Ağustos ayında 49 kadın daha öldürüldü

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, sadece Ağustos ayında 49 kadının en yakınındaki erkekler tarafından öldürüldüğünü açıkladı.

207,663BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et

Kadın cinayetlerine karşı en yoğun tepkinin yaşandığı Ağustos ayında Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’nun hazırladığı rapora göre 49 kadın erkekler tarafından katledildi.

Cinayetlerin çoğunda faillerin, kadınların en yakınındaki erkekler olduğunun belirtildiği raporda, cinsel şiddet ve çocuk istismarının da devam ettiği belirtildi.

Her ay hazırladıkları raporlarda kadın düşmanı söylem ve uygulamaların toplumsal cinsiyet eşitsizliğini artırdığını ve bunun da kadın cinayetlerini etkilediğini belirten Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, siyasi iktidar tarafından dillendirilen ‘idam’ taleplerine karşı olduklarını, kadın cinayetlerinin ancak mevcut yasalar ve İstanbul Sözleşmesi’nin uygulanması ile durdurulacağını belirtti.

Geçtiğimiz Ağustos ayında işlenen 49 kadın kadın cinayetinin 7’sinin şüpheli ölüm olarak kaydedildiğinin belirtildiği raporda, 8 kadının neden öldürüldüğü tespit edilemezken, 3 kadının ekonomik bahaneyle, 10 kadının boşanmak, ayrılmak ve arkadaşlık isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldüğü tespit edildi.

Erkekler tarafından öldürülen 49 kadının isimleri:

loading...

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

İskilipli Atıf’ı savunan AKP İskilip ilçe başkanı tehditler savurdu: Kemalist düzeni yerle bir edeceğiz

AKP Çorum İskilip İlçe Başkanı Mustafa Lek, yaptığı açıklamada skandal ifadeler kullanarak, "Kemalist düzeni yerle yeksan edeceğiz" dedi.

Şamil Tayyar’dan Doğu Perinçek’e “İslamcı Kemalist” tepkisi: Haddinizi bileceksiniz

AKP'li Şamil Tayyar'dan Doğu Perinçek'e "İslamcı Kemalist" tepkisi geldi.

Yeni döneme damga vuracak… Kılıçdaroğlu CHP’nin yeni programını hazırladı!

Fikret Bila, CHP'de yapılacak kurultay öncesi hazırlanan yeni parti programının detaylarını yazdı.

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.
207,663BeğenenlerBeğen
7,891TakipçilerTakip Et