AKP çağırdı: Gül ve Davutoğlu gitmiyor

AK Parti, 16 Nisan referandum için kampanyayı Ankara'dan başlatıyor. Partiye emek vermiş çok sayıda isme davetiye gönderilirken Gül ve Davutoğlu'nun toplantıya katılmayacağı belirtiliyor. Eski yeni partilileri bir araya getirecek buluşma sonrası ilk miting Kahramankazan'da yapılacak.

207,663BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et

AKP’nin referandum çalışmasının ilk büyük buluşması olacak tanıtım toplantısı Ankara Arena Spor Salonu’nda yapılacak. 25 Şubat Cumartesi günü gerçekleştirecek toplantıda 40 bin kişi ağırlanması bekleniyor. Türkiye genelinde yaklaşık bin otobüs de partilileri Ankara’ya taşıyacak.

Buluşma için eski-yeni bakanlar, parti kurucuları ve AKP’ye katkı yapmış çok sayıda kişiye davetiye gitti. 11’inci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, eski başbakanlardan AKP Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu yurtdışında olduğu için katılamayacak. Ancak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eski AKP bakanlar ve milletvekillerine verdiği yemeğe katılan eski Meclis Başkanları Bülent Arınç ve Köksal Toptan, eski bakanlar Sadullah Ergin, Erdoğan Bayraktar, Zafer Çağlayan, Egemen Bağış’ın da aralarında bulunduğu çok sayıda bakanın katılması bekleniyor.

YABANCI KONUKLAR DA OLACAK

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bir mesaj göndermesi beklenen toplantının yabancı konukları da olacak. Toplantının yabancı konukları da olacak. Ankara’da görev yapan yabancı misyon temsilcileri, büyükelçiler de bu buluşmaya davetli. 30’u yabancı 400’den fazla sivil toplum kuruluşuna, 60’ı uluslararası 500’e yakın basın mensubuna ve 123 büyükelçiye davetiye gönderildi.

REFERANDUM ŞARKILARI GÖRÜCÜYE ÇIKACAK

Tanıtım toplantısında seçim şarkıları ve sloganları da görücüye çıkacak. ‘Kararımız evet’ başlıklı kitapçığın yanı sıra farklı broşürler de ilk kez bu toplantıda dağıtılacak.

ESKİ BAKANLAR MİLLETVEKİLLERİNE YEMEK

Toplantının bitiminde Başbakan Binali Yıldırım, yemekli toplantıda önceki dönem milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya gelecek. Eski Bakanların da bu yemeğe katılması bekleniyor.

İLK MİTİNG PAZAR GÜNÜ KAHRAMANKAZAN’DA

Tanıtım toplantısının ardından yapılacak ilk miting toplantısının adresi de belli oldu. Yıldırım, referandum çalışmalarına Pazar günü Kahramankazan’da yapılacak mitingle başlayacak. Referandum sürecinde bir çok ilde mitingler yapılırken bazı büyük illerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ortak mitingler de düzenlenecek.

loading...

İskilipli Atıf’ı savunan AKP İskilip ilçe başkanı tehditler savurdu: Kemalist düzeni yerle bir edeceğiz

AKP Çorum İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, yaptığı açıklamada skandal ifadeler kullanarak, "Kemalist düzeni yerle yeksan edeceğiz" dedi.

Şamil Tayyar’dan Doğu Perinçek’e “İslamcı Kemalist” tepkisi: Haddinizi bileceksiniz

AKP'li Şamil Tayyar'dan Doğu Perinçek'e "İslamcı Kemalist" tepkisi geldi.

Yeni döneme damga vuracak… Kılıçdaroğlu CHP’nin yeni programını hazırladı!

Fikret Bila, CHP'de yapılacak kurultay öncesi hazırlanan yeni parti programının detaylarını yazdı.

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.
207,663BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et