Çarşamba / 20 Ocak 2021

Akit’in hedefinde bu kez Atiye var

Yeni Akit, Eskişehir’de AKP’li Sivrihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Nasreddin Hoca Festivali’nde sahne alan popçu Atiye’yi hedef aldı. Akit, Atiye’yi kıyafetini bahane ederek “ahlaksız” dedi, Atiye’yi hedef gösterdi.

Dinci-gerici Yeni Akit, kadın düşmanlığını içeren haberlerine bir yenisini daha ekledi. Eskişehir’de düzenlenen Nasreddin Hoca Festivali’nde sahne alan Atiye’ye “ahlaksız şarkıcı” diyerek çirkin bir yakıştırmada bulundu.

Yeni Akit, şarkıcı Atiye ve dans ekibinin sahneye ‘yarı çıplak’ çıktığını tabir ederek ‘ahlaksız’ ifadesini kullandı. Çirkin ithamlarda bulunduğu haberinde kadınların kıyafetlerini sansürlediği fotoğrafı paylaştı.

Eskişehir Sivrihisar Belediyesi ve Kültür Bakanlığı ortaklığıyla 30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında ‘güldürürken düşündüren filozof’ olarak anılan Nasreddin Hoca’yı anma adına bir festival düzenlendi. Festivalde Mustafa Ceceli ve Atiye gibi şarkıcılar sahne aldı.

Atiye’nin dans grubuyla sahneye çıkıp sanatını icra etmesini ahlaksızlık olarak gören Yeni Akit, kadınların giydiği kıyafetlerden rahatsız oldu.

Atiye’ye ahlaksız şarkıcı diyen Akit, dansçıların kıyafetlerinin büyük tepki toplandığını ifade ederek Nasreddin Hoca’nın kemiklerinin sızladığını söyledi: “Ahlaksız şarkıcı Atiye ve dansçılarının yarı çıplan kıyafetleri İslam alimi Nasreddin Hoca’nın kemiklerini sızlatırken vatandaşlardan büyük tepki topladı.”

İşte Akit’in o haberi;

“30 Haziran-2 Temmuz tarihleri arasında İslam alimi Nasreddin Hoca’yı anma adına Eskişehir Sivrihisar Belediyesi ve Kültür Bakanlığı ortaklığıyla düzenlenen Uluslararası Nasreddin Hoca Festivali’nde skandallar yaşandı.

İslam alimi adına düzenlenen festivalde ilk günü olan 30 Haziran’da eşinde ayrılır ayrılmaz yeni bir eş bulması nedeniyle tepki toplayan Mustafa Ceceli sahne alırken, ertesi gün 1 Temmuz’da sahneye Atiye adlı ahlaksız şarkıcı ve yarı çıplak dansçılarıyla çıkarılarak büyük bir rezalete imza atıldı.

Ahlaksız şarkıcı Atiye ve dansçılarının yarı çıplak kıyafetleri İslam alimi Nasreddin Hoca’nın kemiklerini sızlatırken vatandaşlardan büyük tepki topladı.

Sosyal medya kullanıcılarının tepkisini toplayan paylaşımlarda ahlaksız şarkıcının çıkarılması Nasreddin Hoca Festivali’ne gölge düşürdüğü belirtildi ve İslam aliminin Kur’an ve İslami etkinliklerle anılması gerekirken ahlaksız gösterilerle Nasreddin Hoca’nın kemiklerinin sızlatıldığı vurgulandı.”

Son Haberler