Akit’i bile kıskandıracak sansür

Almanya Başbakanı Merkel'in Suudi Arabistan ziyaretinde başını örtmemesi gündemdeki yerini koruyor. Suudi televizyonunu sansürü ise Akit'i kıskandıracak türden.

208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et

Cidde kentinde Kral Selman ve diğer üst düzey hükümet yetkilileri tarafından karşılanan Merkel, batılı kadın ziyaretçilerin aksine Suudi Arabistan’da başını örtmemeyi tercih etti.

Suudi Arabistan’ı ziyaret eden tüm kadınların ülke kanunları gereği baş örtüsü takması ve uygun kıyafetler giymesi gerekiyor.

Ancak üst düzey yabancı ziyaretçiler her zaman bu uygulamaya riayet etmiyor. Merkel’den önce Hillary Clinton, Michelle Obama ve İngiltere Başbakanı Theresa May de Suudi Arabistan’a geldiklerinde başlarını örtmemişlerdi.

Almanya’da Federal Meclis geçen hafta , bazı kamu alanlarında kadınların vücudunu tamamen kapatan çarşaf ve peçe gibi giysileri kısmen yasaklayan yasa tasarısını kabul etti. Kısmi burka yasağı ile ilgili olarak “ülkemizde kabul edilebilir değil. Yasal olarak mümkün olan her yerde yasaklanmalı” açıklaması yapıldı.

SUUDİ TELEVİZYONU SANDÜRLEDİ

Suudi Arabistan’da yayın yapan Saudi Arabian TV, Merkel’in saçlarını bile sansürleyince ortaya bu görüntüler çıktı.

 

AKİT’İ KISKANDIRDILAR

Türkiye’de ise iktidar yanlısı Akit gazetesi bu tarz sansürleriyle sürekli gündemde. Akit’in sansürlememesi dikkat çekti.

Didem Arslan’a kızan Mehmet Çilingiroğlu Habertürk’ü terk edip CNN Türk’te Ahmet Hakan’a katıldı!

Habertürk TV canlı yayınına bağlanan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, sözlerinin kesilmesine tepki göstererek yayını terk etti. Çilingiroğlu yarım saat sonra CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın Tarafsız Bölge programına katıldı. 

Halka yardımı engellemeye pes dedirten açıklama… Soylu: İmamoğlu’ndan işkilleniyorum

CNN Türk'te Ahmet Hakan'ın sunduğu Tarafsız Bölge programına katılan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hakan'ın sorularını cevapladı

Süleyman Soylu: Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız

Süleyman Soylu, "100 binin üzerinde uçak ve otobüsle şehir değiştirme talebi var. Şehirler arası seyahati daha da zorlaştıracağız." ifadelerini kullandı.

Fahrettin Koca yutkundu, gözleri doldu… Kaç sağlık emekçisi koronavirüse yakalandı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından kameralar karşısında geçti. Koca, basın toplantısının ardından sorulara yanıt verdi. 

Sağlık bakanı günler sonra kameralar karşısında: Herhangi bir insan bu hastalık yokmuş gibi yaşayamaz

Bilim Kurulu bugün bir kez daha toplandı. Sağlık Bakanı Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından açıklama yaptı.
208,787BeğenenlerBeğen
7,603TakipçilerTakip Et