“Acun Abi, izniniz varsa eğer küçücük, 20 saniyelik Kürtçe bir ninni okumak istiyorum”

Tv8’de yayınlanan O Ses Türkiye yarışmasında yarı finalde elenen Hayri Kasaç, veda konuşması sırasında Acun Ilıcalı'dan izin isteyerek Kürtçe bir ninni söyledi. Kasaç, konuşmasının sonunda 'Türkiye halklarına özel selamlarımı iletiyorum' dedi.

O Ses Türkiye yarışmasında yarı finalde elenen Hayri Kasaç, veda konuşmasında annesinin kendisine sitem ettiğini ve onun gönlünü almak için Kürtçe bir ninni seslendirmek istediğini söyledi. Yarışmanın sunucusu Acun Ilıcalı’dan izin alan yarışmacı annesinin yıllar önce kendisine söylediği Kürtçe ninniyi seslendirdi. Kasaç, konuşmasının sonunda ‘Türkiye halklarına özel selamlarımı iletiyorum’ dedi. Kasaç’ın seslendirdiği ‘Lorî Lorî’ ninnisi kısa sürede sosyal medyada binlerce kişi tarafından paylaşıldı.

İŞTE O ANLAR: 

HAYRİ KASAÇ KİMDİR?

Mardin’de doğan Kürt ses sanatçısı genellikle kendi yaşadığı şehre yakın bölgelerde performans sergiliyor. 12 senedir profesyonel anlamda çeşitli yerlerde sahne alan Hayri Kasaç, O Ses Türkiye’de ilk olarak Erzincan yöresine ait olan “Keklik Gibi” şarkısını seslendirdi. Hayri Kasaç sahne performansıyla stüdyodakileri ve jüri üyelerini etkilemeyi başardı, tercihini ise Hadise’den yana kullandı.

Son Haberler