Abdulkadir Selvi: Bu kez işin şakası yok

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Yüksek Seçim Kurulu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararının ardından partilerdeki çalışmaları yazdı.

207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

Hürriyet yazarı Abdulkadir Selvi, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerini yenileme kararının ardından partilerdeki çalışmaları yazdı.

Selvi, AKP’de Ali İhsan Yavuz ve Recep Özel’in popülaritelerinin yerinde olduğunu, Erdoğan’ın ikinci bir yenilgi yaşamamak için işi sıkı tuttuğunu söyledi. Özel görüşme yaptığı CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ağzının barut koktuğu”nu ifade eden Selvi, CHP’de özel bir grubun çalışma yaptığını aktardı.

“Boykot yerine seçimlere girme kararı aldınız. Bu kararı alırken zorlandınız mı?” sorusuna Kılıçdaroğlu’nun ” “Boykotu öneren arkadaşlarımız da oldu, sandığa gitmeyelim diyen arkadaşlarımız da oldu ama hem Parti Meclisi hem de milletvekillerinin büyük bir ağırlığı ‘Hayır gitmeliyiz, mücadelemizi yapmalıyız ve sonuç almalıyız çünkü biz mücadelenin galibiyiz, mağlubu değiliz ki niye bir gerekçe yaratıp da boykot edelim’ dediler. Bir daha yeneceğiz. Bir daha yeneceğiz. Üstelik büyük farkla yeneceğiz bu sefer. Çünkü gerçekten de İstanbul’un vicdanı rahatsız.” yanıtını verdiğini yazdı.

“Bu kez işin şakası yok”
Yazısının son bölümünde Kılıçdaroğlu’nun Millet İttifakı’nı genişletmek için yeni bir çalışma başlattığını kaydeden Selvi, İstanbul’u kazanmak için Erdoğan ve Kılıçdaroğlu’nun tüm imkânlarını seferber ettiğini söyledi.

Selvi, “Çünkü bu kez işin şakası yok” dedi.

loading...

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.

Feyzioğlu 80 baroya karşı! ‘Bildiriyi okumam’ dedi

Metin Feyzioğlu’nu iktidarla pazarlık yapmakla suçlayan başkanlar, Feyzioğlu’ndan çalışmaya karşı 80 baro olarak ortak bildiri hazırlamaları halinde bunu okuyup okumayacağını sordu. Feyzioğlu ise “Okumam” yanıtını verdi.
207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et