Adana Valiliği’ne bombalı araçla saldırı! 2 ölü, 21 yaralı

Adana'da bombalı saldırı düzenlendi. Adana Valiliği açık otoparkında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Adana'daki saldırıda 2 kişi yaşamını yitirdi, 21 yaralı var.

Adana Merkez Seyhan İlçesi’ndeki Döşeme Mahallesi Mehmet Nuri Sabuncu Bulvarı’nda bulunan Valilik önünde bulunan 300 araçlık açık otoparka sabah saat 08:00 sıralarında bomba yüklü araçla saldırı düzenlendi. Saldırının 33 plakalı bir araçla gerçekleştiği ifade ediliyor.

 

Saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişi yaşamını yitirdi, 21 kişi yaralandı. Polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı. Olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye bulunuyor. Bölge trafiğe kapatıldı.

ARACI KADIN TERÖRİST GETİRDİ

Bombalı saldırıda kullanılan patlayıcı yüklü otomobilin Mersin plakalı olduğu ve bir kadın tarafından buraya getirildiği belirtiliyor. Aracın, binanın protokol girişindeki açık otoparkta valinin makam aracının park alanına yakın bir alana park edildiği öğrenildi.

VALİLİKTE GÖREVLİ BAHÇIVAN ÖLDÜ

Patlamada yaşamını yitirenlerden birinin Seyhan İlçe Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü’nde görev yapan Gökhan Aygül olduğu açıklandı. Evli 2 çocuk babası olan Aygül’ün, valilikte bahçıvan olarak 28 Kasım’a kadar geçici görevlendirildiği kaydedildi. Patlamada ölen ikinci kişinin erkek olduğu ancak üzerinden kimlik çıkmadığı kaydedildi.

 

‘Bombalı araç valilik makam girişine yakın yerde patlatıldı’

Patlamanın ardından ilk resmi açıklamayı yapan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, “Bombalı araç valilik makam girişine yakın yerde patlatıldı. Bir kadın tarafından gerçekleştirildiği iddia ediliyor” diye konuştu.

‘Umarım ölü sayımız artmaz’

Adana Büyükşehir Belediye Bakanı Hüseyin Sözlü ise şunları söyledi:

“Patlamanın olduğu yer Milli Eğitim ve Gelir İdaresinin de olduğu bir bölge. Sivil araçların da parkettiği bir yer. Tahribat büyük. 2 şehidimiz var, 21 kişi yaralandı. İnşallah ölü sayımız artmaz. Yaralılar arasından durumu ciddi olanlar var. Binaların içinde büyük hasarlar var”

HÜKÜMETTEN İLK AÇIKLAMA

Hükümet adına ilk açıklama ise AB Bakanı Ömer Çelik’ten geldi. Çelik, ”Lanetli terör insanımızı hedef almaya devam ediyor. İnsanlık adına bu terörle sonuna kadar mücadele edeceğiz” dedi.

 

Son Haberler