AKP çağırdı: Gül ve Davutoğlu gitmiyor

AK Parti, 16 Nisan referandum için kampanyayı Ankara'dan başlatıyor. Partiye emek vermiş çok sayıda isme davetiye gönderilirken Gül ve Davutoğlu'nun toplantıya katılmayacağı belirtiliyor. Eski yeni partilileri bir araya getirecek buluşma sonrası ilk miting Kahramankazan'da yapılacak.

AKP’nin referandum çalışmasının ilk büyük buluşması olacak tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak. 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirecek toplantıda 40 bin kişi ağırlanması bekleniyor. Türkiye genelinde yaklaşık bin otobüs de partilileri Ankara’ya taşıyacak.

Buluşma için eski-yeni bakanlar, parti kurucuları ve AKP’ye katkı yapmış çok sayıda kişiye davetiye gitti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu yurtdışında olduğu için katılamayacak. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski AKP bakanlar ve milletvekillerine verdiği yemeğe katılan eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan, eski bakanlar Sadullah Ergin, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda bakanın katılması bekleniyor.

YABANCI KONUKLAR DA OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir mesaj göndermesi beklenen toplantının yabancı konukları da olacak. Toplantının yabancı konukları da olacak. Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler de bu buluşmaya davetli. 30’u yabancı 400’den fazla sivil toplum kuruluşuna, 60’ı uluslararası 500’e yakın basın mensubuna ve 123 büyükelçiye davetiye gönderildi.

REFERANDUM ŞARKILARI GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Tanıtım toplantısında seçim şarkıları ve sloganları da görücüye çıkacak. ‘Kararımız evet’ başlıklı kitapçığın yanı sıra farklı broşürler de ilk kez bu toplantıda dağıtılacak.

ESKİ BAKANLAR MİLLETVEKİLLERİNE YEMEK

Toplantının bitiminde Başbakan Binali Yıldırım, yemekli toplantıda önceki dönem milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya gelecek. Eski Bakanların da bu yemeğe katılması bekleniyor.

İLK MİTİNG PAZAR GÜNÜ KAHRAMANKAZAN’DA

Tanıtım toplantısının ardından yapılacak ilk miting toplantısının adresi de belli oldu. Yıldırım, referandum çalışmalarına Pazar günü Kahramankazan’da yapılacak mitingle başlayacak. Referandum sürecinde bir çok ilde mitingler yapılırken bazı büyük illerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak mitingler de düzenlenecek.

Kafede telefonla konuşan gazeteciyi ‘Hükümeti eleştiremezsin’ deyip ihbar ettiler

Uzun yıllardır gazetecilik yapan Y.K., Muğla’da bir kafede telefonla konuşurken, hükümetin Libya ve Suriye politikası ile Kanal İstanbul projesini eleştirdi. iddiaya göre bu sırada Y.K.'nın telefon konuşmalarına kulak misafiri olan iki kişi önce Y.K. ile tartıştı daha sonra da polise ihbarda bulundu. Yapılan şikayet nedeniyle 'devlet büyüklerine hakaret' suçlamasıyla gözaltına alınan Y.K. emniyetteki ifadesinin ardından serbest bırakıldı.

Gazeteci Uğur Mumcu katledilmesinin 27. yılında anılıyor

Türkiye'nin yetiştirdiği gelmiş geçmiş en büyük gazetecilerinden Uğur Mumcu, bombalı bir suikastle öldürülmesinin 27. yılında anılıyor.

Emin Çölaşan: Gördüklerim karşısında şok geçirdim…

Sözcü yazarı Emin Çölaşan bugünkü köşesinde, 24 Ocak 1993’te evinin önündeki bombalı suikaste uğrayarak hayatını kaybeden gazeteci Uğur Mumcu’yu andı. 

Hülya Koçyiğit’in damadı kamuyu 15 milyon zarara uğrattı!

Hülya Koçyiğit’in damadı Ender Alkoçlar’ın şirketinin kamuyu 15 milyon lira zarara soktuğu ortaya çıktı. Söz konusu ihale ve sözleşme Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek tarafından iptal edildi.

Engelli müezzin İyi Parti’ye dua ettiği için işte atıldı

20 yıllık müezzin Zekeriya Bilada, İYİ Parti’nin teşkilat açılışında Kur’an okuduğu için emekliliğine dört ay kala Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevinden alındı.
209,940BeğenenlerBeğen
4,672TakipçilerTakip Et