Ahmet Hakan: Tuncay Özkan’ın yeni görevi CNN Türk hafiyeliği

Gazeteci Ahmet Hakan, CHP’nin boykot kararına rağmen CNN Türk ekranlarına çıkan CHP’liler için alınan ihraç kararını, “Şu Tuncay Özkan’ın yaptığına bakar mısınız? Adam resmen bütün mesaisini CNN Türk’e ayırmış durumda. Akşam olunca… Açıyor CNN Türk’ü… Bakıyor, kim çıkmış, kim çıkmamış, ertesi gün de hemen başlatıyor CHP’den ihraç istemini” diyerek eleştirdi.

208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et

CHP 6 Şubat’ta CNN Türk’ü boykot kararı aldığını açıklamış, partinin genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan “Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz” demişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da kararın, Demirören Grubu yönetimindeki CNN Türk’te sürekli ve kasıtlı olarak parti aleyhine yayın yapılması nedeniyle alındığını açıklamıştı.

Hakan dünkü yazısında da isim vermeden kendisine canlı yayında mesaj atan CHP’li bir milletvekiline şaka yaptığını belirterek “Boykot var… Alooo! Size yasak bizi izlemek… İhbar ederim ha!!!!” dediğini aktardı.

Hakan’ın bugünkü gündeminde yine CHP’nin boykot kararı ve boykot kararına rağmen CNN Türk’te programa katılan Ümit Kocasakal ve Mehmet Sevigen’in kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesi vardı.

Hürriyet yazarı bugünkü “Özkan’ın yeni görevi: CNN Türk hafiyeliği” başlıklı yazısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın CNN Türk ekranlarında boy gösteren CHP’lilerin peşine düştüğünü savundu.

Hakan’ın yazısının ilgil kısmı şöyle:

Şu Tuncay Özkan’ın yaptığına bakar mısınız?

Adam resmen bütün mesaisini CNN Türk’e ayırmış durumda.

AK Parti’yi bırakmış, İdlib’i bırakmış, memlekette olup bitenleri bırakmış, örgüt çalışmalarını bırakmış, FETÖ’nün siyasi ayağını bırakmış, iktidara alternatif olmak için çaba göstermeyi bırakmış, ekonomiyi bırakmış, hukuku bırakmış.

Varsa CNN Türk, yoksa CNN Türk…

Zehir hafiyelik yapıyor Tuncay Özkan.

Sabah akşam CNN Türk’e çıkacak isimlerin peşinde…

Sabah uyanıyor, kafasında tek soru:

“Acaba bu akşam CNN Türk’e kimler çıkacak?”

Listeyi alır almaz hemen başlıyor isimleri tek tek aramaya…

Bir kere arıyor, bir daha arıyor, bir daha arıyor.

“Çıkma” diyor. “Fena olur” diyor. “Pişman olursun” diyor.

Taciz üstüne taciz ediyor yani.

Akşam olunca… Açıyor CNN Türk’ü…

Bakıyor, kim çıkmış, kim çıkmamış.

Çıkanların isimlerini hemen not ediyor.

Ertesi gün de hemen başlatıyor CHP’den ihraç işlemini…

Ümit Kocasakal’ı ihraç etmek için düğmeye basmış mesela…

İrem Çiçek için de bir ihraç dosyası hazırlanmasının eli kulağındadır galiba.

Şunca yıldır siyaseti izlerim.

Bir siyasi parti yöneticisinin bu kadar disiplinli, bu kadar takipçi, bu kadar enerjik, bu kadar zehir hafiye, bu kadar ödünsüz, bu kadar çalışkan, bu kadar hedefe kilitlenmiş, bu kadar göz açtırmaz olduğuna ilk kez tanık oluyorum.

Tuncay Özkan! Tuncay Özkan!

CNN Türk konusunda sergilediğin şu enerjinin binde birini partin CHP’nin iktidara gelmesi için harcasaydın…

Yemin ederim CHP bugün iktidardaydı

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı 131’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 9982 kişiye daha tanı konduğunu açıkladı.

Üsküdar’da zabıta ekipleri bir babayı, oğlunun gözleri önünde darp etti

Üsküdar Çengelköy sahilinde balığa çıktığı ifade edilen bir babanın, oğlunun gözleri önünden zabıta ekiplerince dövüldüğü iddia edildi. Darp görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Uzmanlardan çok kritik koronavirüs uyarısı! 3 farklı senaryoda ne olacak?

Türkiye'de koronavirüs vakalarının nereye kadar gideceğiyle ilgili tüyler ürperten bir rapor çıktı. Dr. Güvenç Koçkaya ve ekibinin hazırladığı üç farklı senaryodan en korkuncuna göre, Haziran sonuna kadar Türkiye'de 3.5 milyon kişi virüse yakalanır, 184 binden fazla kişi de ölebilir...

Diyanet: Evlenme şartıyla mahrem yerlerinize bakın…

Diyanet’in, salgın sonrası erişime açtığı dijital kitaplarında, evlenme niyetinde olanların birbirlerinin mahrem yerlerine, ‘fikir verecek ölçüde’ bakabileceği belirtildi

‘Malzeme eksik diyen sağlık çalışanlarına soruşturma açılıyor’

Genel Sağlık İş Sendikası, Sağlık Bakanlığı’na bir mektup göndererek “Soruşturma açmak yerine seslerine kulak verin” çağrısında bulundu.
208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et