Ahu Özyurt’tan İsmail Kahraman’a tepki: Ben duyamadım, umarım bahsetmiştir

CNN Türk sunucusu Ahu Özyurt, Kahraman'a Atatürk tepkisi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmail Kahraman ve beraberindeki heyet, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Anıtkabir’i ziyaret etti. Sık sık Atatürk’ün adını anmamasıyla gündem olan Kahraman bu kez mesajında “Ulu Atatürk” ibaresini kullandı. Bu ifade yayına yansımayınca sunucu Ahu Özyurt’tan tepki geldi.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/266054675″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/696216395_1920x828.jpg?r=pad” caption=”Ahu Özyurt’tan İsmail Kahraman’a tepki: Ben duyamadım, umarım bahsetmiştir”]Misak-ı Milli kulesine geçen Kahraman, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:

“Ulu Atatürk; aziz milletimizle dayanışma içinde milli mücadelemizin zaferle neticelenmesini sağlayan TBMM’nin açılışının 98’inci yılını kutluyoruz. İlk başkanlığını yaptığınız TBMM, ülkemizin istikbal mücadelesinin merkezi olarak büyük bir inanç ve fedakarlık içinde görevini sürdürmektedir. Milli iradenin tecelli ettiği TBMM Başkanlık Divanı üyeleri olarak, ülkemizi ve milletimizi geliştirmek ve daha ileri gitmesini temin etmek hususundaki hedeflerimize ulaşmak için azim ve gayretle çalışmaktayız. ‘Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet’ şuuruyla çalışan TBMM, milletimizin güvenini boşa çıkarmayacaktır. Türkiye, daha da gelişecek ve daima ileri gidecektir. Bu duygu ve düşüncelerle sizi anıyoruz.”

CNN YAYINA GEÇ GİRDİ ÖZYURT’TAN KAHRAMAN’A TEPKİ GELDİ

CNN Türk’ün Kahraman’ın mesajına geç bağlanması sonucu baştaki Atatürk vurgusu ekrana yansımadı. Bunun üzerine son günlerde verdiği tepkilerle gündem olan sunucu Ahu Özyurt “İsmail Kahraman deftere yazdığı notları okudu ve Anıtkabir’den ayrılıyorlar. İlk Meclis’in kurucularına atıfta bulunarak not yazdı. Mustafa Kemal Atatürk’e atıf var mı ben duyamadım ama belki başta bahsetmiş olsa gerek diye ben umuyorum” dedi.

Son Haberler