Perşembe / 2 Temmuz 2020

Adil Serdar Saçan: FETÖ’nün yaptığı işlerin aynısı şu anda yapılıyor

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele ve Kaçakçılık Şube Müdürlüğü eski Müdürü Adil Serdar Saçan, Atakan Sönmez'le Satır Arası programında çarpıcı açıklamalar yaptı.

207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et

Sedat Peker’in iktidar adına söz söylemesine AKP’nin izin vermesini dikkat çekici olduğunu ve buna izin verilmemesi gerektiğini söyleyen Saçan, “Sonunda kendisi de yurt dışına gitmek zorunda kaldı” dedi.

VATANSEVERLER YİNE HEDEFTE

Odatv çalışanları Barış Terkoğlu, Barış Pehlivan ve Müyesser Yıldız ile Yeniçağ yazarı Murat Ağırel’iğn tutuklanmasını değerlendiren Adil Serdar Saçan, “Vatanperver insanlar tekrar derdest edilmeye başlandı. Bu FETÖ’vari operasyonlar doğru değil. Bizim Ergenekon sürecinde yaşadıklarımız şu anda tekrar yaşanıyor. Aynı taktiklerle yaşanıyor. FETÖ’nün yapmış olduğu işlerin aynısı sahneleniyor. Bunun için birilerinin düğmeye basmış olma ihtimali var. Bunun çok akıllıca olduğunu düşünmüyorum. Yanlış yapılıyor. Bu insanlar FETÖ’ye karşı mücadele edip bedel ödemiş insanlar. Şimdi başka türü bedeller ödetiliyor” dedi.

`KENDİ HAZIRLADIĞIM BELGE İÇİN GİZLİ BELGEYİ İFŞA CEZASI ALDIM`

Adil Serdar Saçan, tutuklanan Gazetecilerin devletin gizli belgelerini ifşa etmekle suçlanmaları hakkında ise, “Ben de kendi hazırladığım kaşeli imzalı belgenin bir suretini evimde bulundurduğum için devletin gizli belgelerini ifşa etmek suçlaması ile 4.5 yıl ceza adlım. Hem de kapanmış bir soruşturmadan dolayı” dedi.

Söz konusu belgenin emniyetteki FETÖ yapılanması hakkında olduğunu belirten Saçan, “Sonunda biz beraat ettik. Bugün birilerinin tutuklanması onların suçlu olduğu anlamına gelmez. Birilerinin beraat etmesinin masum oldukları anlamına gelmediği gibi” diye konuştu.

Nesim Malki cinayeti, Albayraklar Holding, BİT’ler, Akbil, Adnan Oktar operasyonu gibi bir çok operasyonu yürüten Adil Serdar Saçan, “Zaman bizi haklı çıkardı. Şimdi onlar güçlü ve medyaları var ve bize istedikleri gibi suçlamada bulunuyorlar. Biz polis olurken ettiğimiz yeminin arkasında durduğumuz için başımıza gelmeyen kalmadı. Gerçekler ortaya çıktı, akıllı olanlar her şeyin farkında.” dedi.

‘FETÖ Borsası’ iddialarının doğru olduğunu belirten Adil Serdar Saçan, “Türkiye’de sadece FETÖ Borsası yok. Çete ve mafyanın da borsası var. Parası ve gücü olan istediğini yapıyor. Burhan Kuzu olayı da bunun örneği” diye konuştu.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Atatürk için “İngiliz ajanı” diyen Jandarma Astsubay Rafi Ceran’a tepki yağdı!

Sosyal medya platformu Facebook’ta Ankara Hasanoğlan Köy Enstitüsü adlı hesabın paylaştığı Atatürk videolarına yorum yapan Rafi Ceran'ın, Atatürk için 'İngiliz ajanı' demesine tepki yağdı. Rafi Ceran, yorumlarında Atatürk'le ilgili gerçekleri söylemek için Koruma Kanunu’nun kaldırılması gerektiğini söyledi. Rafi Ceran, yorumlarının ortaya çıkmasının ardından Facebook hesabını kapattı.

İktidarın yasa teklifinin detayları ortaya çıktı: BTK, ‘kamu yararı’ diyerek Netflix ve Whatsapp’ı engelleyebilecek

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sosyal medya platformlarının kontrol altına alınması gerektiğine yönelik açıklamalarının ardından, AKP'nin konuyla ilgili hazırladığı kanun teklifi çalışmasının detayları ortaya çıktı.

AKP, kadınları koruyan ‘İstanbul Sözleşmesi’ni iptal edeceğini açıkladı!

AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, kadınları koruyan İstanbul Sözleşmesi hakkında, “Nasıl usulünü yerine getirerek imzalanmışsa, usulünü yerine getirerek sözleşmeden çıkılır” açıklamasını yaptı.

Ayşenur Arslan: Seda Sayan’dan neyim eksik

Halk TV'deki medya Hahallesi'nde RTÜK'ün Halk TV ve TELE1 kanallarına verdiği 5 günlük ekran karartma yasağına tepki gösteren Ayşenur Arslan, "Ben de bundan sonra magazin programı yapacağım" dedi.

Bahçeli: Sosyal medya hesaplarımı askıya alıyorum

MHP lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sosyal medya çıkışının ardından açıklama geldi. Bahçeli, 'Sosyal medyayla ilgili kanuni düzenleme TBMM’de yapılana kadar şahsen sosyal medya hesaplarımı tümden askıya alıyorum' ifadelerini kullandı.
207,087BeğenenlerBeğen
7,858TakipçilerTakip Et