63 yaşındaki kadın, “Yediler yediler doymadılar” dediği için misafirliğe gittiği evde, ev baskınıyla gözaltına alındı

Çatalca pazarında alışveriş yaparken tartıştığı bir kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan Dürdane Ö., geceyi karakolda geçirdi.

Çatalca pazarında alışveriş yaparken tartıştığı bir kadının şikayeti üzerine gözaltına alınan Dürdane Ö., geceyi karakolda geçirdi.

İddiaya göre gözaltı süreci şöyle gelişti:

“İstanbul Çatalca’da pazar alışverişi yaparken çıkan tartışmada Erdoğan ve AKP’yi eleştiren 63 yaşındaki Dürdane Ö., kendisini şikayet eden bir kadının ihbarı üzerine, misafirliğe gittiği bir arkadaşının evinden jandarma tarafından gözaltına alındı. Dürdane Ö., şu an gözaltında…

Çatalca Savcısı, 63 yaşındaki Dürdane Hanım hakkında gözaltı talimatı verdirtmiş… Oysa ki; istese beş dakikada ifadesini alır ve olayı açıklığa kavuştururdu. Bir hanımefendi, iktidarı eleştirdi diye jandarma karakolunda sabaha kadar bekletilecek. Sanki cinayet işlendi! Ayıp!

Arkadaşının evinden gözaltına alındı
Saat 02.20… Dürdane Hanımın oğlu Anıl ile konuştum. Son durum şu: Dürdane Hanım, Çatalca merkeze 20 kilometre uzaklıktaki Kabakçı Köyü’ndeki bir arkadaşının evinden jandarma ve polis tarafından gözaltına alınıyor ve jandarma karakoluna getiriliyor. İşlemlerin ardından polise teslim ediliyor.

Avukat talebi karşılıksız bırakılıyor
Dürdane Hanım gözaltı işlemi yapılmasının ardından Baro’ya bilgi verilmesini söylüyor ve avukat talep ediyor. Polis, durumu savcıya aktarıyor. Savcı ise “Şüpheli, 5 yılın altındaki suçlarda CMK talep edemez” diyor. Gözaltı işlemi bu yüzden Baro CMK’ya düşmüyor.

Dürdane Hanımın oğlu, Çatalca Emniyeti ile konuşarak, gözaltı işleminin Baro’ya bildirilmesini istiyor. Polis ise “Savcı Bey’in talimatına aykırı bir şey yapamayız” cevabını veriyor. Dürdane Hanımın gözaltı kaydı, bu yüzden Baro’ya ulaşmadığı için, avukat görevlendirilemiyor.

Savcı’nın “5 yıl altındaki suçlarda CMK avukatı istenemez” sözü kanuna aykırı. Böyle bir usül yok! Dürdane Hanım’ın şu an savunma hakkı gasp ediliyor ve keyfi bir şekilde gözaltında tutuluyor. Bu satırları bir panel için geldiğim Muğla’dan yazıyor ve adaletsizliği duyuruyorum.

Dürdane Ö.’nün oğlu Anıl’ın verdiği bilgiye göre, 63 yaşındaki kadının geceyi karakolda geçirmesine sebep olan söz ise şu: “YEDİLER, YEDİLER DOYMADILAR…” Evet; pazarda yaşanan bir tartışmada söylenen bu söz yüzünden 63 yaşındaki bir kadın haksız ve hukuksuzca gözaltında…

Çocuklarıyla görüştürülmedi
Saat 04.34… Dürdane Hanımın çocukları Anıl ile Barış’ın Çatalca Emniyeti’ne giderek anneleriyle görüşme talebi olumsuz sonuçlandı. Çocuklar annelerini sadece bir dakika görebildi. Polis, gözaltı gerekçesine ilişkin açıklama yapamayacaklarını söyledi. Konunun takipçisiyim…

#YedilerYedilerDoymadılar dediği için gözaltına alınan Dürdane Hanım’ı 20 kilometre takip edip arkadaşının evinde gözaltı işlemi yapan jandarma, 63 yaşındaki kadının ilaçlarını yanına almasına bile izin vermemiş. Çocukları az önce ilaçları karakola götürmek üzere yola çıktı”

5 YORUM

  1. nasıl bir haber sitesisiiz siz yahu??*Habere yorum katmak nedir?Bu nasıl yanlı haber???Haberin aslını dahi araştırmaya gerek duymadan sözde haber yapmışsınız.Kamera görüntüleri yayımlandı.Yukarıda ismi geçen kadın;çarşıda gördüğü Ak parti iletişim standı önünde tartıştığı görevli kadının başörtüsünü çekerek açmaya çalıştığı için GÖZALTINDA.Biraz dürüst olun be artık!!!

  2. konuşulacak bir şey yok gibi 63 yaşında bir ablamız yazılanlar goğruysa durum vahim oralarda görev yapanlar onun çocuğu yaşında anneyle çocuklar bir dakikamı görüştürülür ilaçları almasına,damı müsaade yok savcı o hükmü nereden çıkardı hırsıza,kadınları öldürene,devleti soyana,arsıza avukat var 5 yılın altında olan cezalara avukat yok bu nasıl savunma hakkı bu adalet yarın sizlerede lazım olur birileri çıkar bu dosyalarla sizleri yargılar tek kelime yazık yaşlı bir insana bumu yapılır gözaltı kararı düşmanmı nasıl bir iş

  3. Yalan haber damarlarınıza işlemiş durumda. Olaya tanığım kadın orada farklı bir siyasi partinin standında duran örtülü bir kadına saldırdı. Yalan söylerken bari arkası dolu olsun.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Abdüllatif Şener’de Erdoğan’a: Eski bir arkadaşı olarak uyarıyorum, hiç yorma kendini, başın ağrır!

Eski AKP kurucularından ve CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, CHP'nin İş Bankası'ndaki hisselerinin Hazine'ye devredilmesinin büyük bir hata olacağını söyledi. “Erdoğan'a eski bir arkadaşı olarak tavsiyem, yanlış işlerle uğraşıp başına bela almasın” diyen CHP'li Şener, “Tayyip Erdoğan'ın bankalara ve paralara çok özel merakı var. Bu yüzden nerede bir para kaynağı varsa Tayyip Erdoğan oraya uzanıyor” dedi.

İmamoğlu’na açılan davada video skandalı

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na Ordu Valisi'nin kendisine hakaret edildiği iddiasıyla açtığı davanın ilk duruşması yapıldı. Mahkeme hakimi duruşmada video kaydını izletti ve İmamoğlu'nun Vali Yavuz'a yönelik, 'vali itlik yapmıştır' dediğinin duyulduğunu tutanağa geçirtti. İmamoğlu'nun avukatı tanıklar dinlenilmeden ifadelerin tutanağa geçirilmesinin, "önceden görüş bildirmeme ilkesine" aykırı olduğu ve hakimin tarafsızlığını şüpheye düşürdüğü gerekçesiyle reddi hakim talebinde bulundu.

AKP’den CHP’nin İş Bankası hisselerine ilişkin açıklama

AKP Grup Başkan Vekili Mehmet Muş, CHP'nin İş Bankası'nda bulunan hisselerinin hazineye devri tartışmalarıyla ilgili açıklama yaptı.

Bir ‘FETÖ’nün siyasi ayağı’ AKP’dir açıklaması da SP liderinden

Genelkurmay eski Başkanı İlker Başbuğ'un, 'FETÖ'nün siyasi ayağı' tartışmalarında AKP'yi işaret etmesi ve CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun daha açık bir şekilde Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın adını zikretmesinin ardından, benzer bir açıklamasa da SP lideri Temel Karamollaoğlu'dan geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözlerine Rusya’dan yalanlama: Putin böyle bir emir vermedi

Kremlin Sözcüsü Dimitri Peskov, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'Rusya'nın en üst düzey asker kadrosunun Libya'da Wagner'e bağlı güçleri bizzat yönettiği' yönündeki açıklamalara yanıt verdi.
209,680BeğenenlerBeğen
4,903TakipçilerTakip Et