‘ABD’ye gereken yanıtı veririz’

Vladimir Putin, ABD’nin Orta Menzilli Nükleer Kuvvetler Antlaşması ile stratejik START-3 anlaşmasından çıkması durumunda Rusya’nın yeni silahlanma yarışını kabul edeceğini açıkladı.

ABD’nin nükleer silahlar konusunda meydan okuyan tutumunun yanıtsız kalmayacağını İtalyan başbakanı ile ortak basın toplantısında açıklayan Putin, “ABD Kongresi, yeni nükleer füze geliştirmek için askeri bütçelerinde yüzlerce milyar dolarlık ödenek ayırdı.”

YENİ SİLAHLANMA YARIŞ
“Stratejik nükleer silahların kontrolünü sağlayan START-3 anlaşmasının akıbeti de belli değil. Bundan da çıkarlarsa dünyada nükleer silahları denetim altında tutacak hiçbir anlaşma kalmayacak. Biz de Rusya olarak yeni silahlanma yarışı şartlarını kabul ederek karşı adımlar atmaya başlayacağız. Özellikle Avrupa kıtasına nükleer başlıklı yeni füzelerin konuşlandırılmasına hemen yanıt vereceğiz” dedi. Putin ve Trump, 11 Kasım’da 1. Dünya Savaşı etkinlikleri kapsamında Franda’da bir araya gelecek.

Erdoğan’ın “Nerede kaldı bu süt?” sorusuna İmamoğlu’ndan cevap

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a”Sayın Cumhurbaşkanının bahsettiği süt dağıtımı 100 bine yakın çocuğumuza yapılıyor. Bizim dönemimizde veren el, alan eli görmeyecek. Yoksulluğu asla afişe etmeyeceğiz” diyerek cevap verdi.

AKP’li vekilden AKİT muhabirine: “Sen benim hakkımda nasıl haber yaparsın lan”

Gerici Yeni Akit’in web sitesi muhabirleri Mehmet Özmen ve Taha Emre Özdemir’in, kumar oynarken görüntüledikleri AKP’li isimlerin saldırısına uğradıkları iddia edildi.

Rahşan Ecevit son yolculuğuna uğurlanıyor

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi ve Demokratik Sol Parti’nin (DSP) kurucusu Rahşan Ecevit, bugün son yolculuğuna uğurlanıyor. Rahşan Ecevit, Devlet Mezarlığı’nda eşi Bülent Ecevit’in yanına defnedilecek.

Rum medyası, Rahşan Ecevit’in ölüm haberini böyle duyurdu

Eski Başbakan Bülent Ecevit’in eşi Rahşan Ecevit’in böbrek ve akciğer yetmezliğinden 97 yaşında hayatını kaybetmesi, Kıbrıs Rum kesimi medyasında son dakika haberi olarak duyuruldu.

Kanal İstanbul için 92 bin 468 itiraz, 1 yanıt!

Bakan Murat Kurum, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ÇED raporunun İnceleme Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirildiğini ve komisyon çalışmaları ile halkın görüşlerinin dikkate alındığını belirterek dün ÇED olumlu kararını açıkladı. Raporda İstanbulluların rapora yönelik itirazlarına aynı yanıtlar verildi.
209,996BeğenenlerBeğen
4,675TakipçilerTakip Et