Ahmet Hakan’dan Celal Kılıçdaroğlu’na: Pespaye, rezil !

"İştar Gözaydın için asıl tanıklık etmeleri gerekenler susuyor, bari ben konuşayım; FETÖ ile alakası yoktur"

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Kemal Kılıçdaroğlu’nun AKP’ye katılacağını açıklayan kardeşi Celal Kılıçdaroğlu’na yönelik olarak “Abisini küçük düşürmeye çalışıyor. Abisine lakap takıyor. Abisinin evinde yediği yemeğin dedikodusunu yapıyor. Abisiyle ilgili mahremiyetleri döküp saçıyor. Abisini rezil etmek için uğraşıyor. Falan; Celal Kılıçdaroğlu bu kusturucu pespayeliğiyle, Kemal Kılıçdaroğlu’dan nefret edenlerde bile çok ciddi bir mide bulantısına neden oluyor” dedi.

Ahmet Hakan’ın “Celal Kılıçdaroğlu pespayelik aşamasında” başlığıyla yayımlanan (29 Aralık 2016) yazısının ilgili bölümü şöyle:

Abi/kardeş arasındaki siyasal ilişkide şu üç aşama söz konusu olabilir:

BİRİNCİ AŞAMA: “Sen öyle düşünüyorsun ama ben böyle düşünüyorum” aşaması… İşin bu kısmında hiçbir sorun yok. Kardeşler ille de aynı dünya görüşüne mensup olacak değil. Biri “Yaşasın AK Parti” der, öbürü CHP’li, hatta CHP’nin genel başkanı bile olabilir.

İKİNCİ AŞAMA: “Hangi gerekçeye dayanırsa dayansın aile içinde oluşan husumetin yansımaları” aşaması… Bu da olabilir bir durumdur. İki kardeş hasım olmuştur. Birbirlerine öfkelidirler ve öfkelerini kamu önünde dile getirmekten çekinmemektedirler. Bunu bile bir dereceye kadar anlayabiliriz.

ÜÇÜNCÜ AŞAMA: Abiyle alay etme, abiyi kamu önünde küçük düşürmeye çalışma, abiye lakap takma, abiyi rezil etmeye çalışma aşaması… İşte bu aşama rezillik, müptezellik, pespayelik aşamasıdır. İşi geçmişte aile içinde yaşanmış bir yemeğin bile dedikodusunu yapmaya kadar vardırma aşamasıdır.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun kardeşi Celal Kılıçdaroğlu, birkaç gündür sosyal medyada yazıp çizdikleriyle…

Bu üçüncü aşamada olduğunu kanıtlamış durumda.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYIN

 

Son Haberler