Pazar, Nisan 14, 2024

500 Milyon Dolarlık Albüm Servetini Hayır Kurumlarına Bırakıyorlar

Mick Jagger, Rolling Stones'un mirası konusunda açık sözlü olmaya başladı.

Ekim ayında grupla birlikte yeni bir albüm çıkarmaya hazırlanan “(I Can’t Go) Satisfaction” şarkıcısı, Rolling Stones’un şu anda Black and Blue ve Tattoo You’yu da içeren 1971 sonrası kataloğunu satmak gibi bir planı olmadığını, ancak ileride ne yapacaklarına dair bazı fikirleri olduğunu söyledi.

Verdiği yeni bir röportajda 80 yaşındaki rock efsanesi, satıştan elde edecekleri yaklaşık yarım milyar doları varislerine verebileceklerini ancak “çocukların iyi yaşamak için 500 milyon dolara ihtiyacı yok. Hadi ama.” diye ekledi

Bu yüzden paranın “belki” hayır kurumlarına gidebileceğini söyledi. Jagger, “Belki dünyada biraz iyilik yaparsınız…” diye ekledi.

Bu arada o ve grup üyeleri Keith Richards ve Ronnie Wood, grubun 18 yıl sonra ilk orijinal müzik albümü olan Hackney Diamonds ile diskografilerine bir albüm daha ekliyor.

Jagger WSJ’ye yaptığı açıklamada albümde bas gitarda Paul McCartney, piyanoda Elton John ve Stevie Wonder ve bir oturumda grupla aynı stüdyoda çalışırken “Sweet Sound of Heaven” şarkısına vokalleriyle katkıda bulunan Lady Gaga’nın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuğun yer aldığını belirtti.

Jagger albümü yetiştirmek için gruba son teslim tarihi baskısı yaptığını açıkladı: “Yapmak istediğim şey birkaç şarkı yazmak, stüdyoya girmek ve Sevgililer Günü’ne kadar albümü bitirmek. Bu sadece şapkadan çıkardığım bir gündü – ama herkes bunu hatırlayabilir. Sonra da eskiden yaptığımız gibi turneye çıkacağız.”

Grup albümün çıkış tarihi olan 20 Ekim’i ve ilk single’larının adının “Angry” olduğunu duyurdu.

Jagger etkinlikte yaptığı konuşmada “Gerçekten beğenmeseydik bu albümü çıkarmazdık” dedi. “Bundan oldukça memnun olduğumuzu söylemeliyiz. Biz büyük kafalı değiliz ama umarız siz beğenirsiniz.”

Duygusal bir anda üçlü, Ağustos 2021’de 80 yaşında ölen uzun süreli davulcuları Charlie Watts olmadan albüm kaydetmenin nasıl bir şey olduğuna da değindi.

Richards, “Charlie gittiğinden beri her şey farklı, o dört numara,” dedi. “O eksik, o yukarıda. Tabii ki inanılmaz derecede özleniyor.”

Çok Okunanlar

İlginizi Çekebilir