31 Mart yerel seçimleri sonrası 17 gün süren belirsizliğin ardından mazbatasını alan Ekrem İmamoğlu, 25 yıl sonra iktidarın elinden İstanbul’u alan başkan olarak tarihe geçti.

İktidara yakın kalemlerde İmamoğlu için “lider” temalı yazılar kaleme alınıyor.

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, İmamoğlu ile ilgili olarak “Şimdiden uyarayım. Ekrem İmamoğlu’nu hafife almayın” dedi. Selvi, “Uzun bir yolun henüz başında olduğunun, büyük bir geleceğe dönük ilk adımları attığının farkında olan birisi” diyor.

Selvi, “Ekrem İmamoğlu, 17 gün sonra dün mazbatasını alarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğuna oturdu” derken “Hiçbir insanımı, hiçbir hemşehrimi ayırt etmeyeceğim. Bana oy versin, vermesin herkesin belediye başkanıyım” sözlerine dikkat çekiyor.

“AK Parti’nin YSK’ya yaptığı iptal başvurusu nedeniyle Ekrem İmamoğlu’nun önünde aşılması gereken engeller duruyor ama büyük fotoğrafa odaklanmakta yarar var” diyen Selvi, “İmamoğlu göreve başladıktan sonra YSK kararıyla mazbatası iptal edilip başkanlığı düşürülürse, büyük bir mağduriyet oluşturacağı hesaba katılmalı. Seçimlerde Türk halkının mağdurun yanında yer alacağı akıldan çıkarılmamalı” ifadesini kullanıyor.

Yazının tamamı için tıklayınız.