Acun Karadağ ‘Seks işçisi olmaz’ dedi, sosyal medyada hedef oldu

KHK ile işinden atılan öğretmen Acun Karadağ Twitter'da yaptığı değerlendirmeyle tartışma başlattı. Seks işçiliğini eleştiren Karadağ, seks işçiliğinin özgür bir hak olarak kabul eden bazı feminist çevreler tarafından eleştirilirken FEMEN ise KJaradağ'a destek veren bir açıklama yaptı.

KHK ile ihraç edilen öğretmen Acun Karadağ, geçtiğimiz günlerde “Genelevleri kapatma önerisine seks işçilerinden tepki” başlığı ile verilen habere “Gönder eşini o da işçilik yapsın o zaman bu işse” diyerek yeni bir tartışma başlattı.

Cumhuriyet Gazetesi, 7 Temmuz 2019’da “Genelevleri kapatma önerisine seks işçilerinden tepki” başlıklı bir haber yayımladı. Haberin altına sosyal medya hesabı üzerinden “Gönder eşini o da işçilik yapsın o zaman bu işse” diye açıklama yapan Acun Karadağ bazı feminist ve LGBTİ+’ların tepkisinin ardından sosyal medya hesaplarından yeni bir açıklama yayımladı.

“Benim cevabım üzerine tahmin edin kimler saldırıya geçti? Feministlerin alayı, LGBTİ üyeleri, siyasi anlayışların üyeleri, liberaller, reformistler, sınıf mücadelesi yürütmeyen her kim varsa?” diyen Karadağ’ın konuyla ilgili açıklaması şöyle oldu:

“Bu eril bir dil. Gönder eşini ne demek, kadınları eşleri mi bir yere gönderiyor, sen orospuları mı aşağılıyorsun şeklinde sorular; Ahlakçı kadın düşmanı kafa, bunlar devrim yapsa biz karşı devrimci oluruz, bunlar devrim yapsa bizi asar, bu tweetten “esinlenerek” ne alakaysa Kürt düşmanı şeklinde suçlamalar, tespitler. Nuriye’nin notunu verdik de size biraz saygı duyuyordum o da gitti, homofobik, ataerkil tespitleri vb. gırla gitti. Sükunetle okudum hepsini. Nerden kaynaklı konuştuklarını anlamaya çalıştım. Yaşlarına aidiyetlerine, siyasetlerine baktım. Anlamaya, anlatmaya çalışmaktan uzak küfür ve hakaret ederek bastırmaya çalışanları, alay ederek üslupsuz yazanları engelledim. Anlatmaya çalışan ya da benim bir şey anlatabileceğimi düşündüklerime kısa cevaplar verdim. Ama genel olarak okuyup düşündüm.

Beni bire bir tanıyanlar bilir ki homofobik olmadığım gibi, tanıdığım LGBTİ’li arkadaşlarım vardır. Bir insanı eleştirirken takdir edersiniz ki onun cinsiyetine değil düşüncelerine bakarız. Tavrıyla, kişiliği ile ve cehaleti ile hiç sevmediğim bir şahısla tartışırım, teşhir de ederim. Ancak cahil, kaba LGBTİ üyesi birine aynı eleştirileri yapsam yer yerinden oynar. Homofobik denir. Yani tüm LGBTİ’liler melek midir? Kusursuz mudur? Kimseyle konuşurken, tartışırken cinsiyetini görmüyorum ben. Fikrini görüyorum. Hatta cinsiyetini bilmediğim biriyle tartışırken tesadüfen LGBTİ biriyse hemen altına bunlar homofobik diye yazarlar. Kimseye kendimi ispatlamak zorunda değilim. Tanımak isteyen gelir görüşürüz. Bu tip saldırıların altında da direnişi itibarsızlaştırmaya çalışmak, kitle bağımızı koparmak vardır. Biz insan olan herkesle görüşürüz, arkadaş oluruz.

Fuhuşa karşı önemli ve bilimsel açıklamalarıyla ilk karşı duruş yine Marksizmle yapılıyor. Marks ve Engels dünyayı nasıl başarıyla tahlil etmiş, nasıl değiştirip dönüştüreceğimizi anlatmışlarsa bu tahlilin içinde ailenin ve özel mülkiyetin kökenini ve Sosyalist dünyanın getireceği çözüm önerilerini de bir bir ortaya koymuşlar. Özellikle Sovyetler Birliği sürecinde Sosyalistler, Çarlık Rusyasının yozlaştırdığı Rus topraklarında hırsızlık ve fuhuşun nasıl engelleneceğinin yolunu göstermişler, dürüst insanların olduğu, fuhuşun yer almadığı bir toplum düzeni yaratmışlardır. Kapitalizm sürecinde fuhuş yine ezilen sınıftan kadın ve erkeklerin kullanıldığı bir durum. Burjuva içinde fuhuş yok. Onlar evlilik bağıyla mülklerini korumak için bir aradalar. Burjuva erkek karısını aldatırken yine ezilenlerden birini para karşılığı satın alarak fuhuşun tarafı oluyor. Yine egemen sınıfın mecbur bıraktığı koşullarda para karşılığı girilen cinsel ilişki. Yoksulların, ezilenlerin maruz bırakıldığı durum. Siyasal dönemi hangisi olursa olsun zenginler yapınca cinsel özgürlük fakirler yapınca fahişelik olarak tanımlanan insanlığa karşı işlenmiş en büyük suçlardan biri fuhuş. Yani ismi ne olursa olsun, kim eliyle yapılırsa yapılsın suç? Mesela reformizm ahlaksızdır. Neden? Devrimin önünde engeldir de ondan. Liberalizm ahlaksızdır. Neden? Çünkü devrimin önünde engeldir de ondan. Feminizm ahlaksızdır. Neden? Sınıfı cinsiyetçilikle böler, sınıfın güç birliğini engelleyerek devrime engel oluşturur da ondan. Kapitalizme dair her şey ahlaksızdır. Neden? Sömürüyü devam ettirir, devrimin önünde engeldir de ondan. Kısacası Emperyalist devletlerden gelen fonlardan tutun bu fonların avantasıyla çalışan her oluşum ahlaksızdır. Bunlar devrim, mücadele, direniş, fiili, meşru, militan mücadele sözcüklerinden nefret ederler. Böyle öğretilmiştir 12 Eylül’den itibaren. Sağcılardan bahsetmiyorum sol görünümlülerden bahsediyorum. Sağ faşisttir, sağ kapitalisttir. Düşmandır. Bilirsiniz ve mücadeleyi ona göre belirlersiniz. Sol görünümlüler tehlikelidir. Çünkü sinsidir. Sahtekardır. Bu oluşumlardan hiç biri işçilere, halka bu dille, bu görüntüyle gitmezler, gidemezler. Hiç biri bir fabrikaya fahişelik bir meslektir, seks işçiliğidir sloganıyla gidemez. Zaten işçileri, emekçileri örgütlemek gibi dertleri de yoktur. Onları sendika ağalarına çoktan teslim etmişlerdir. Ancak halka devrimci önderlik yapabilecek üniversite gençliğini hedef kitleleri görürler. Onların içine sızarlar.”

FEMEN’DEN DE DESTEK GELDİ

FEMEN Türkiye hesabından yapılan açıklamada “seks işçiliği” kavramına itiraz edildi. Açıklamada şöyle dendi: “FEMEN, son günlerde bazı feministlerin fuhuşu kadın dostu bir işmiş gibi savunmalarını üzüntüyle takip ediyor. Fuhuş dünyanın en eski zulüm ve sömürüsüdür. Bir kez daha tüm feministleri fuhuşun karşısında, kadınların yanında yer almaya çağırıyoruz. Seks endüstrisi faşizmdir.”

Kaynak16punto

En çok okunan haberler

İddiaları reddetmişlerdi… İBB hedefi 12’den vurdu!

AKP döneminde İBB'nin bazı vakıflara yaptığı yardımlar büyük tartışmalara neden olmuştu. Bugün belediyenin Okçular Vakfı Spor Kulübü Derneği'ne yaptığı maddi yardım ortaya çıktı. Belediyenin kasasından, tek kalemde 1 milyon 200 bin lira para çıktı.

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.

Avukatı da Erdoğan’ı terk etti: ‘Düzelir’ dedik daha da kötüye gitmeye başladı…

Erdoğan’ın, Pınarhisar Cezaevi’nde kaldığı günlerde avukatlığını yapan AKP eski Kırklareli Milletvekili Şenol Gürşan "Düzelmeyi bırakın, daha da kötüye gitmeye başladı. Gelinen noktada ekonomi ortada.” diyerek ayrılık kararı verdiğini açıkladı.

CHP’ye yakın anket şirketinden CHP’yi ayağa kaldıracak anket sonuçları

Yerel seçimlere yaklaşırken büyükşehirlerdeki oy dağılımlarını, ittifakların söylemlerinin belirlediğini söyleyen Gezici Araştırma Genel Müdürü Murat Gezici “Kutuplaştırma yerine sorunları çözmeye dönük söylem adayın puanını arttırıyor. Buna göre; İstanbul, Ankara, Aydın, Hatay Cumhur İttifakı AKP adayları, Adana Cumhur İttifakı MHP adayı, Bursa Millet İttifakı CHP adayı ve Mersin’de İYİ Parti adayının önde olduğu görülüyor”. dedi.

“Erdoğan’ın diploması yok” diyen yazara şok!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın diplomasına ilişkin 'Diplomasız' adlı kitabı yazan Ergün Poyraz'a dava açıldı.

Eren Erdem cezaevinde hangi kanalı izliyor?

TBMM heyeti Silivri Cezaevi’nde inceleme yaptı. Heyette bulunan CHP Milletvekili Ali Haydar Hakverdi, Silivri’deki izlenimlerini aktardı. Hakverdi, IŞİD, FETÖ koğuşlarındaki durumu, konuşulanları paylaştı. Heyet cezaevinde Eren Erdem, Ahmet Altan, Selçuk Kozağaçlı’yı da ziyaret etti.

Tuzla’daki yangında havaya yayılan kimyasal ne olacak?

İstanbul Tuzla’da kimyasal üretim yapan bir fabrikada çıkan yangın sonucu çevreye yoğun miktarda kimyasal yayıldı. Meteorolojinin yarınki yağış uyarısı havaya karışan kimyasalların yağışla yeryüzüne ineceği kuşkusunu doğurdu. Bu şüphe üzerine meteorolojiden açıklama yapıldı. Meteorolojiye göre risk yok ancak uzmanlar kesin konuşmak için yayılan kimyasalların ne olduğunun bilinmesi gerektiğini söylüyor.

CHP’li Tanal “Solcu geçinip bara pavyona gitmez, kahvede pişbirik oynamazdım” diyen Ali Karahasanoğlu’nun ağzının payını böyle verdi

Akit yazar Ali Karahasanoğlu kendisine yönelik eleştirilere "Ben solcu geçinip bara pavyona gitmezdim" diye yanıt verdi, CHP'li Mahmut Tanal gecikmeden ağzının payını verdi. 

AKP’de Pelikan isyanı büyüyor: Aynı kriptolar tanı bunları tanı da büyü!

AKP içindeki ‘Pelikan’ kavgasına, Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün ardından AKP Hatay Milletvekili Abdülkadir Özel de dahil oldu. Özel, hükümeti eleştiren Pelikancı isimlere ‘Kriptolar’ diyerek tepki gösterdi.

Kadınlara 90 km sınırı getirmişti… Metin Uca bombaladı

Nurettin Yıldız'ın bu açıklamasının ardından ünlü şovmen Metin Uca peş peşe sorular sordu. 

AKP’li yazar: Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız, büyükşehirlerde Arap Mahalleleri kuracağız

Daha önce Andımız'ı 'Bölücülük' olarak nitelendiren AKP'li yazar Müfid Yüksel, "Bu ülkeyi biz Araplaştıracağız. Büyükşehirlere Arap mahalleleri kuracağız" dedi.

‘Emine Erdoğan’ın katılacağı davette vekillerden kimlik numarası istendi’

Emine Erdoğan’ın katılacağı açılışa gidecek milletvekillerinden TC kimlik numaraları istendiği iddia edildi.

AKP’li 2 vekil bedelli yapmaya gitti

Milletvekilleri, 1 Ekim’deki TBMM’nin açılış töreninde asker oldukları için yer alamayacaklar.