk miting Kahramankazan'da yapılacak.

206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et

AKP’nin referandum çalışmasının ilk büyük buluşması olacak tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak. 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirecek toplantıda 40 bin kişi ağırlanması bekleniyor. Türkiye genelinde yaklaşık bin otobüs de partilileri Ankara’ya taşıyacak.

Buluşma için eski-yeni bakanlar, parti kurucuları ve AKP’ye katkı yapmış çok sayıda kişiye davetiye gitti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu yurtdışında olduğu için katılamayacak. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski AKP bakanlar ve milletvekillerine verdiği yemeğe katılan eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan, eski bakanlar Sadullah Ergin, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda bakanın katılması bekleniyor.

YABANCI KONUKLAR DA OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir mesaj göndermesi beklenen toplantının yabancı konukları da olacak. Toplantının yabancı konukları da olacak. Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler de bu buluşmaya davetli. 30’u yabancı 400’den fazla sivil toplum kuruluşuna, 60’ı uluslararası 500’e yakın basın mensubuna ve 123 büyükelçiye davetiye gönderildi.

REFERANDUM ŞARKILARI GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Tanıtım toplantısında seçim şarkıları ve sloganları da görücüye çıkacak. ‘Kararımız evet’ başlıklı kitapçığın yanı sıra farklı broşürler de ilk kez bu toplantıda dağıtılacak.

ESKİ BAKANLAR MİLLETVEKİLLERİNE YEMEK

Toplantının bitiminde Başbakan Binali Yıldırım, yemekli toplantıda önceki dönem milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya gelecek. Eski Bakanların da bu yemeğe katılması bekleniyor.

İLK MİTİNG PAZAR GÜNÜ KAHRAMANKAZAN’DA

Tanıtım toplantısının ardından yapılacak ilk miting toplantısının adresi de belli oldu. Yıldırım, referandum çalışmalarına Pazar günü Kahramankazan’da yapılacak mitingle başlayacak. Referandum sürecinde bir çok ilde mitingler yapılırken bazı büyük illerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak mitingler de düzenlenecek.

Gözler CHP’de: MYK’ya kimler girecek?

37. olağan kurultayın ardından CHP Parti Meclisi (PM) netleşti. Partiyi iktidara taşıması hedeflenen A takımının şekillenmesi ise bayramın araya girmesi nedeniyle gecikti. CHP’de bayram boyunca da MYK için kulisler sürdü.

Ankara Tabip Odası’ndan dikkat çeken koronavirüs verileri: 488 sağlık çalışanı Covid-19 tanısı aldı, yoğun bakımlarda yer bulunamıyor

Ankara Tabip Odası'nın sahada pandemi ile mücadele eden sağlık çalışanlarından elde ettiği verilerle göre; 488 sağlık çalışanı Covid 19 tanısı aldı. ATO analizinde dikkat çekici tespitler yer aldı.

Evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven erkek gözaltına alındı

Bingöl'de evli olduğu görme engelli kadını bayıltana kadar döven Hasan E. isimli erkek, şiddet görüntülerinin sosyal medyada gündem olması üzerine gözaltına alındı.

Ekrem İmamoğlu’nun konuşmasını bölen sürpriz telefon! Sesi dışarı verdi!

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu; Edirnekapı’da İETT, Yenikapı’da ise İSKİ çalışanlarıyla bayramlaştı. İETT’nin Edirnekapı Garajı’nda gerçekleştirilen bayramlaşma etkinliğine, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) TBMM Grup Başkanvekili Engin Altay da katıldı. İSKİ çalışanlarıyla bayramlaşma, Yenikapı Artıma Tesisi’nde gerçekleştirildi. Etkinliklerde; İETT Genel Müdürü Alper Bilgili ve İSKİ Genel Müdür Yardımcısı Bülent Solmaz, çalışanlarıyla birlikte hazır bulundu.

İşte Muharrem İnce’ye gemileri yaktıran anın karesi

Cumhuriyet Halk Partisi kurultayının ardından Muharrem İnce'nin yeni parti kuracağı iddiası gündeme bomba gibi düştü. Muharrem İnce'nin parti kuracağı iddiası Ankara kulislerini hareketlendirdi. AKP'ye yakın medya ve gazeteciler iddiaya ilişkin bilgilerin adresi oldu. 
206,521BeğenenlerBeğen
8,609TakipçilerTakip Et