Cuma / 7 Ağustos 2020

Adam bizi özel olarak tutuklattırdı ve yattık çıktık

Usta oyuncu Müjdat Gezen'in bütün eserleri Kırmızı Kedi Yayınevi etiketiyle okurla yeniden buluşuyor.

206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et

İlk kez 1978 yılında Müjdat Gezen’in Moskova gezisi dönüşünde, Nâzım Hikmet’in eşi Vera ve yakın dostu Ekber Babayef’le görüşmesi sonrasında yayımlanan “Çizgilerle Nâzım Hikmet” yeni baskısıyla raflarda yerini aldı.

Gezen, 2007’de kaybettiğimiz Savaş Dinçel’in resimlediği kitabın öyküsünü anlattığı önsözde, “ikimiz de başımıza ne iş aldığımızın farkında değildik, çünkü o zaman Kenan Evren denen adamı tanımıyorduk” diyor ve Kenan Evren’i kendilerini tutuklatmış olmasına rağmen neden affettiğini yazıyor.

İşte Müjdat Gezen’in kaleme aldığı önsözden o bölümler:

“Savaş’a ‘senin çizmeni istiyorum,’ dediğimde, ikimiz de başımıza ne iş aldığımızın farkında değildik, çünkü o zaman biz Kenan Evren denen adamı tanımıyorduk. Hala tanımıyorum ben. Savaş da hayatta olsa benim gibi söylerdi. Adam bizi özel olarak tutuklattırdı ve yattık çıktık. Ben sonradan onu bağışladım. Bin yaşına geliyordu ve yargılanıyordu. Anlamsız buldum bunu. İntikam sevmem. Kin ve nefrete kepenklerini kapamış biriyimdir. Ayrıca kimseye bir yararı olmaz böyle şeylerin…”

 

 

Balbay’dan CHP’ye İnce tepkisi: Hele konuşsun, ağzının payını veririz

Düne kadar, “Ben bu partiye 15 yaşında girdim. Her kademesinde görev yaptım” diyen İnce neden bu noktaya geldi?

Cemal Enginyurt’tan tarihi Meral Akşener itirafı!

MHP’den ihraç edilen Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, MHP’de Meral Akşener’in kazandığı kongreyi kendisinin iptal ettirdiğini söyleyerek, hem Devlet Bahçeli’yi, hem de Semih Yalçın’ı topa tuttu.

Reuters, Ankara’daki Covid-19 belgesine ulaştı: Her gün 1000 yeni vaka

Uluslararası haber ajansı Reuters, bu hafta günlük vaka sayısının 1000'in üzerine çıktığı Türkiye'de hastanelere bazı talepler gittiğini ve "Covid-19 yüzünden yoğum bakım ünitesindeki yatakları boşaltın" ifadesinin yer aldığını yazdı.

Cindoruk: AKP’nin 18 yılı tartışmaya açılmalı

"Milli irade, devlet yönetme yetkisi ve görevi verir. AKP, bu yetkiyi, milleti yönetme ve yönlendirme, devlet rejimini değiştirme biçiminde kullandı."

Muharrem İnce’nin Ankara’da ofis açacağı iddiası

Kendi partisini kuracağı iddia edilen Muharrem İnce'nin Ankara'da ofis açtığı iddia edildi.
206,497BeğenenlerBeğen
8,608TakipçilerTakip Et