ABD kayıtlarına göre Reza Zarrab serbest, işte kanıtı

ABD Federal Hapishane Bürosu kayıtlarına göre, Başbakan Yıldırım'ın ABD'^ye gittiği gün, Reza Zarrab salıverilmiş

207,606BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et

ABD’de tutukluların isimleriyle kontrol edilebildiği federal hapishaneler bürosunun internet sitesinde, ABD’nin İran’a yönelik yaptırımlarını deldiği iddiasıyla Mart 2016’dan bu yana tutuklu bulunan Türkiye ve İran vatandaşı Reza Zarrab’ın 8 Kasım 2017’de salıverildiği bilgisi yer alıyor.

ABD Federal Hapishane Bürosu’nun (BOP) internet sitesindeki kayıtlarda 9 Eylül 2017 tarihinde de benzer bir bilgi yer almış ancak avukatlar ve resmi kaynaklar bu bilgiyi yalanlayarak, durumun teknik bir hatadan kaynaklandığını ifade etmişlerdir.

”09135-104′ kayıt numaralı 33 yaşındaki Zarrab’ın salıverildiğine dair internet sitesi görüntülerini paylaşan Avukat Aslı Kazan, “Zarrab’ın ‘etkin pişmalık yasasından yararlanmış olabileceğini” öne sürdü. Aslı Kazan, Zarrab’ın tahliye edildiği iddia edilen 8 Kasım’ın Başbakan Binali Yıldırım’ın ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ile görüşmek üzere ABD’ye gittiği gün olduğuna dikkat çekti.

Uzun süredir ABD’li yetkililerin Reza Zarrab’a itirafçı olması yönünde teklifte bulunduğu iddia edilirken Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da konuya ilişkin  “Vatandaşımızı itirafçı yapmanın gayreti içindeler, bu işler bittiği zaman dünyayı ayağa kaldırmasını biliriz” ifadelerini kullanmıştı.

Eski Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’a gıyabında tutuklama kararı verilen dosyada Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla da tutuklu olarak yargılanıyor.

Ancak Zarrab’ın avukatları eylül ayının başından beri duruşmalara ve jüri seçimlerine katılmadı.

İşte ABD’deki tutukluların kontrol edilebileceği resmi site:

https://www.bop.gov/inmateloc/

loading...

İkinci Süleyman Soylu vakası

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sokağa çıkma yasakları konusunda ikinci kez boşa düştü.

‘İktidar, istediği vekili cezaevine koyar’

Hukukçular, CHP’li Enis Berberoğlu ve HDP’li Leyla Güven ve Musa Farisoğlu’nun milletvekilliğinin düşürülmesini değerlendirdi.

Ahmet Hakan’dan aç-kapa rezaletini aklama yazısı: Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye

İktidarın bile tam olarak açıklayamadığı sokağa çıkma skandalını aklamaya çalışan Ahmet Hakan, yaşanan 48 saatin hikayesini, 'Biliyorum, bazılarını kesmeyecek bu hikâye' diye kaleme aldı.

Bu iki fotoğraf siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak

Bu iki fotoğraf önümüzdeki dönemde siyasetin saflaşma kutuplarını oluşturacak.

Öztrak’tan kritik sorulara yanıt… CHP Meclis’ten çekilecek mi? Süleyman Soylu’ya ne olacak?

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.
207,606BeğenenlerBeğen
7,892TakipçilerTakip Et