Perşembe / 21 Ocak 2021

Abdulkadir Selvi: “FETÖ’cülerin verdiği 15 Haziran tarihi doğru çıkmadı, ama…”

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, daha önce ileri sürdüğü "FETÖ'cüler, yeni darbe tarihi olarak '15 Haziran'ı konuşuyor" iddiasıyla ilgili olarak "Bugün 15 Haziran ve bir kez daha FETÖ’cülerin verdiği darbe tarihi doğru çıkmadı. Ama bu konuşma 15 Temmuz’a rağmen FETÖ’nün darbe hedefinden vazgeçmediğini gösteriyor" dedi.

Selvi, “FETÖ’nün darbe taktiği” başlığıyla bugün yayımlanan yazısında; bahsi geçen iddiayı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya da sorduğunu ifade ederek şunları söyledi:

“İhbarı incelediklerini söyledi. ‘Bizde 15 Haziran’da darbe olacak diye bir istihbarat yok’ dedi. Yine de dikkatliydi. ‘FETÖ’ye karşı aynı zamanda psikolojik bir mücadele veriyoruz. Bu da onun bir parçası’ diye konuştu. Ankara bunu FETÖ’nün ‘darbe taktiği’ olarak görüyor. FETÖ’cüler şu sıralarda tamamen 15 Temmuz darbe yargılamalarına odaklanmış durumda.”

Mahkemelerde iki taktik kullanıldığını öne süren Selvi, “15 Temmuz’un kontrollü darbe olduğu tezini işliyorlar. Duruşmalarda TSK’nın komuta kademesini hedef alanlar mesajlar veriyor. Darbeciler FETÖ tarafından yönetiliyor, tek kalemden çıkmış gibi aynı ifadeyi veriyorlar. Onun için dışarıda FETÖ’cü aramaya gerek yok. FETÖ’cüler duruşma salonlarında” ifadelerini kullandı.

Son Haberler