Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.

207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et

Cihatçı gruplardan oluşan yapıya eleştiri getirenlere “Beşar Esad’ın içimizdeki yavşakları” diye hakaret eden Uğur, ÖSO’nun Suriye’de “Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin bir benzerini yürüttüğünü” öne sürdü.

Yandaş yazar, yaptığı skandal benzetmeyi kanıtlamak için bir de Sovyet hükümetinin Türkiye’ye yaptığı silah ve cephane yardımını hatırlattı, “Yalan değil, Rusya’da 1917 devrimiyle iktidara el koyan Vladimir İlyiç Lenin’in, Mustafa Kemal’in ordusuna -miktarı konusunda rivayet muhtelif ama- 10 milyon altın gönderdiği bilinmekte.” dedi.

Meşru Suriye yönetimini devirmek için başta Suudi Arabistan olmak üzere bazı Arap ülkelerinden, Türkiye’den ve ABD emperyalizminden hem mali hem de askeri destek alarak oluşturulan ÖSO’ya yapılan yardımların Sovyetler’in yaptığı yardıma benzetilmesi Fuat Uğur’un yandaşlık düzeyinin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Yazıdan ilgili bölümler şöyle:

“Barış Pınarı Harekâtı’nın ardından, eski adıyla ÖSO yani SMO tekrar Kemalistler, ırkçılar, mezhepçi solcular ve Beşar Esad’ın içimizdeki yavşakları tarafından iftiralarla, hakaretlerle gündeme getiriliyor ve itibar suikastına maruz kalıyor.”


“SMO tam da Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin bir benzerini yürütüyor kendi topraklarında.
Bugün SMO’ya para için topraklarına, milletine ve ordusuna ateş eden başıbozuklar diye iftira atanlar Osmanlı Devleti’nin de Mustafa Kemal’i hain ilan ettiği, Divan-ı Harp’te yargılayıp hakkında idam kararı verdiğini ve Kurtuluş Ordusu’nu “başıbozuklar çetesi” ve “komünistlerin parasıyla savaşıyorlar” diyerek tanımladığını unutuyor.
Yalan değil, Rusya’da 1917 devrimiyle iktidara el koyan Vladimir İlyiç Lenin’in, Mustafa Kemal’in ordusuna -miktarı konusunda rivayet muhtelif ama- 10 milyon altın gönderdiği bilinmekte. Bu arada aynı ordu için Mustafa Kemal’e Hindistan Müslümanları (O vakit henüz Pakistan yok) da milyonlarca altın göndermişti. Hani şu İş Bankası’na sermaye yapılan, daha sonra da CHP’nin el koyduğu paralar.
Dediğimiz gibi, Osmanlı Devleti ile İngiliz ve Fransızların gözünde Mustafa Kemal hain, ordusu da parayla savaşan başıbozuklardı.
Hiç öyle “İkisi aynı şey mi?” demeyin. Üstelik Osmanlı devleti Şam rejimine göre on kat daha meşruydu.”

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Selam vermeyi bilmeyen Hulusi Akar açıklasın… Peki 29 sakıncalı albay darbe girişimi öncesinde neden terfi ettirildi?

Gazeteci Saygı Öztürk katıldığı programda 15 Temmuz darbe girişimi öncesi sakıncalı personellerin nasıl terfi ettirildiğini belgelerle anlattı.

İşte Youtube’ta fırtına estiren Ali Babacan’ın partisinin oy oranı

Avrasya Araştırma'nın yaptığı ankette Ali Babacan ve Ahmet Davutoğlu'nun kurdukları partilerin oy oranları dikkat çekti.

Bu hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? İbrahim Kalın’dan açıklama

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'a hafta sonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili belirsizliği sordu.

Mustafa Hoş: Gezi bu toprakların gördüğü en delikanlı direnişlerden biridir

Gazeteci Mustafa Hoş, gazeteci Atakan Sönmez'in gündeme dair sorularını yanıtladı. Gezi davasında yargılanan sanıkların hiç birinin yargılanmaması gerektiğinin altını çizen Mustafa Hoş, "Asıl hesap vermesi gerekenler o gencecik çocukları katledenlerdir" dedi.

Avusturya fena karıştı: Ataması olay olan “Büyükelçi Ozan Ceyhun Hıristiyanları aşağıladı” iddiası

Avusturya Büyükelçisi Ozan Ceyhun'un AKP destekli Ramazan toplantısında Hıristiyan ve Avusturya değerlerini rencide edici ifadelere yer verdiği iddiası Viyana'ya bir bomba gibi düştü. Açıklama için Uyum Bakanlığına davet edilen “eski solcu” Ceyhun, “Yanlış anlaşıldım” derken, konuşmanın videosunda yer alan ifadelerin kuşkuya yer bırakmadığı ileri sürüldü. 
207,726BeğenenlerBeğen
7,861TakipçilerTakip Et