Ahmet Davutoğlu ekibine FETÖ soruşturması

FETÖ soruşturması kapsamında Dışişleri Bakanlığı’na personel temini amacıyla düzenlenen sınavlarda örgüt üyesi adaylar lehine usulsüzlük yapıldığı gerekçesiyle 249 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Soruşturmanın Ahmet Davutoğlu’nun Dışişleri Bakanlığı dönemini kapsaması dikkat çekti.

Dışişleri Bakanlığı’na personel alımı amacıyla 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında düzenlenen Aday Meslek Memurluğu sınavlarında FETÖ mensuplarınca usulsüzlük yapıldığı saptamasıyla, sınavlara ve komisyon üyelerine yönelik beş farklı soruşturma yürütüldüğü öğrenildi. Başsavcılık açıklamasında, söz konusu dört yılda yapılan sınavlarda 275 kişinin atamasının yapıldığı belirtildi.

43 İLDE EŞ ZAMANLI OPERASYON

275 şahsa ilişkin soruşturma ve bilirkişi raporları sonucu, 249 kişinin örgütle bağlantısı saptandı. Ankesörlü telefonlarla örgüt üyeleri ve tepe yönetimi ile irtibat, ByLock kullanımı, KPSS- KPDS gibi sınavlara ilişkin olağandışılık raporlarında isimlerinin bulunması gibi deliller elde edildi. Başsavcılık açıklamasında, söz konusu kişiler hakkında ‘terör örgütü üyeliği’, ‘nitelikli dolandırıcılık’ ve ‘terör amaçlı sahtecilik’ suçlarının işlendiğine ilişkin yeterli şüphe yoğunluğu oluştuğu bildirildi.

Ankara ve 42 ilde düzenlenen eşzamanlı operasyonlarda 78 şüpheli gözaltına alındı. Diğer şüphelilerin yakalanması için Ankara Emniyet Müdürlüğü Mali Şube Müdürlüğü ekiplerince çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

DAVUTOĞLU DÖNEMİ

Beş farklı soruşturmanın yürütüldüğü 2010, 2011, 2012 ve 2013 yıllarında Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu idi. O dönemde FETÖ’nün Dışişleri Bakanlığına yerleşmek için yoğunlaştığı, örgüt evlerinde Siyasal Bilgiler ve diğer ilgili okullardan mezun olan öğrencilere “Dışişleri Bakanlığı sınavlarına girme” talimatı verildiği gündeme gelmişti. Bakanlık kulislerinde sınavlarla ilgili tartışma yaşanmış ve sınavların şaibeli olduğu vurgulanmıştı.

Kılıçaroğlu’na rakip olmaya hazırlanıyorlar.. Ortak aday formülü!

Cumhuriyet Halk Partisi’nin 28-29 Mart’ta yapılacak 37. Olağan Kurultayı için geri sayım başladı. Gözler Kemal Kılıçdaroğlu’na rakip çıkacak aday ya da adaylarda.

Acı haber gece yarısı geldi… İdlib’te iki şehit daha!

Piyade Uzman Çavuş Soner Enes Baykuş ve Uzman Onbaşı Şükrü Elibol Suriye'nin İdlib bölgesinde düzenlenen hava saldırısında hayatını kaybetti.

“Kılıçdaroğlu HDP’yi istedi belgesi var” deyince canlı yayına bağlanan Bülent Tezcan gerçeği açıkladı, Perinçek’in gıkı çıkmadı!

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek 7 Haziran seçimleri öncesinde Cumhuriyet Halk Partisi ile ittifak görüşmeleri yaptıklarını CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 'ittifakta HDP olmazsa olmaz' dediğini öne sürdü. Perinçek iddiası için "elimde belgesi var" dedi ancak yine gösteremedi. Vatan Partisi ile ittifak görüşmelerini yürüten o dönemki CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise yayına bağlanarak Perinçek'in yalanını deşifre etti. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Gökçek şoku: Beyaz TV de ‘montaj değil’ dedi

AKP’li Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’in sahibi olduğu Beyaz TV’de canlı yayında büyük bir “gaf”a imza atıldı.

Sağlık Bakanı Koca: İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İran’dan gelen 132 kişinin testleri negatif çıktı.
209,101BeğenenlerBeğen
5,040TakipçilerTakip Et