Cumartesi / 24 Ekim 2020

86 yaşındaki kadına tecavüz infial yarattı

205,097BeğenenlerBeğen
8,576TakipçilerTakip Et

Hindistan’dan hemen her gün haber olarak gelen şoke edici tecavüz vakalarına bir yenisi eklendi.

Başkent Yeni Delhi’de evinin önünde bekleyen 86 yaşındaki bir kadın, 30’lu yaşlardaki bir erkek tarafından kaçırıldı. Saldırgan, “Ben senin ninen gibiyim” diyen kadına döve döve tecavüz etti.

Yeni Delhi Kadın Komisyonu Başkanı Swati Maliwal, başkentin varoşlarında yaşanan olayı BBC’ye şöyle anlattı:

“Evinin önünde sütçünün gelmesini bekleyen yaşlı kadın, kendisine yaklaşarak sütçünün gelmeyeceğini söyleyen erkeğin bisikletle mandıraya götürme teklifini kabul etti. Erkeğin yakındaki bir tarlaya götürerek tecavüz ettiği yaşlı kadın, durmadan ağladı ve kendisini bırakması için yalvardı, ‘Ben senin ninen gibiyim’ dedi. Ama yakarışlarına kulaklarına tıkayan erkek, direnmeye ve kendisini korumaya çalışan yaşlı kadına acımasızca saldırdı. Kadını çığlıklarını duyarak kurtaran köylüler, zanlıyı polise teslim etti.”

86 yaşındaki mağduru salı günü evinde ziyaret ettiğini ve iç parçalayıcı bir manzarayla karşılaştığını, yüzü ve vücudu tamamen yara bereyle kaplı kadının vainal kanama ve ağır travma geçirdiğini aktaran Kadın Komisyonu Başkanı Maliwal, şöyle konuştu:

“Elleri buruş buruştu. Anlattıklarını duyunca şok geçiriyorsunuz. Yüzünde ve vücudunun diğer yerlerinde morluklar var. Bana vajinal kanaması olduğunu söyledi. Büyük bir travma geçirmiş.”

“İnsan değil” dediği zanlının idam edilmesi gerektiğini söyleyen Maliwal, “Delhi Yüksek Mahkemesi’nin Başkanı ve Delhi Vali Yardımcısı’na dava sürecinin hızlandırılması ve onun 6 ay içinde idam edilmesi için mektup gönderiyorum” dedi.

Hindistan 2018’de kadına şiddet ve cinsel şiddet nedeniyle dünyada kadınlar için en tehlikeli yer olarak saptanmıştı.

The Thomson Reuters Foundation’ın sınıflandırması 2018 yılındaki 33 bin 356 tecavüz ve 89 bin 97 saldırıya dayandırılmıştı.

Hindistan’da 2017 yılında hükümet verilerine göre günde 90 tecavüz ihbarı yapılıyordu.

Tecavüze karşı ölüm cezasının getirilmesi vakalarda azalma getirmezken, Delhi’deki büyükanne vakasının ardından tecavüzle mücadele aktivistleri bu saldırgan için de idam talep edildi.

Son Haberler

AP’de Türkiye için kritik oturum: Üyelik müzakerelerinin durdurulması isteniyor

Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz başkanlığında düzenlenen ve Türkiye'nin AB ile müzakerelerinin geleceğinin tartışıldığı oturumda iki büyük grup müzakerelerin durdurulmasını talep etti. Devam eden...

İran’dan ABD’ye tehdit

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ABD'nin İran'a yönelik yaptırımları uzatma kararını değerlendirdi. Hamaney, "ABD'nin İran'a yaptırımları 10 yıl için uzatması nükleer anlaşmanın ihlali olabilir. Tahran kesinlikle misillemede bulunacaktır" dedi.

Merkel’den Türkiye için ‘kaygılıyız’ açıklaması: Alarm veriyor

Alman Federal Meclisi'ndeki bütçe görüşmelerine 'Türkiye' damgasını vurdu. Başbakan Merkel, Türkiye'deki gelişmelerin kaygı verici olduğunu, bazı değerlerin alarm verdiğini söyledi. Merkel, Türkiye ile görüşmelerin kesilmesinden yana olmadığını da belirterek, olumsuzlukları dile getirmeye devam edeceklerini söyledi.

Eski İtalya Başbakanı Berlusconi’den Türkiye uyarısı

Eski İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi, Avrupa Birliği’nin (AB), Türkiye ile ilişkilerini kesmesi halinde, bu ülkede bulunan 2 milyon 400 bin sığınmacının Avrupa’ya gönderilebileceğini söyledi. İtalyan devlet kanalı RAİ 1’de dün gece yayınlanan “Porta a Porta” adlı programa konuk olan Forza Italia (Haydi İtalya) partisi lideri Silvio Berlusconi, sığınmacı krizine de değindi.

Trump: CNN’den nefret ediyorum

ABD medyası, müstakbel başkan Donald Trump'ın medya temsilcileriyle pazartesi günü yaptığı toplantıda yayın kuruluşlarına ağır suçlamalar yönelttiğini yazdı. Buna göre Trump toplantıda "CNN'den nefret ediyorum" dedi.

Gündem

Sosyal medyadan Ekrem İmamoğlu’na geçmiş olsun mesajları

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kötü haberi veren Murat...

Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testi pozitif çıktı

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurdu.

Koronavirüs testi pozitif çıkan İmamoğlu’ndan ilk açıklama!

İBB Sözcüsü Murat Ongun, sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun koronavirüs testinin pozitif çıktığını duyurmuştu. Kötü haberi veren Murat...