AKAM araştırma başkanı: ‘Evet çıkarsa dükkanı kapatırız’

Avrasya Kamuoyu Arastirmalari Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz 'Evet' oylarını açık ara önde gösteren anketleriyle ilgili konuştu: Evet çıkarsa şirketi kapatıp gideceğiz, ve bir daha anket yapmayacağız.

Avrasya Kamuoyu Araştırmaları Merkezi, bugün medyaya yansıyan referandum anketi, geniş yankı uyandırdı.

3-9 Mart tarihleri arasında 26 il ve ilçede 8 bin 120 katılımcıyla gerçekleştirilen ankette katılanların yüzde 57.5’inin referandumda ‘Hayır’ diyeceğini belirttiği aktarıldı. Ankete göre ‘Evet’ diyenlerin oranı yüzde 42.4’te kaldı.

Anketle ilgili eleştiri ve sorulara Avrasya Kamuoyu Arastirmaları Merkezi Başkanı Kemal Özkiraz, Twitter hesabından yanıt verdi. Özkiraz’ın mesajları şöyle:

Ekrem İmamoğlu’ndan tatil eleştirilerine yanıt

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, depremin vurduğu Elazığ'a yaptığı ziyaretin hemen ardından Erzurum Palandöken'e gittiği için yöneltilen eleştirilere yanıt mahiyetinde bir mesaj yayınladı.

Televizyona çıkıp ‘uçuyoruz’ demekle Türkiye uçmaz

Elazığ depremiyle ilgili 'Milletimiz bir toplumsal sınavdan daha yüzünün akıyla çıktı' diyen Akşener, halkın geçinemediğini belirterek ekonomi yönetimini eleştirdi.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı Ankara’dan Elazığ’a taşımanın maliyeti…

Depremden sonra Erdoğan Elazığ’a uçtu. Öncesinde ise Cumhurbaşkanı’nı Elazığ Havalimanı’ndan almak ve kent merkezine taşımak için dev bir araç filosu Ankara’dan yola koyuldu. Bu organizasyon sadece gidiş yolculuğunda 41 bin 308 liralık yakıt tüketti.

Son dakika… Türkiye’de 9’u Çinli 12 kişi koronavirüs şüphesiyle hastaneye kaldırıldı

Aksaray'da 9'u Çinli işçi 3'ü Türk 12 kişi cornovavirüs şüphesiyle tedbir amaçlı müşahade altına salınrı.

Burhan Kuzu’nun “Ecevit deprem paralarıyla maaşları ödedi” sözlerine MHP’li Enginyurt’tan tokat gibi cevap

Eski AKP Milletvekili Burhan Kuzu’nun 17 Ağustos depremi mesajına o dönemin hükümet ortaklarından MHP’nin Ordu milletvekili Cemal Enginyurt’tan tepki geldi.
209,908BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et