Ahmet Hakan: Tuncay Özkan’ın yeni görevi CNN Türk hafiyeliği

Gazeteci Ahmet Hakan, CHP’nin boykot kararına rağmen CNN Türk ekranlarına çıkan CHP’liler için alınan ihraç kararını, “Şu Tuncay Özkan’ın yaptığına bakar mısınız? Adam resmen bütün mesaisini CNN Türk’e ayırmış durumda. Akşam olunca… Açıyor CNN Türk’ü… Bakıyor, kim çıkmış, kim çıkmamış, ertesi gün de hemen başlatıyor CHP’den ihraç istemini” diyerek eleştirdi.

CHP 6 Şubat’ta CNN Türk’ü boykot kararı aldığını açıklamış, partinin genel başkan yardımcısı Tuncay Özkan “Hiçbir partilimiz CNN Türk kanalına çıkmayacak, tuzaklarını boşa çıkartacaktır. Bu kanalın zararlarından korunmak için yurttaşlarımıza bu kanalı izlememelerini tavsiye ediyoruz” demişti.

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu da kararın, Demirören Grubu yönetimindeki CNN Türk’te sürekli ve kasıtlı olarak parti aleyhine yayın yapılması nedeniyle alındığını açıklamıştı.

Hakan dünkü yazısında da isim vermeden kendisine canlı yayında mesaj atan CHP’li bir milletvekiline şaka yaptığını belirterek “Boykot var… Alooo! Size yasak bizi izlemek… İhbar ederim ha!!!!” dediğini aktardı.

Hakan’ın bugünkü gündeminde yine CHP’nin boykot kararı ve boykot kararına rağmen CNN Türk’te programa katılan Ümit Kocasakal ve Mehmet Sevigen’in kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesi vardı.

Hürriyet yazarı bugünkü “Özkan’ın yeni görevi: CNN Türk hafiyeliği” başlıklı yazısında CHP Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan’ın CNN Türk ekranlarında boy gösteren CHP’lilerin peşine düştüğünü savundu.

Hakan’ın yazısının ilgil kısmı şöyle:

Şu Tuncay Özkan’ın yaptığına bakar mısınız?

Adam resmen bütün mesaisini CNN Türk’e ayırmış durumda.

AK Parti’yi bırakmış, İdlib’i bırakmış, memlekette olup bitenleri bırakmış, örgüt çalışmalarını bırakmış, FETÖ’nün siyasi ayağını bırakmış, iktidara alternatif olmak için çaba göstermeyi bırakmış, ekonomiyi bırakmış, hukuku bırakmış.

Varsa CNN Türk, yoksa CNN Türk…

Zehir hafiyelik yapıyor Tuncay Özkan.

Sabah akşam CNN Türk’e çıkacak isimlerin peşinde…

Sabah uyanıyor, kafasında tek soru:

“Acaba bu akşam CNN Türk’e kimler çıkacak?”

Listeyi alır almaz hemen başlıyor isimleri tek tek aramaya…

Bir kere arıyor, bir daha arıyor, bir daha arıyor.

“Çıkma” diyor. “Fena olur” diyor. “Pişman olursun” diyor.

Taciz üstüne taciz ediyor yani.

Akşam olunca… Açıyor CNN Türk’ü…

Bakıyor, kim çıkmış, kim çıkmamış.

Çıkanların isimlerini hemen not ediyor.

Ertesi gün de hemen başlatıyor CHP’den ihraç işlemini…

Ümit Kocasakal’ı ihraç etmek için düğmeye basmış mesela…

İrem Çiçek için de bir ihraç dosyası hazırlanmasının eli kulağındadır galiba.

Şunca yıldır siyaseti izlerim.

Bir siyasi parti yöneticisinin bu kadar disiplinli, bu kadar takipçi, bu kadar enerjik, bu kadar zehir hafiye, bu kadar ödünsüz, bu kadar çalışkan, bu kadar hedefe kilitlenmiş, bu kadar göz açtırmaz olduğuna ilk kez tanık oluyorum.

Tuncay Özkan! Tuncay Özkan!

CNN Türk konusunda sergilediğin şu enerjinin binde birini partin CHP’nin iktidara gelmesi için harcasaydın…

Yemin ederim CHP bugün iktidardaydı

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.

Yasak soruları açıklayan gazeteci: Abartmıyorum soracağım 20 soruyla Erdoğan’ın en az 6 puanını düşürürüm

Gazeteci yazar Sebahattin Önkibar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın geçmişte basının sorularından kaçmadığını ama artık iktidarda tutunabilmek için sorulardan kaçındığını aktardı. 

İyi Parti’li vekil Meral Akşener’e zehir zemberek sözleri sonrası istifa etti

İYİ Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, partisindeki tüm görevlerinden istifa etti. Ok, "Emperyalist Soros vakıflarında görev yapanlar, başkanlık divanında en hassas görevlere getirilmişlerdir. Daha da kötüsü Genel Başkan bu durumu bilmesine rağmen Soros'çuların partinin en hassas birimlerinde görevlendirilmesinde bir sakınca görmemiştir" dedi.

FETÖ’cü istihbaratçının akılalmaz kopya düzeneği!

FETÖ firarisi eski İstihbarat Daire Başkan Yardımcısı Coşkun Çakar'ın açık öğretim ortaokul sınavına giren eşi Güler Çakar'ın sınavı geçmesi için istihbarat aracına kopya düzeneği kurdurduğu tespit edildi. Coşkun Çakar ile yanında bulunan şahsın soruların cevaplarını telsiz kulaklık aracılığıyla Gül Çakar'a bildirerek sınavda kopya çekmesini sağladıkları anlaşıldı. Film senaryolarını aratmayan kopya hırsızlığının görüntüleri de Çakar'ın villasında ele geçirilen dijital arşivinden çıktı.

CHP’de “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” kavgası!

CHP Ankara Kongresi’nde, kongre delegesi Tevfik Koçak’ın, cinsiyetçi söylemi ortalığı karıştırdı. Koçak, “Siyasetin işine, kadının işvesine aldanılmaz” sözünü kullanınca, salonda önce yuh sesleri yükseldi, ardından da Koçak’a pet şişe fırlatıldı.
209,699BeğenenlerBeğen
4,904TakipçilerTakip Et