ABD Büyükelçisi’ni Cumhurbaşkanlığı’na çağırdı

ABD'nin Tunus Büyükelçisi Daniel Rubinstein'in, "Donald Trump'ın Kudüs kararının reddedildiği" ifade edilmek üzere Cumhurbaşkanlığına çağrıldığı bildirildi.

Tunus medyasında yer alan haberlere göre, Cumhurbaşkanı El Baci Kaid el Sibsi ülkesinin, Trump’ın Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararını reddettiğini iletmek amacıyla Büyükelçi Rubinstein’i Cumhurbaşkanlığına çağırdı.

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Sibsi, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’a Kudüs konusunda bir mektup yolladı. Sibsi, yolladığı mektupta Abbas’ı, başka ülkelerin de ABD’nin kararına benzer kararlarla Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanımasının önüne geçmeye çağırdı.

Tunus Cumhurbaşkanı bunun için “Arapların, Müslümanların ve barışı seven güçlerin acilen harekete geçmesi” gerektiğini vurguladı.

ABD, Başkan Trump’ın, önceki gün Beyaz Saray’da düzenlediği basın toplantısında yaptığı açıklamayla, BM Güvenlik Konseyi’nin 1980 yılında İsrail’in Doğu Kudüs’ü ilhak ederek başkent ilan etmesini geçersiz sayan 478 sayılı kararı, bölgesel ve uluslararası tüm tepkilere rağmen Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıyan ilk ülke olmuştu.

Trump, ayrıca Dışişleri Bakanlığına, ülkesinin Tel Aviv’deki büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması için hazırlıklara başlaması talimatı verdiğini açıklamıştı.

Erdoğan ‘birkaç şehit’ demişti: Ulusal Libya Ordusu, 16 Türk askerin öldüğünü iddia etti

General Hafter’e bağlı Ulusal Libya Ordusu tarafından 16 Türk askerinin şehit olduğu ve 100 paralı askerin de öldürüldüğü iddiası paylaşıldı.

“Yargıda da Cumhur İttifakı var!” diyen Eminağaoğlu: Herkesin yedek dosyası var!

YARSAV eski başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu, Türkiye’de tartışmalara neden olan yargı-iktidar ilişkisini değerlendirdi.

Ali Koç protokolden tribüne atladı! Fenerbahçe tribününde gergin anlar

Fenerbahçe, Galatasaray'a karşı Süper Lig'de 5,5 yıl sonra maç kaybetti.

“Biz samana saman deriz. Boş ve çok konuşana da kapçık ağızlı…”

Cumhuriyet Halk Partisi Sözcüsü Faik Öztrak iktidarın tarım politikasını eleştirdiği açıklamasında ithal edilen samanı reddeden Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı eleştirdi.

Cim Bom’un 20 yıllık Kadıköy hasreti bitti!!

Heyecanla beklenen Fenerbahçe Galatasaray derbisi sona erdi. Galatasaray rakibini 3-1'lik skorla devirdi. 
209,573BeğenenlerBeğen
4,919TakipçilerTakip Et