Abdüllatif Şener’den dikkat çeken ‘erken seçim’ çıkışı: İktidar direnecek

CHP Konya İl Örgütü'nün düzenlediği programda konuşan CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener, gazetecilerin “bir seçim öngörüyor musunuz?” sorusuna, “Yerel seçimlerde iktidar, Türkiye'nin tamamını kaybetse bile erken seçime gitmemek için direnecektir. Ancak bu daha büyük zorluklar getirecektir” dedi.

CHP Konya İl Örgütü’nün düzenlediği programda konuşan CHP Konya milletvekili Abdüllatif Şener, gazetecilerin “bir seçim öngörüyor musunuz?” sorusuna, “Yerel seçimlerde iktidar, Türkiye’nin tamamını kaybetse bile erken seçime gitmemek için direnecektir. Ancak bu daha büyük zorluklar getirecektir” dedi.

Şener, 31 Mart sonrası için ise şunları söyledi;

Abdullah Gül’ün eski yol arkadaşı çiçeği burnunda CHP’li vekilden çarpıcı ‘yenibirparti’ çıkışı

“Ben şimdilik bir erken seçim öngörmüyorum. Türkiye’nin tamamını kaybetse bile erken seçime gitmemek için direnecektir. Çünkü, koşulların kendisi için uygun olmadığı bir ortamda seçimden kaçacaktır.

Aslında normalde seçim sonuçları iktidarı sarsacak nitelikte ortaya çıktığı zaman her ülkede seçime gidilir. Ama ben Sayın Erdoğan’ın huyunu bildiğim için söylüyorum, beraber siyaset yaptığım için söylüyorum. Kendisi, erken seçim koşulları ortaya çıktığı halde bir erken seçime gitmemek için direnecektir. Anayasayı da ona göre hazırlamıştır. Kabul edilen anayasada onu gösteriyor.

Kendisi tek başına seçim kararı alabiliyor. Ama mecliste seçim kararı alabilmek için çoğunluğa ihtiyaç vardır, bunu mecliste bulmak biraz imkansız görünüyor. Ve kendi elindeki seçime götürme yetkisini de kullanmayacaktır. Ama bu onu daha büyük zorluklara sürükleyecektir.”

Pentagon: Ruslarla Türklerin geniş çaplı bir çatışmaya girmeye yakın olduklarını görüyoruz

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye ile Rusya'nın İdlib'de geniş çaplı bir çatışmaya yakın olduklarını gördüklerini belirterek, 'uluslararası toplumun Suriye hükümetine İdlib'deki saldırılarına son vermesi konusunda baskı uygulaması gerektiğini' savundu.

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan intiharlar neden arttı sorusu sorulunca Türkiye’yi Gambiya’yla kıyasladı

AKP Grup Başkan Vekili Cahit Özkan KRT'de katıldığı programda son günlerde gittikçe artan yoksulluk intiharlarının sorulması üzerine Türkiye'yi Afrika ülkesi Gambiya'yla kıyasladı. 

Feyzioğlu: Gezi davasıyla ilgili konuşma gereği görmüyorum

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Gezi davasıyla ilgili süreç devam ettiği için konuşma gereği görmüyorum ve doğru da bulmuyorum" dedi.

Gezi davasında beraat kararı veren hakimlere soruşturma!

Gezi davasında sanıklar hakkında beraat kararı veren İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi heyeti hakkında HSK harekete geçti. HSK 1. Daire, heyette görevli 3 hakim hakkında inceleme ve soruşturma izni verdi.

CHP’li Engin Altay: Darbeler dönemi kapanmıştır, kimse seçilmiş cumhurbaşkanını oradan indiremez

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında yandaş medyanın dilinden düşürmediği darbasın toplantısı düzenledi.
209,631BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et