AKP çağırdı: Gül ve Davutoğlu gitmiyor

AK Parti, 16 Nisan referandum için kampanyayı Ankara'dan başlatıyor. Partiye emek vermiş çok sayıda isme davetiye gönderilirken Gül ve Davutoğlu'nun toplantıya katılmayacağı belirtiliyor. Eski yeni partilileri bir araya getirecek buluşma sonrası ilk miting Kahramankazan'da yapılacak.

AKP’nin referandum çalışmasının ilk büyük buluşması olacak tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak. 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirecek toplantıda 40 bin kişi ağırlanması bekleniyor. Türkiye genelinde yaklaşık bin otobüs de partilileri Ankara’ya taşıyacak.

Buluşma için eski-yeni bakanlar, parti kurucuları ve AKP’ye katkı yapmış çok sayıda kişiye davetiye gitti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu yurtdışında olduğu için katılamayacak. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski AKP bakanlar ve milletvekillerine verdiği yemeğe katılan eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan, eski bakanlar Sadullah Ergin, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda bakanın katılması bekleniyor.

YABANCI KONUKLAR DA OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir mesaj göndermesi beklenen toplantının yabancı konukları da olacak. Toplantının yabancı konukları da olacak. Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler de bu buluşmaya davetli. 30’u yabancı 400’den fazla sivil toplum kuruluşuna, 60’ı uluslararası 500’e yakın basın mensubuna ve 123 büyükelçiye davetiye gönderildi.

REFERANDUM ŞARKILARI GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Tanıtım toplantısında seçim şarkıları ve sloganları da görücüye çıkacak. ‘Kararımız evet’ başlıklı kitapçığın yanı sıra farklı broşürler de ilk kez bu toplantıda dağıtılacak.

ESKİ BAKANLAR MİLLETVEKİLLERİNE YEMEK

Toplantının bitiminde Başbakan Binali Yıldırım, yemekli toplantıda önceki dönem milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya gelecek. Eski Bakanların da bu yemeğe katılması bekleniyor.

İLK MİTİNG PAZAR GÜNÜ KAHRAMANKAZAN’DA

Tanıtım toplantısının ardından yapılacak ilk miting toplantısının adresi de belli oldu. Yıldırım, referandum çalışmalarına Pazar günü Kahramankazan’da yapılacak mitingle başlayacak. Referandum sürecinde bir çok ilde mitingler yapılırken bazı büyük illerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak mitingler de düzenlenecek.

En çok okunan haberler

Soyunma kabininde kadınların fotoğrafını çeken müezzin: Şaka maksadıyla çektim

Bursa Osmangazi Müftülüğü görevlisi, Mehmet Zahit Kotku Cami Müezzin Kayyımı Yakup Çerkez Temmuz ayında bir mağazada kadın soyunma kabinlerinde cep telefonuyla video çekerken yakalanmıştı. Çerkez savunmasında 'Yan kabinde arkadaşım olduğunu düşünerek, şaka maksadıyla cep telefonumla video ve fotoğraf çektim' dedi.

Erdoğan’ı tedirgin edecek iddialar… AKP’de neler oluyor?

AKP milletvekillerinin Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kuracağı yeni partilere katılıp katılmayaağı merak konusu oldu.

Muharrem İnce’ye tuzak soru soran Nagehan Alçı fena yakalandı… 24 Haziran’da Erdoğan’a oy vermediği böyle deşifre oldu!

Programda cemaatler ve tarikatların tartışıldığı bölümde Nagehan Alçı, Muharrem İnce'ye "Süleymancılar'la görüştünüz, seçimde sizi desteklediler" deyince ortalık karıştı. 

İsmail Saymaz anlattı dinleyenin nutku tutuldu

Gazeteci yazar İsmail Saymaz Halk TV'de Ayşenur Arslan'ın konuğu olduğu programda yeni kitabı Şehvetiye Tarikatı'ndaki korkunç detayları açıkladı. 

İktidar çalkalanıyor… Arınç ve Bahçeli kavgası genel merkeze sıçradı!

Türkiye'yi 17 yıldır yöneten iktidar partisi AKP'de çalkantılar bitmek bilmiyor. Ali Babacan ile Ahmet Davutoğlu'nun istifa ederek parti kurma kararı almalarıyla başlayan tartışmalar giderek büyüyor.

Metin Feyzioğlu neyin peşinde?

Tacettin Çolak yazdı...

Öğrencilerin kişisel bilgileri Ensar Vakfı’na veriliyor

Selçuk Üniversitesi'nde öğrenime başlayan öğrencilerin kişisel bilgileri Ensar Vakfı'yla paylaşıldı.

Yandaş yazardan Arınç’a: ‘AKP’de rahatsızlığa neden oluyor’

Arınç'ın AKP içinde rahatsızlığa sebep olduğunu ifade eden Yeni Akit yazarı, "Arınç ya Saadet’e ya da şu yeni partilerden birine katılsın" dedi.

15 Temmuz’da Erdoğan’ın yanında olan AKP’li yöneticiden istifa açıklaması: Bir aile şirketi…

15 Temmuz darbe girişimi esnasında Atatürk Havalimanı'nda Erdoğan'ın yanında olan isimlerden olan eski AKP İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Yavuz Değirmenci, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Cübbeli Ahmet İsmail Saymaz’ı kandırdı

Gazeteci İsmail Saymaz, kamuoyunda Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü‘nün yandaş Yeni Şafak yazarı Ergün Yıldırım‘ın yazısını paylaşmasını tepki gösterdi.

CHP’den Aylin Nazlıaka kararı

CHP Parti Meclisi, Atatürk tablosu tartışması sonrası partiden ihraç edilen Aylin Nazlıaka'nın affedilmesine karar verdi.

Yeni bir AHBAP doğuyor

Haluk Levent'in sosyal yardım çalışması AHBAP Atilla Taş'a ilham oldu. CANLAR adlı bir çalışmayı başlattığını duyuran Atilla Taş sosyal medya hesabından çağrı yaptı.

Kılıçdaroğlu’ndan Süleyman Soylu’ya sert tepki: Ne diye gidip oraya oturuyorsun?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Parti Meclisi toplantısında konuştu. Kılıçdaroğlu, Çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığı iddiasıyla HDP Diyarbakır İl Binası önünde oturma eylemi gerçekleştiren ailelerin yanına giderek oturan bakanlara tepki gösterdi. "Yetki sahibi olanlar güçsüzlüklerini adeta göstermek için gitmiş oturuyorlar" diyen Kılıçdaroğlu, "Ne diye gidip oraya oturuyorsun? Sen acıyı, sorunu çözeceksin. Senin görevin sorunu çözmek" sözlerini kaydetti.