Cuma / 20 Kasım 2020

Agah Oktay Güner: “Parti, AKP’nin zavallı bir kölesi haline geliyor”

Agah Oktay Güner, Halk TV yayınına katılarak MHP ve Başkanlık Sistemi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

204,643BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

12 Eylül Darbesi öncesinde, Milliyetçi Hareket Partisi’nin önde gelen isimlerinden olan Agah Oktay Güner Halk TV yayınına katılarak, MHP ve Başkanlık Sistemi ile ilgili “Bir gercek var parti misyonundan çıkarılıyor. Parti Ak Parti’nin kölesi haline getiriliyor” şeklinde açıklamada bulundu.

Güner, Türkeş’in getirmek istediği başkanlık sistemi ile şu anki bakanlık sistemi arasındaki farklılıkları dile getirerek “Sayın Türkeş’in istediği sistem ayrı bu arkadaşların istediği sistem ayrı. Alakası yok. Türkiye’nin bu günkü şartlarında başkanlık sisteminin getireceği hiç bir şey yok. Bu sistem amerikan modelinin bir taklidi. Bu sistem ile Türkiye’nin ne bütünlüğü ne beraberliği kalır” dedi.

“DEVLET BEY DİKTATORYASINI İLAN ETSİN, ADINI DA DEVLET BEY ŞİRKETİ KOYSUN”
Güner, “MHP’li muhaliği olarak partiyi kongreye götürmek isteyenlerin partiden ihracı çok acıdır. Bu çok haksız ve yanlış bir tutum. Sadece Bahçeli’nin dediği yapılacaksa partiye ne ihtiyaç var. Devlet bey diktatoryasını ilan etsin , adını da Devlet Bey şirketi koysunlar” dedi.

 

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Ermenistan Savunma Bakanı istifa etti

Rus medyası, Ermenistan Savunma Bakanı David Tonoyan istifa ettiğini duyurdu.

Ekrem İmamoğlu’nun İçişleri Bakanlığı’na verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı

Ekrem İmamoğlu'nun İçişleri Bakanlığı'na verdiği ifadenin detayları ortaya çıktı

İYİ Parti’de ikinci ‘FETÖ’cü suçlaması

İYİ Parti milletvekili Ümit Özdağ'ın İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu'ya FETÖ'cü suçlamasının ardından bir başka olayda Rize'de yaşandı. İlçe Başkanı, İl Başkanı'nı FETÖ'cü olmakla suçladı.

Fahrettin Koca: Vaka sayısı izin için neden önemli?

Salgının ilk gününden bu yana verileri şeffaf şekilde açıklamayan Bakan Koca, bu tavrını sürdürüyor. Daha önce verilerin gizlenmesini ‘ulusal çıkarlara’ bağlayan Bakan, gerçek vaka sayısını soran muhalefet vekillerine, “Evde semptomu olmayan, hastaneye yük olmayanın sayısı mı sizin için önemli?” dedi.

“Devleti şirket gibi yöneteceğiz” dediler, ülkeyi babalarının çiftliğine çevirdiler!

Meclis Genel Kurul'da Enerji Piyasası Kanun teklifinin bir bölümü dün kabul edildi.