Abdulkadir Selvi :’AKP Geçersiz Oy Veren 290 Bin Seçmenle Görüşecek’

Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü köşe yazısında tekrarlanacak İstanbul seçimlerinde AKP ve CHP'nin stratejisini ele aldı. AKP'nin 23 Haziran'da yapılacak seçimlerde 'Yüz yüze iletişim'i ele alacağını söyleyen Selvi, AKP'nin geçersiz oy kullanan 290 bin seçmenle de yüz yüze görüşeceğini yazdı.

207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et

İstanbul’da seçim rüzgarı nereden esiyor?‘ başlıklı köşe yazısında Selvi AKP’nin İstanbul seçim stratejisini şu maddelerle sıraladı:

  • Yüz yüze iletişim esas alınacak. Seçmenle birebir ilişki kurulacak.
  • Sandığa gitmeyen seçmenler tek tek ziyaret edilecek. Sandığa gitmeyen 1 milyon 700 bin seçmenin yüzde 70’inin AK Parti seçmeni olduğu düşünülüyor.
  • Daha önce AK Parti’ye oy vermiş ancak 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’ye oy vermeyen seçmenler belirlenip ziyaret edilecek.
  • Geçersiz oy veren 290 bin 276 seçmenle görüşülecek. Gönüllere girilecek.
  • İstanbul’un demografik haritası çıkarılacak. Hemşeri grupları üzerinde illerin milletvekillerinin de katılımı ile özel bir çalışma yürütülecek.
  • İstanbul seçimlerinde belirleyici olan Kürtlere yönelik ayrı bir çalışma yapılacak. 31 Mart seçimlerinde HDP’yi hedef alan “Yallah Kürdistan’a” ve “terörist” ifadeleri nedeniyle AK Parti’ye oy vermeyen muhafazakâr Kürtleri kazanmak için yeni bir dil kullanılacak.
  • AK Parti’ye mesafeli duran muhafazakâr entelektüelleri ikna süreci başlatılacak.

Selvi’nin köşe yazısında sıraladığı seçim stratejileri listesinde ‘Geçersiz oy veren 290 bin 276 seçmenle görüşülecek’ maddesi ise kafaları karıştırdı. Gizli oy verme sisteminin bulunduğu Türkiye’de Selvi’nin geçersiz oy veren vatandaşlarla AKP’nin görüşeceği iddiası dikkat çekti.

loading...

Erdoğan’ın sesiyle paylaştı: ‘Bana her şey seni hatırlatıyor’

ABD Başkanı Trump'ın elinde İncil'i tuttuğu fotoğraf akıllara AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 2015 yılındaki mitingini getirdi.

CHP’li Engin Altay’dan Erdoğan’a: Bu kepazelikten hiç mi haberin olmadı?

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Meclis'te düzenlediği basın toplatısında önemli açıklamalarda bulundu.

Ekrem İmamoğlu’ndan Erdoğan’a ‘ihanet’ göndermesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki İSTON, Uluslararası Beton Sürdürülebilirlik Konseyi (CSC) tarafından “Kaynakların Sorumlu Kullanımı Belgelendirme Sistemi Altın (Gold)” seviye ile belgelendirildi.

17 gün süren esaret sona erdi, Eren Yıldırım tahliye edildi

CHP Adana Yüreğir Gençlik Kolları Başkanı, Vefa Grubu Üyesi Eren Yıldırım serbest bırakıldı.
207,667BeğenenlerBeğen
7,889TakipçilerTakip Et