Perşembe / 19 Kasım 2020

“Ajan Altıntaş hareketimize sızdırılmaya çalışıldı”

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov’u öldüren polis Mevlüt Mert Altıntaş’la ilgili Hürriyet’ten İsmail Saymaz’ın haberine Kurtuba Gençlik Hareketi’nden yanıt geldi.

204,668BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Hürriyet’teki haberde, katil Altıntaş’ın bir yıl önce Murat Oduncu adlı Türk Selefi’yle Ankara’da temas kurduğu ve Murat Oduncu’nun Kurtuba Gençlik Hareketi ile temasları olduğunu yazdı. Saymaz haberinin devamında Murat Oduncu’nun ifadelerini vererek Mert Altıntaş’la görüştüğünü kaleme aldı.

Bu haber üzerine dinci Nurettin Yıldız’a yakınlığıyla bilinen Kurtuba Gençlik Hareketi, Hürriyet’in haberine yanıt verdi. Hareket ismini kısaltarak verdiği Murat Oduncu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

“İsmi geçen M. O. isimli kişi de, sadece Kurtuba Gençlik Hareketi içindeki bir gönüllünün abisidir ve Kurtuba Gençlik Hareketi ile organik hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. M. O. isimli kişinin de, zaten olayla hiçbir alakası yoktur. Hürriyet internet gazetesi, 24 Aralık tarihli haberinde M. O. isimli kişiyi de hedef haline getirmeye çalışmış.”

Kurtuba Gençlik Hareketi’nin açıklamasının devamında, Gülen Cemaati’ne mensup kişilerin Mevlüt Mert Altıntaş’ı Kurtuba Gençlik Hareketi’ne sızdırmaya çalıştığı öne sürüldü. Açıklamada, “Ajanları olan katil Mevlüt Mert Altıntaş’ı Hareketimiz içine sızdırtmaya çalışmış, fakat Hareketimiz, mezkur şahsı hiçbir faaliyetine dahil etmemiştir” ifadeleri kullanıldı.

Kurtuba Gençlik Hareketi dikkat çeken “sızdırma” iddialarıyla ilgili açıklamalarına şöyle devam etti:

“Abdullah Bozkurt isimli Fetöcü, son olarak kendi evinde kaldığı tesbit edilen hain ve katil Mevlüt Mert Altıntaş’ı, Hareketimiz içine sızdırmaya çalışmış, bunda başarılı olamayınca en azından irtibatını koparttırmamaya gayret etmiştir. Mevlüt Mert isimli katilin, Hareketimiz ile irtibata geçmesi akabinde; Abdullah Bozkurt denen terör destekçisi şahıs, Hareketimiz hakkında iftiralar atmaya ve Hareketimizi bazı örgütlerle ilişkilendirmeye çalışarak, aylar sonrası için planladıkları hain saldırıların altyapısını oluşturmuştur. Bu hain ve alçakça saldırı gerçekleştirildikten sonra da; bu eski twitlerini tekrar paylaşarak, olayı bizim üzerimizden başka örgütlerin eylemi gibi lanse etmeye ve Fetö’nün bu hain saldırıdaki rolünü kamufle etmeye yönelik bir çaba içerisine girmiştir.”

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Ahmet Hakan: Kılıçdaroğlu atar gider yapmak istemiş ama yapamamış

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisini tehdit eden organize suç örgütü lideri Alaattin Çakıcı'ya yönelik, "Hiç kimse unutmasın bizim ruhumuzu oluşturan temel öge Kuva-yi Milliye'dir. Çakalların bulunduğu yerde hiç kimse ama hiç kimse bize bir şey söyleyemez" açıklamasını değerlendirdi

Bahçeli, tehditler savuran Alaattin Çakıcı’ya sahip çıktı: Dava arkadaşımdır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli arasındaki Alattin Çakıcı tartışması sürüyor.

Bakan Koca’nın kurucusu olduğu hastanenin rektörü bakan yardımcılığına getirildi

Yeni hükümet sistemiyle devleti şirket gibi yöneten iktidar, Sağlık Bakanlığı’nda değişikliğe gitti. Erdoğan, Bakan Yardımcısı Muhammet Güven’i görevden aldı. Yerine İstanbul Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın atandı.

Fatih Altaylı, koronavirüs vaka sayısını açıkladı: Durum vahim…

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, bugünkü yazısında korona virüs vaka sayılarında gizlenen rakamları tek tek açıkladı. Altaylı sadece İstanbul'da günde 20 bin COVİD19 vakası tespit edildiğini yazdı.

”Daha sıkı tedbirler alınabilir”

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Ateş Kara itiraf gibi açıklamalar geldi. Kara, Yaz aylarındaki avantajın iyi kullanılamadığına dikkat çekti. Tedbirlerin 7 ila 10 gün arasında sonuç vereceğini ifade eden Kara, rakamların yükselmeye devam etmesi halinde çok daha sıkı tedbirlerin alınabileceği söyledi.