Salı / 29 Eylül 2020

Adalet Yürüyüşü’ne o da katıldı… Kim bu Veysel Amca?

Darbe girişimi sırasında komutanları tarafından 'tatbikat' denilerek Boğaziçi Köprüsü'ne götürülen Hava Harbiyeliler aylardır tutuklu. Oğlu tutuklu olan Veysel Kılıç'ın da aylardır verdiği adalet mücadelesindeki son durağı Adalet Yürüyüşü oldu.

205,579BeğenenlerBeğen
8,580TakipçilerTakip Et

15 Temmuz Fethullahçı darbe girişimi sırasında komutanları tarafından ‘tatbikat’ denilerek Boğaziçi Köprüsü’ne götürülen Hava Harbiyeliler aylardır tutuklu. Oğlu tutuklu olan Veysel Kılıç’ın da aylardır verdiği adalet mücadelesindeki son durağı Adalet Yürüyüşü oldu.

HAVA HARBİYELİ BABASI

Veysel Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun çağrısıyla başlayan Adalet Yürüyüşü’nün en dikkat çeken isimlerinden…

Oğlu 15 Temmuz Fethullahçı Darbe Girişimi sırasında ’tatbikat’ denilerek köprüye götürülen Hava Harp Okulu öğrencilerinden olan Veysel Amca yaklaşık 11 aydır adalet arıyor.

15 Temmuz gecesi darbecilere karşı sokağa çıkan Veysel Amca, 11 aydır tutuklu olan oğlunun suçsuz olduğunu ispat etmeye çalıştığı mücadelesindeki son durağı Adalet Yürüyüşü oldu.

SARAY’DAN KOVULDU

Veysel Amca’nın bugüne kadar gitmediği kapı kalmamıştı. AKP Genel Merkezi’ne hatta Beştepe’ye, Erdoğan’ın Sarayı’na dahi gitti. Ancak kimse onu dinlemedi, hatta 63 yaşındaki Kılıç, Saray’dan polis eşliğinde kovuldu.

KENDİ SELASINI OKUDU

Veysel Amca AKP’lilerin derdini anlatma çabasına şiddetle yanıt vermesi üzerine, Harbiyeli aileleri ile birçok gösteri ve basın açıklamasına katıldı. Birgün canına tak etti ve Vatan Emniyet Müdürlüğü önünde bulunan bir mobese direğine tırmandı, kendi selasını okudu. Polisler onu vali ile görüşme sözü vererek indirdi. Ancak bu görüşme gerçekleşmedi.

Hemen hemen her gün elinde ay yıldızlı bayrakla Çağlayan Adliyesi önünde adalet nöbeti tutmaya başlayan Veysel Amca’nın son durağı ise Ana Muhalefet liderinin başlattığı adalet direnişi oldu.

Veysel Amca sağlığı yettiği sürece yürüyüşü bırakmayacağını ve adalet arayışından vazgeçmeyeceğini söylüyor…

Son Haberler

Delilleri yok edilen bir cinayetin anatomisi

Çağdaş Gökbel yazdı...

“Türkiye’de ‘şiddet ortamı’ yok, faşizm var”

Çağdaş Hukukçular Derneği Genel Başkanı Selçuk Kozağaçlı ile birlikte Türkiye’nin siyasi geleceğini ve Berkin Elvan soruşturmasından, Tahir Elçi cinayetine adaletin nasıl doğru bir biçimde işleyebileceğini konuştuk.

Kılıçdaroğlu: Anaların göz yaşları arasında ayrım yapılmaz

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu partisin grup toplantısında yaptığı konuşmada, son yayınlanan KHK ile 15 Temmuz Şehitlerinin yakınlarına askerlik muafiyeti getirilmesine sert tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu,...

İşte AKP’nin tecavüzcülere af ısrarının sebebi: AKP’li vekilin kardeşi mi?

Tecavüzcülere af getiren tasarının altından AKP'li siyasetçinin kardeşi çıktı. Sözcü yazarı Saygı Öztürk, tecavücünün mağdurla evlenmesi durumunda cezayı ortadan kaldıran tasarı ile ilgili bir yazı...

AKP, tecavüzcülere af getiren tasarıyı geri çekti

Başbakan Binali Yıldırım, tecavüzcülere af getiren önergeyi tepkiler üzerine komisyona aldıklarını açıkladı. Önergeyi içeren torba tasarı Adalet Bakanı'nın imzasıyla komisyona çekildi. Başbakan Binali Yıldırım Atatürk...

Gündem

Kayıp işçi, başından vurulmuş halde ölü bulundu

Zonguldak'ta ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu temizlik görevlisi Mehmet Y.'nin (54), başından tek kurşunla vurulmuş cansız bedeni bulundu.

Deniz Çakır ”Bu nasıl avam, yakışıksız bir üsluptur” demişti Ece Üner’den yanıt gecikmedi

''Ben “sıradan” kadınların hakkını ararken siz neredeydiniz?''

Deniz Çakır’dan Ece Üner’e: Bu nasıl avam, yakışıksız bir üsluptur

"Bu üslupla ana haber sunuyor, inanılır gibi değil”

Ceren Damar cinayetinde açıklamalarıyla tepki çeken sanık avukatı Vahit Bıçak disipline sevk edildi

Ankara Barosu Disiplin Kurulu Başkanlığı, akademisyen Ceren Damar cinayeti davasında sanık avukatlığını yapan Vahit Bıçak’ın davaya ilişkin bazı beyanları nedeniyle hakkında ‘disiplin kovuşturması açılmasına’ karar verdi.

Akit, kulak muayenesi için hastadan başını açmasını isteyen doktoru hedef gösterdi

Sağlık çalışanlarına yönelik saldırılar devam ederken, Akit, 'başörtüsü mağduriyeti' adı altında işini yapmaya çalışan bir doktoru hedef gösteren skandal bir haber yaptı.