Cumartesi / 11 Temmuz 2020

3 kadın sanatçıdan “Bakış Açısı”

"Bakış Açısı" isimli resim ve fotoğraf sergisi 21 Haziran tarihinden itibaren Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde açılıyor.

206,925BeğenenlerBeğen
8,578TakipçilerTakip Et

İç içe geçmiş hayatlarımız, barkodlanmış ikinci kimliklerimiz ve bunlarla perdelenen gerçeğimiz.

Tülin Gizgen, Şenay Yamaner , Ebru Zeynep Yaman adlı üç sanatçının kendi gerçekliklerinden yola çıkarak zamanla bireysel yanılsamalara dönüşen “bakış açılarını” sanatın ortak diliyle aktardığı bu sergi izleyeni insan kavramı üzerine düşünmeye sevk ediyor.

Sanatçılar, çalışmalarında yapısal form olarak hayata gelmiş, ilerleyen süreçte yapıdan öte kültürün temel anlatısı halini almış simgelerle kurguladığı kendilerine has bir dil kullanıyor.Sanatçılar, kendi geçmişinden ayrışarak gelen yatay ve dikey şeritler, iç içe geçmiş bedenler ve insanı ele veren bakışlar insan düzlemine gönderimde bulunuyor.

Tüm sanatseverler davetli olduğu serginin açılış kokteyli 21 Haziran 2018 Perşembe günü saat 18.00’de Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezinde sanatçıların katılımıyla yapılacak.

Sergi 3 Temmuz tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Tramvaydaki yaşlı sapık kadınlar tarafından suç üstü yakalandı

İzmir'de tramvayda yaşlı bir kişi 15 yaşındaki genç kızların fotoğrafını çekerken, fotoğrafını çektiği kız çocuğu tarafından yakalandı.

Müslümanlara korona virüs bulaştırmak için harekete geçtiler, İngiliz İstihbaratı açıkladı

İngiltere Bağımsız Aşırı Irkçılığa Karşı Komisyon (CCE), İngiliz istihbaratına verdiği raporda, Neo-Nazi ve aşırı sağcı grupların Yahudilere ve Müslümanlara korona virüs (Covids-19) bulaştırmak için eylemler düzenleyeceği bildirildi.

Yoldan geçenlere cinsel organını gösteren taksici için İBB’den emsal karar!

Şişhane Meydanı’nda yolu kapatarak müşteri kavgasına giriştiği esnada kendisine tepki gösteren 4 kişiye küfür ve hakaretler ederek cinsel organını gösteren 4 suç kaydı olan taksici savcılık talimatıyla serbest bırakıldı. İBB ise çalışma iznini iptal etti.

Ayasofya’nın açılacağı tarihle ilgili çarpıcı Lozan detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ayasofya'nın ibadete açılacağını duyurduğu tarihle ilgili Lozan detayı!

Erdoğan’dan Ayasofya önünde toplanan vatandaşlara tepki

Danıştay'ın Ayasofya kararının ardından, Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Millete Sesleniş konuşması gerçekleştirdi.
206,925BeğenenlerBeğen
8,578TakipçilerTakip Et