ABD’den Rusya’ya karşı büyük hamle!

ABD Başkanı Donald Trump'ın Skripal vakasında Moskova'nın dahli olduğu iddiasıyla Rusya'ya yeni yaptırımlar uygulanmasını öngören kararnameyi imzaladığı açıklandı.

208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et

Ağustos başında, eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının zehirlenmesi vakasıyla bağlantılı olarak Rusya’ya yeni yaptırımlar uygulanacağını açıklayan ABD, söz konusu karar doğrultusunda yeni yaptırımları yürürlüğe koymaya devam ediyor.

Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre ilgili kararnameyi imzalayan Başkan Trump, Hazine Bakanlığı’na Uluslararası Acil Ekonomik Güç Yasası (IEEPA) kapsamında Rusya’ya yaptırımları uygulama yetkisi verdi.

Açıklamada, “Dışişleri Bakanlığı ile istişarede bulunarak, Hazine Bakanlığı’nı söz konusu eylemleri gerçekleştirmekle ve IEEPA, ABD’nin Düşmanlarına Yaptırımlarla Karşı Koyma Yasası (CAATSA) ve Ukrayna’nın Özgürlüğünü Destekleme Yasası (UFSA) kapsamında Başkan’a verilen tüm yetkileri gereken durumlarda kullanmakla yetkilendirdim” dendi.

ABD’NİN YENİ YAPTIRIMLARIN İLKİ 27 AĞUSTOS’TA YÜRÜRLÜĞE GİRMİŞTİ

ABD’nin eski Rus ajan Sergey Skripal ve kızının zehirlenmesinde Moskova’nın dahli olduğu iddiasıyla Rusya’ya getirdiği yeni yaptırımların ilk paketinin 27 Ağustos’ta yürürlüğe girdiği açıklanmıştı.

Yaptırım paketinde Rusya’ya ‘acil insani yardım’ gerekmedikçe her türlü dış yardımın yapılması, silah ve hem askeri hem sivil amaçlarla kullanılan ürünlerin ihracatı yasaklanmıştı.

Pakette ayrıca Rusya’ya hiçbir kurum, ajans tarafından veya ABD hükümetinden hiçbir araç üzerinden kredi, kredi garantisi ya da finansal destek sağlanmaması öngörülmüştü.

Koronavirüs mezarlığından video paylaşan vatandaş: Memur olanlar anlatamıyor ama ben anlatacağım, rezil olsun bu hükümet!

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşlar için kazılan mezarlıktan görüntü paylaşan bir vatandaş AKP'ye sert sözler sarf etti. 

Koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden yurttaş sayısı 108’e yükseldi

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bugün 16 kişinin daha kaybedilmesi ile koronadan ölenlerin sayısının 108'e yükseldiğini duyurdu...

Rusya’dan ‘koronavirüse karşı ilaç geliştirildi’ iddiası

Rusya Federal Biyomedikal Ajansı'ndan yapılan açıklamada, koronavirüs tedavisi için daha önce sıtmaya karşı kullanılan bir ilacı baz alan yeni bir ilaç geliştirildiği belirtildi.

Salgın günlerinde ‘mış gibi yapıyoruz’ diyen Özgür Özel’den Berat Albayrak’a sert sözler

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkan Vekili Özgür Özel, Fatma Karaağaç'la Gündem Özel'de koronavirüsün tüm dünyaya sosyal devlet anlayışını öğrettiğini belirtti.

Kemal Kılıçdaroğlu: Sokağa çıkma yasağı ve karantina ihtiyacı olduğu açıktır!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, koronavirüs tedbirleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.
208,833BeğenenlerBeğen
7,274TakipçilerTakip Et