Adaylıktan çekilen Muammer Aydın’dan ‘İmamoğlu’nu desteklemeyeceğiz’ diyen Aksakal’a yanıt

İstanbul adaylığından çekilen DSP'nin Genel Başkan Yardımcısı Muammer Aydın, Yavuz Oğhan'dan Bidebunudinle programına katıldı. DSP Başkanı Aksakal'ın açıklamasını değerlendiren Aydın, "Herkesin açıklaması kendisini bağlar" dedi.

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, Yeni Şafak’a yaptığı açıklamada, “Parti Meclisi, Ekrem İmamoğlu’nun desteklenmesini reddetti. HDP’lilerin de Meclis’ten destek verdiği birine DSP kurumsal olarak destek vermez, veremez. Muammer Aydın’ın çekilmesinin ardından yeni bir aday çıkarmayı düşündük fakat tam olarak, layıkıyla seçim çalışması yapamayacağımızı gördük, bunun için ekonomik gücümüz de yoktu” dedi.

RS FM’de yayınlanan Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle programına katılan DSP Genel Başkan Yardımcısı Muammer Aydın adaylıktan çekilmesinin sebeplerini anlattı, DSP Genel Başkanı Önder Aksakal’ın açıklamasını değerlendirdi.

DSP’nin Ekrem İmamoğlu’nu desteklemeyeceğiz açıklamasının ardından Sarıgül’ün danışmanı bombayı patlattı: 40 milyon dolar aldınız tabi ki desteklemeyeceksiniz

YSK’nın kararının hukuksuz olduğunu söyleyen Aydın, “YSK’nın kararı Türkiye’nin içinden geçtiği sürece uygun olmayan, milli iradeyi ortadan kaldıran bir açıklamaydı. Bu kararı gördüğümde hukuksuz bir ortamda bu yarışta olmamam gerektiğini düşündüm. Ancak partinin bana verdiği bir görev var. O sebeple parti kurullarından çıkacak olan karara işaret ederek açıklamamı o zamana bıraktım” ifadelerini kullandı.

Parti Meclisi’nin aldığı kararda kimsenin lehine çekiliyoruz demediklerini ama durumunda ortada olduğunu söyleyen Muammer Aydın, “Böyle bir çekilmenin, Ekrem İmamoğlu’nun mağduriyeti nedeniyle, nasıl bir sonuç doğuracağını açıklamaya gerek yok.” diye konuştu.

Başkanlar Kurulu ve Parti Meclisi’nde alınan kararın net olduğunu söyleyen Aydın, “Bu hukuksuz seçime, YSK’nın kararına katılmadığımıza ve DSP için bu sürecin tamamlandığına dair karar aldık. Benim çekilmemin ardından PM’de bir aday adı zikredilmedi. Maddi olanaklarımız yetersiz, seçime girmeyelim denmedi. İmamoğlu’na yönelik kötü sözler kullanılmadı” dedi.

Bildiride İmamoğlu’nun adı yer alsın mı almasın mı şeklinde bir önerge verildiğini fakat yapılan açıklamanın doğal sonucunun belli olması sebebiyle isim zikretmeye gerek olmadığı şeklinde karar çıktığını da belirten Muammer Aydın, “Herkesin açıklaması kendisini bağlar. Ama DSP’nin aldığı PM kararı şu anda en yüksek organ kararıdır. Bunun dışındaki bir açıklama beni kesinlikle bağlamıyor” diye konuştu.

En çok okunan haberler

Damadın üstü çizildi, bakın yerine kim geliyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, kabine içinde tartışılan isimlerin başında gelen Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın üzerini çizdiği iddia edildi

“Her şey çok güzel olacak” demeyen ünlüler İBB’den milyonları götürmüş

Yeniçağ gazetesi yazarı Murat Ağırel, İBB ihalelerinden yandaş sanatçılara giden paraları yazdı.

‘Kayyum’ protestosunda Ahmet Şık yerde sürüklendi

Van, Mardin ve Diyarbakır belediyelerine atanan kayyum sonrasında HDP İstanbul İl Başkanlığından milletvekilleri Taksim Meydanı’nda basın açıklaması yapmak istedi.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Barbaros Şansal’a bindiği takside tecavüz ve ölüm tehdidi

Tasarımcı Barbaros Şansal, bindiği taksicinin kendisini tam olarak tanıyamadığını ve kendisi hakkında tecavüz ve ölüm tehdidinde bulunduğunu yazdı. Şansal ertesi gün de Sarıyer'de darp edildiğini köşesinden bildirdi.

Adnan Oktar’ın gizli geçitten kaçış görüntüleri ortaya çıktı

11 Temmuz 2018 günü düzenlenen operasyondan dakikalar önce Kandilli'deki villasından kaçan Adnan Oktar'ın görüntülerine ulaşıldı

Stratejik Çaresizlik

Burak Kılavuzoğlu yazdı...

THK eski başkanı: Yangınlarda uçak kullanılsaydı bir hektar bile yanmazdı

Türk Hava Kurumu’nun (THK) eski başkanı Erdoğan Karakuş, son iki günde yaklaşık 500 hektarlık alanın yandığı Ege’de mevcut uçaklar kullanılmış olsa kaybın boyutunun çok daha küçük olacağını savundu.

Feyzioğlu’ndan ‘tuzu kuru’ açıklaması: Baroları kastetmedim

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 2 Eylül’de yapılacak olan yeni adli yıl açılış törenine katılma kararının ardından barolar tarafından eleştirilen Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, eleştirilere Habertürk televizyonunda Didem Arslan Yılmaz’ın programında yanıt verdi.

Merkez Bankası hamlesinden sonra dolar yeniden yükselişe geçti

Dolar/TL, bugüne yükselişle başlamasının ardından önceki kapanışın yaklaşık yüzde 0.4 üzerinde 5.6840 seviyelerinde alıcı buluyor.

İstanbul için korkutan deprem uyarısı: ‘7.5’le sallanacak, 2.5 dakika sürecek’

İstanbul’da beklenen depremle ilgili uzmanlardan korkutan bir uyarı geldi. Prof. Dr. Cenk Yaltırak en az 7,5 şiddetinde olması beklenen depremin 2,5 dakika süreceğini söyledi.

Nurgül Yeşilçay’dan Diyanet’e sert tepki: Biz pisliğiz şiddetliyiz saykoyuz

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın aylık Aile Dergisi’nde çizgi filmlerin çocukların üzerinde olumsuz etki yapabileceğine vurgu yapılması üzerine oyuncu Nurgül Yeşilçay, Diyanet’e tepki gösterdi.

Vali, yolu niye kapattınız diyen avukatı döven Erdoğan’ın korumalarına soruşturma izni vermedi: Araca kafa attı

İstanbul Valisi, avukatı darp eden Cumhurbaşkanlığı korumalarına hakkında soruşturma izni vermedi.