Aklı beş karış havada olan yandaş ÖSO karşıtlarına hakaret etti: Cihatçılar ‘Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin benzerini’ yürütüyormuş!

AKP’li yazar Fuat Uğur, ‘SMO’ (Suriye Milli Ordusu)’ adı verilerek TSK’nın ‘Barış Pınarı’ harekatında yer alan ÖSO’cu güçleri savunurken akıl almaz benzetmelere başvurdu.

Cihatçı gruplardan oluşan yapıya eleştiri getirenlere “Beşar Esad’ın içimizdeki yavşakları” diye hakaret eden Uğur, ÖSO’nun Suriye’de “Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin bir benzerini yürüttüğünü” öne sürdü.

Yandaş yazar, yaptığı skandal benzetmeyi kanıtlamak için bir de Sovyet hükümetinin Türkiye’ye yaptığı silah ve cephane yardımını hatırlattı, “Yalan değil, Rusya’da 1917 devrimiyle iktidara el koyan Vladimir İlyiç Lenin’in, Mustafa Kemal’in ordusuna -miktarı konusunda rivayet muhtelif ama- 10 milyon altın gönderdiği bilinmekte.” dedi.

Meşru Suriye yönetimini devirmek için başta Suudi Arabistan olmak üzere bazı Arap ülkelerinden, Türkiye’den ve ABD emperyalizminden hem mali hem de askeri destek alarak oluşturulan ÖSO’ya yapılan yardımların Sovyetler’in yaptığı yardıma benzetilmesi Fuat Uğur’un yandaşlık düzeyinin geldiği noktayı gözler önüne serdi.

Yazıdan ilgili bölümler şöyle:

“Barış Pınarı Harekâtı’nın ardından, eski adıyla ÖSO yani SMO tekrar Kemalistler, ırkçılar, mezhepçi solcular ve Beşar Esad’ın içimizdeki yavşakları tarafından iftiralarla, hakaretlerle gündeme getiriliyor ve itibar suikastına maruz kalıyor.”


“SMO tam da Mustafa Kemal’in Millî Mücadelesi’nin bir benzerini yürütüyor kendi topraklarında.
Bugün SMO’ya para için topraklarına, milletine ve ordusuna ateş eden başıbozuklar diye iftira atanlar Osmanlı Devleti’nin de Mustafa Kemal’i hain ilan ettiği, Divan-ı Harp’te yargılayıp hakkında idam kararı verdiğini ve Kurtuluş Ordusu’nu “başıbozuklar çetesi” ve “komünistlerin parasıyla savaşıyorlar” diyerek tanımladığını unutuyor.
Yalan değil, Rusya’da 1917 devrimiyle iktidara el koyan Vladimir İlyiç Lenin’in, Mustafa Kemal’in ordusuna -miktarı konusunda rivayet muhtelif ama- 10 milyon altın gönderdiği bilinmekte. Bu arada aynı ordu için Mustafa Kemal’e Hindistan Müslümanları (O vakit henüz Pakistan yok) da milyonlarca altın göndermişti. Hani şu İş Bankası’na sermaye yapılan, daha sonra da CHP’nin el koyduğu paralar.
Dediğimiz gibi, Osmanlı Devleti ile İngiliz ve Fransızların gözünde Mustafa Kemal hain, ordusu da parayla savaşan başıbozuklardı.
Hiç öyle “İkisi aynı şey mi?” demeyin. Üstelik Osmanlı devleti Şam rejimine göre on kat daha meşruydu.”

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

Trump’tan kendisine soru soran Hilal Kaplan’a: Siz gazeteci olduğunuza emin misiniz?

Hilal Kaplan'ın Donald Trump'a yönelttiği sorunun ardından ABD Başkanı "Siz gazeteci misiniz? Türk hükümeti adına çalışmadığınıza emin misiniz?" dedi. 

“Hoca ‘cin çıkaracağım’ deyip benimle defalarca ilişkiye girdi”

İddiaya Göre Manevi sıkıntı yaşayan genç bir kız, Annesi ile birlikte Ankara’da meşhur olan cinci bir hocaya gitti.

Eski bakan canlı yayında patladı: Çakayım sizin seferberliğinize… Lan Damat Berat efendi dalga mı geçiyon lan?

Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan canlı yayında Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ı hedef aldı. 

Dünyaya rezil olan Pelikancı Hilal Kaplan’ı ilk savunan bakın kim oldu?

Yaptığı hareketle dünyaya rezil olan Yandaş Hilal Kaplan'ı ilk savunan Vatan Partililer oldu. 

Dünyaya rezil olan Hilal Kaplan’dan açıklama: Trump şaka yaptı

ABD Başkanı Donald Trump'a sorduğu soru ve aldığı ironik yanıt ile sosyal medyanın gündemine oturan Sabah yazarı Hilal Kaplan, ilk kez konuştu.

CHP’ye FETÖ suçlamasında bulunan ‘Yılmaz Ateş’ hakkında karar

CHP'ye FETÖ suçlamasında bulunan eski milletvekili Yılmaz Ateş, CHP Ankara Disiplin Kurulu kararıyla kesin olarak partiden ihraç edildi.

Atatürk’e Benze(me)yen adam(lar)

“Atatürk’e benzeyen adamın tek sorunu Atatürk’e benzememesi” gibi bir şey yazmıştı bir sosyal medya kullanıcısı. Haklıydı da. “Atatürk’e benzeyen adam” uzaktan biraz andırsa da aslında Atatürk’e benzemiyordu.

Trump-Erdoğan görüşmesi sonrası iki ülke arasındaki buzlar çözüldü mü?

Haftalardır merakla beklenen Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD’li mevkidaşı Donald Trump arasında 13 Kasım’da Washington’da gerçekleşen toplantı, kimilerine göre ilişkilerde yumuşamanın göstergesiyken, kimileri ise somut sonuçlar çıkmadan önce bir beklenti içerisine girmeyi iyimserlik olarak değerlendiriyorlar.

Muhalefet kaynıyor, İYİ Parti ile AKP yakınlaşıyor… Erdoğan ABD’den cebinde seçim kartıyla mı döndü?

Türkiye’nin Suriye’ye gerçekleştirdiği askeri operasyon kamuoyu yoklamalarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a desteği arttırken bu sene yerel seçimlerde sürpriz zaferler kazanan resmi olmayan muhalif siyasi ittifak içindeki muhtemel çatlakları da ortaya çıkardı.

Tüm aile ve gazeteciler gözaltına alınmıştı… Süleyman Soylu’dan Rabia Naz açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hayatını kaybeden Rabia Naz’ın babası Şaban Vatan ile meclis komisyonu çalışmalarını izleyen 3 gazetecinin mahkemeye sevk edilmesi hakkında "Rabia Naz kızımız üzerinden yargı, emniyet, tüm kurumlar birileri tarafından felç edilmek isteniyor" dedi.