Seçimlerin ardından Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın faturayı kimlere keseceği kulislerde konuşulurken, kabinede ‘revizyon’ iddialarına dair bir yazı da Yeniçağ yazarı Ahmet Takan’dan geldi.

Takan bugünkü köşesinde, “Genel merkez yönetiminde en az 2-3 ismin ‘yolcu’ olacağı konuşuluyor” iddiasını yazdı.

Takan, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ın yıllardır kuracağı iddia edilen ‘yeni parti’ ile ilgili de iddialarını paylaştı.

Takan’ın “ Davutoğlu Ankara’yı turladı…” başlıklı yazısının ilgili bölümü şöyle:

AKP’de “seçim kaybedilmesine”, “seçim kaybedenlere” homurtular dalga dalga yayılırken yeni parti kurma çalışmalarını sürdüren azledilen Başbakan unvanına sahip Ahmet Davutoğlu, önceki gün (Cuma) Ankara’ya geldi. Davutoğlu, 1 günlük kısa ama hızlı bir Ankara turu yaptı. Çok sayıda eski ve yeni AKP’li isimlerle görüştü. Ahmet Davutoğlu’nun görüştüğü isimlerden bazılarıyla konuştum. “Hoca” yeni parti kurma konusunda çok kararlıymış… “En az 50 milletvekili ile” yeni partisini kuracağını iddia ediyor fakat bu isimleri söylemiyormuş… “Beni Batı’da destekliyor” diyormuş… Ali Babacan’ın da kendi yanında yer alacağını iddia ediyormuş. Ancak, Davutoğlu ile görüşen AKP’liler çok temkinli. “Hoca” ile Abdullah Gül arasında uzun süredir yaşanan soğukluğun devam ettiğine dikkat çekiyorlar. Ali Babacan’ın tavrının kesinleşmesini bekliyorlar…