AKP, Alçı-Kütahyalı çiftinin ipini çekiyor mu?

AKP'nin gözde çifti Nagehan Alçı, Rasim Ozan Kütahyalı sözleri ile tepki çekti.

Rasim Ozan Kütahyalı ve Nagehan Alçı çiftinin yazdıkları, söyledikleri tepki çekmeye devam ediyor. AKP milletvekili Mehmet Metiner’in yazdıkları AKP, Alçı-Kütahyalı çiftinin ipini çekiyor mu? sorusunu gündeme getirdi.

Rasim Ozan Kütahyalı, Beyaz TV’de Boşnaklar için ırkçı ve belden aşağı ifadeler kullandıktan sonra kanaldan kovuldu. Kütahyalı’nın 23 Ekim tarihinde Sabah’ta kaleme aldığı yazıda eleştirilere neden olmuştu. Kütahyalı 23 Ekim tarihli yazısında FETÖ ve Fethullah Gülen’i överek, “Gülen’in 1970’lerin sonundan itibaren devletin ve yargının içine ektiği fidanlar ağaç olmasa bu devrim yapılamazdı ve askeri vesayet rejimini hiçbir güç yıkamazdı…” diye yazmıştı. Kütahyalı’nın FETÖ ve Fethullah Gülen övgüsü tepkilere neden olurken, benzer bir yazıyı eşi Nagehan Alçı hafta sonu kaleme aldı.

Nagehan Alçı hafta sonu Habertürk’teki köşesinde, “27 Mayıs darbesiyle orduya bulaşan darbecilik virüsü bu kritik kurumu enfekte etti” diye yazdı ve FETÖ kurduğu kumpaslara destek çıkan şu ifadeleri kullandı: “FETÖ’nün ordunun içine yayılmasını da enfekte olmuş orduya panzehir arayışının bir sonucu olarak değerlendiriyorum.” Alçı’nın, 15 Temmuz darbe girişimini yapan ve TSK içindeki subaylara kumpaslar kuran FETÖ’nün ordu içindeki militanları için “panzehir” ifadelerini kullanması dikkat çekmişti.

AKP’DEN NAGEHAN ALÇI’YA ÇOK SERT ELEŞTİRİ

Habertürk gazetesi yazarı Nagehan Alçı’nın hafta sonu köşesinden kaleme aldığı FETÖ övgüsüne, AKP’den sert yanıt geldi. AKP Milletvekili ve Star gazetesi yazarı Mehmet Metiner, bugünkü köşesinde Nagehan Alçı’yı sert ifadelerle eleştirdi.

15 Temmuz Fethullahçı darbe girişiminde sonra FETÖ’nün geçmişini olumlayanları sert bir dille eleştiren Mehmet Metiner, Nagehan Alçı’nın yazısındaki, “Darbeci Kemalistler marifetiyle enfekte olmuş orduya karşı bir panzehir arayışı” ifadeler için “zinhar kabul edilemez” dedi. Metiner yazısını,“FETÖ’nün dününe dair olumlayıcı/arkalayıcı laflar etmek hangi akla hizmettir”diyerek bitirdi.

Mehmet Metiner’in yazısının ilgili bölümü şöyle:

“15 Temmuz deneyiminden sonra hâlâ FETÖ’ye, daha doğrusu FETÖ’nün geçmiş evrelerine dair bir biçimde olumlayıcı yaklaşımlar geliştirmek kanımca çok tehlikeli bir zihni dönüşüme sebebiyet verir.

Geçmişte bu hareketin dini bir hizmet hareketi olduğunu, ülkenin demokratikleşme sürecine katkı sağladığı ama sonradan devşirilerek yanlış bir mecraya sürüklendiği tarzında mülahazalar hangi niyetle yapılırsa yapılsın yanlış ve tehlikelidir.

Hele hele kanlı 15 Temmuz ve sonrasındaki aleni gerçeklikten sonra bu taşeron örgütün geçmişine yönelik olumlayıcı laflar etmek objektiflik değil bir başka şeydir.

Kimse kusura bakmasın, FETÖ’yü geldiğimiz bu noktada hâlâ “Darbeci Kemalistler marifetiyle enfekte olmuş orduya karşı bir panzehir arayışı” şeklinde tanımlamak zinhar kabul edilemez.

Milletin ordusunu enfekte eden malum darbeci güruha karşı söylenecek her söz az kalır.

Lakin o mücrimler üzerinden FETÖ’yü “panzehir arayışının sonucu” gibi gösterme gereğinin niye duyulduğunu anlamak mümkün değil.

Bu sözlerin sahibesini tanımıyor olsam iyi niyetinden kuşku duyacağım.

Fakat iyi niyetin de bir sınırı olduğu unutulmamalı.

FETÖ bugünüyle neyse, dünüyle de odur.

FETÖ’nün dününe dair olumlayıcı/arkalayıcı laflar etmek hangi akla hizmettir? diye sorulur elbet.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da: ‘Sizden ricam; olumsuz propagandalara kulak asmayın’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, incelemelerde bulunmak üzere İstanbul'dan Elazığ'a geldi.

Bakan Dönmez’den milletin ufkunu açan deprem açıklaması: Her şeyi devletten beklemek doğru olmaz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Elazığ'da meydana gelen depremle ilgili bağlandığı HaberTürk canlı yayınında, "Her şeyi devletten beklemek çok da doğru olmaz. Vatandaşlarımız da hassasiyet göstererek tedbir almalı" dedi.

Ekrem İmamoğlu: İki büyük deprem toplanma alanını hizmete açacağız

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Deprem Seferberlik Planı'nı başlakttıklarını dile getirerek, "Çok yakın zamanda da 2 tane büyük deprem toplanma alanı ve eğitim parkını hizmete açacağız" dedi.

AFAD’dan son açıklama: 20 can kaybı, 1015 yaralı

AFAD'dan sabah saat 07.30 sıralarında yapılan açıklamada depremde 20 vatandaşın hayatını kaybettiği belirtildi.

Devlet Planlama Teşkilatı’nın projesini reddettiği Prof. Naci Görür, Elazığ depremini Ekim ayında böyle tespit etmiş!

Deprem uzmanı Naci Görür'ün 6 Ekim 2019'da CNN Elazığ ve çevresini vuran depremi nokta atışıyla işaret ettiği ortaya çıktı.
209,917BeğenenlerBeğen
4,679TakipçilerTakip Et