Abdülkadir Selvi: Davutoğlu ihraç edildikten sonra Erdoğan radarı Gül-Babacan partisine çevirecek

AKP'de parti kuracağı konuşulan Ahmet Davutoğlu ve ekibinin ihracı isteniyor. İhraç sürecinin tamamlanması sonrası 'partiyi böleceği' gerekçesiyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın hedefinde Gül-Babacan ikilisinin olacağı ifade ediliyor.

AKP’li yazar Abdulkadir Selvi, “AK Parti’de ise Davutoğlu’nun ihraç süreci bir takvim meselesi olarak görülüyor” diyor. AKP’li vekiller arasında konuşulanı aktardığı dile getiren Hürriyet yazarı, “Cumhurbaşkanı Erdoğan, Davutoğluişinin zihninden çıkması için bir an önce ihraç sürecini başlattı” diyor.

Erdoğan’ın Davutoğlu’nun ardından eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Ali Babacan ikilisinin başında olduğu ekibi hedef alacağını söyleyen Selvi, Erdoğan’ın ABD’ye BM Genel Kurulu için gideceğini ve dönüşte bu sefer Kayseri’de program yapacağını söylüyor.

Erdoğan geçtiğimiz günlerde Ahmet Davutoğlu’nun memleketi Konya’da program yapmış ve ardından Davutoğlu’nun ihraç süreci başlatılmıştı.

Selvi’nin aktardığı kulislere göre “Davutoğlu’nun ihraç süreci tamamlandıktan sonra radarı Abdullah Gül-Ali Babacan partisine çevirecek. Abdullah Gül’ün memleketi olması nedeniyle Kayseri programı önemli.”

Selvi şöyle devam ediyor:

“Erdoğan yeni partilerle ilgili mesajlarının dozunu her geçen gün arttırmaya başladı. Şimdilik bunlar iyi günleri diyebilirim. Çünkü Erdoğan yeni parti işine çok sert girecek. Dün de Sivas’ta “Zaman zaman şehirlerimizi dolaşan fitne tüccarları var. Sivas bu fitne tüccarlarına prim vermeyecektir” diye konuştu. Ali Babacan’la görüşmesinde de “Ümmeti böleceksiniz” demişti. Fitne, ümmeti bölmek gibi kavramların muhafazakâr dünyada ayrı bir yeri var. İhanetle eşdeğer tutuluyor. Erdoğan bu literatürü iyi biliyor ve kullanıyor. Dün yine “AK Parti kalesinde gedik açmak isteyen eski milletvekillerimiz, bakanlarımız oldu. Ama hepsi de saman alevi gibi söndü, gitti. AK Parti’ye zarar vermek isteyenlerin sonu hep hüsran olmuştur” dedi.

Memleketi olması nedeniyle Abdüllatif Şener’e de gönderme vardı ama asıl hedef Gül-Babacan ve Davutoğlu partileriydi. Erdoğan Sivas konuşmasının sonunda “Bunlar hep projedir” dedi. Erdoğan, yeni partileri “proje”, Gül-Babacan ve Davutoğlu’nu ise “bir bölen” konumuna sokmaya çalışıyor. Kimin projesi? Sıra ona da gelecek…”

Selvi, AKP kulislerinde İzmir Milletvekili Binali Yıldırım’ın Cumhurbaşkanı Yardımcısı olacağının konuşulduğunu söyledi. Selvi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Meclis Başkanlığı’ndan istifa sürecinde ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı döneminde Yıldırma’a verdiği desteği hatırlattı.

Selvi yazısında, “Ama milletvekili olması nedeniyle parlamentoda denge hesabı yapılır mı orasını bilmiyorum. Baştan açık ve net olarak söyleyeyim: Bunlar Erdoğan ve çevresine dayalı kulisler değil. AK Parti milletvekilleri arasında konuşulanları aktarmaya çalıştım. Galiba değişiklikler gerçekleşene kadar bu tür söylentiler devam edecek” dedi.

Yazının tamamı için tıklayınız. 

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En çok okunan haberler

6 kişinin tecavüzüne uğrayan 13 yaşındaki çocuk intihar etti

Tayland’da, 13 yaşında olan ve 6 kişinin tecavüzüne uğrayan kız çocuğu, kendisine ait Facebook hesabında üst üste mesajlar paylaştıktan sonra intihar etti.

İslamcı sosyete yine şatafatıyla gündemde: Londra’dan gelen Tubiş’e hoş geldin partisi

Türkiye Büşra Nur Çalar'ın şatafatlı hayatına odaklanmışken, bir görüntü daha sosyal medyanın gündeminde. 'Londra'dan gelen Tubiş'e hoş geldin partisi...' AKP aday adayı olan Ahu Kalfa'nın partisi gündeme bomba gibi düştü.

“Ya o CHP’li siyasetçinin siyasi hayatı bitecek, ya da Rahmi Turan’ın gazeteciliği”

Gazeteci,Yazar Gürkan Hacır, sosyal medya hesabından Rahmi Turan'ın 'Saray'a giden CHP'li iddialarını yorumladı.

Türkiye’nin en borçlu belediyesinde ‘yemeyen keriz’ manzarası: AKP’li belediyenin araç kiralama işini AKP’li vekil kazandı

AKP’li belediyede asli görevi kanalizasyon ve su hizmeti olan belediye şirketi, lüks araç kiralama işine girdi. İhaleyi de AKP’li vekilin şirketi kazandı.