Ahmet Davutoğlu’dan AKP ‘kehaneti:’ Öyle şeyler olacak ki…

AKP tarafından hakkında ihraç süreci işletilirken istifa eden eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Öyle şeyler olacak ki, artık seçmenin büyük bir bölümü AK Parti'yi terk edecek" diye konuştu.

Yeni bir siyasi parti kurma hazırlıklarını tüm hızıyla sürdüren Davutoğlu, il il gezerek temaslarda bulunurken, bir yandan da AKP’den istifa eden eski, yeni vekiller, il başkanları ve yerel siyasiler Davutoğlu’ya desteklerini açıklamaya devam ediyor.

Yeniçağ Gazetesi’nden Fatih Ergin’in haberine göre, Davutoğlu, ekibi ile yaptığı toplantılardan birinde, seçmenin AKP’yi terk edeceği öngörüsünde bulunurken, bu iddiasını “Öyle şeyler olacak ki” sözleriyle ifade etti.

Partileşme sürecinde, AKP’den kopan isimlere kapılarını açan Davutoğlu, ekibi ile de sık sık toplantılar düzenleyerek durum değerlendirmesi yapıyor.

Habere göre, Davutoğlu son toplantıda, AKP’den büyük kopuşlar olacağı görüşünü dillendirdi.

Davutoğlu’nun söylediği belirtilen sözlerini aktaran eski bir AKP’li vekil, konuyla ilgili olarak, “Davutoğlu’nun partisi doğrudan AK Parti tabanına hitap edecek. AK Parti’den ciddi oranda bir oy koparma potansiyelimiz var. Bunun hesabı yapıldı. AK Parti’nin küskünlerden de geniş katılımlar olacak. AK Parti’nin bir aile şirketi haline geldiğini artık taban görüyor” yorumunu yaptı.

Habere göre, yine Davutoğlu’ya yakın kaynaklar, “AK Parti içinde bugün Davutoğlu’na karşı olanların bile yakında Davutoğlu ve Babacan hareketinin içinde yer alabileceklerini de hesaba katmak gerekiyor” ifadelerini kullanırken, Davutoğlu’nun AKP’den kopuşlarla ilgili sözlerinin Saray’da da duyulduğunu aktardı.

Bir başka iddiaya göreyse, Saray, Davutoğlu’nun Başbakanlığı dönemi ile ilgili bazı bilgileri kamuoyu ile paylaşmasından endişe ediyor.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bahçeli’den Kılıçdaroğlu’na: Savcılığa götür ver, vermiyorsan sana suç duyurusunda bulunacağız

Bahçeli, “Kılıçdaroğlu ‘AKP’de 120-180 arasında ByLock’çu vekil var’ diyor. Şu ByLock’çuları savcılığa götür ver, eğer vermiyorsan biz sana suç duyurusunda bulunacağız; ‘gel tıpış tıpış ayaklarınla ver’ diyeceğiz” dedi.

Milletvekillerine ‘casus ajandası’

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, milletvekillerine ‘akıllı’ uygulamalar içeren özel bir ajanda hediye etti. Söz konusu hediyenin, casusluk filmlerinde yer alan nesnelere benzediği belirtildi.

Özgür Özel’den çok sert İmamoğlu tepkisi: Herkes haddini bilecek

CHP Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Özgür Özel, dün Türkiye Belediyeler Birliği toplantısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na saygısızlık yapıldığını belirterek, yaşananlara tepki gösterdi.

İmamoğlu, Erdoğan’a verdiği mektubun içeriğini açıkladı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ‘Akıllı Şehirler ve Belediyeler Kongresi’nde AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği mektuba ilişkin konuştu.

Binali Yıldırım’ın yeğeninden ‘ayaklanma ve darbe’ çağrısı

Adı her gündeme geldiğinde Binali Yıldırım’ın yeğeni olduğu iddia edilen Ömer Önder Haberdar’ın ayaklanma çağrısı yaptığı ortaya çıktı.
210,048BeğenenlerBeğen
4,674TakipçilerTakip Et