Ahmet Davutoğlu’dan AKP ‘kehaneti:’ Öyle şeyler olacak ki…

AKP tarafından hakkında ihraç süreci işletilirken istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Öyle şeyler olacak ki, artık seçmenin büyük bir bölümü AK Parti'yi terk edecek" diye konuştu.

208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et

Yeni bir siyasi parti kurma hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Davutoğlu, il il gezerek temaslarda bulunurken, bir yandan da AKP’den istifa eden eski, yeni vekiller, il başkanları ve yerel siyasiler Davutoğlu’ya desteklerini açıklamaya devam ediyor.

Yeniçağ Gazetesi’nden Fatih Ergin’in haberine göre, Davutoğlu, ekibi ile yaptığı toplantılardan birinde, seçmenin AKP’yi terk edeceği öngörüsünde bulunurken, bu iddiasını “Öyle şeyler olacak ki” sözleriyle ifade etti.

Partileşme sürecinde, AKP’den kopan isimlere kapılarını açan Davutoğlu, ekibi ile de sık sık toplantılar düzenleyerek durum değerlendirmesi yapıyor.

Habere göre, Davutoğlu son toplantıda, AKP’den büyük kopuşlar olacağı görüşünü dillendirdi.

Davutoğlu’nun söylediği belirtilen sözlerini aktaran eski bir AKP’li vekil, konuyla ilgili olarak, “Davutoğlu’nun partisi doğrudan AK Parti tabanına hitap edecek. AK Parti’den ciddi oranda bir oy koparma potansiyelimiz var. Bunun hesabı yapıldı. AK Parti’nin küskünlerden de geniş katılımlar olacak. AK Parti’nin bir aile şirketi haline geldiğini artık taban görüyor” yorumunu yaptı.

Habere göre, yine Davutoğlu’ya yakın kaynaklar, “AK Parti içinde bugün Davutoğlu’na karşı olanların bile yakında Davutoğlu ve Babacan hareketinin içinde yer alabileceklerini de hesaba katmak gerekiyor” ifadelerini kullanırken, Davutoğlu’nun AKP’den kopuşlarla ilgili sözlerinin Saray’da da duyulduğunu aktardı.

Bir başka iddiaya göreyse, Saray, Davutoğlu’nun Başbakanlığı dönemi ile ilgili bazı bilgileri kamuoyu ile paylaşmasından endişe ediyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Türkiye’de koronavirüsten ölenlerin sayısı 131’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye’de Koronavirüs nedeniyle 23 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 9982 kişiye daha tanı konduğunu açıkladı.

Üsküdar’da zabıta ekipleri bir babayı, oğlunun gözleri önünde darp etti

Üsküdar Çengelköy sahilinde balığa çıktığı ifade edilen bir babanın, oğlunun gözleri önünden zabıta ekiplerince dövüldüğü iddia edildi. Darp görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekti.

Uzmanlardan çok kritik koronavirüs uyarısı! 3 farklı senaryoda ne olacak?

Türkiye'de koronavirüs vakalarının nereye kadar gideceğiyle ilgili tüyler ürperten bir rapor çıktı. Dr. Güvenç Koçkaya ve ekibinin hazırladığı üç farklı senaryodan en korkuncuna göre, Haziran sonuna kadar Türkiye'de 3.5 milyon kişi virüse yakalanır, 184 binden fazla kişi de ölebilir...

Diyanet: Evlenme şartıyla mahrem yerlerinize bakın…

Diyanet’in, salgın sonrası erişime açtığı dijital kitaplarında, evlenme niyetinde olanların birbirlerinin mahrem yerlerine, ‘fikir verecek ölçüde’ bakabileceği belirtildi

‘Malzeme eksik diyen sağlık çalışanlarına soruşturma açılıyor’

Genel Sağlık İş Sendikası, Sağlık Bakanlığı’na bir mektup göndererek “Soruşturma açmak yerine seslerine kulak verin” çağrısında bulundu.
208,828BeğenenlerBeğen
7,351TakipçilerTakip Et