Perşembe / 26 Kasım 2020

Dünya barışı için bir adım da İstanbul’da atıldı!

Fransız 'land art'(arazi sanatı) sanatçı Saype’nin geçen yıl haziran ayında başlattığı “Beyond Walls” projesinin sekizinci durağı İstanbul oldu. Sanatçı, İstanbul’daki eserini, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş., Beşiktaş Belediyesi, Boğaziçi Üniversitesi, İsviçre Başkonsolosluğu, Fransız Kültür Türkiye ve UPS'in desteği ile oluşturdu.

204,567BeğenenlerBeğen
8,583TakipçilerTakip Et

Birliği, karşılıklı yardımlaşmayı ve duvarların ötesinde ortak çabayı simgelemek amacıyla daha önce Paris, Andorra, Cenevre, Berlin, Ouagadougou, Yamoussoukro ve Torino’da birbiriyle tokalaşan iki eli çimenlerin üzerine çeşitli boyalarla resmeden Saype, sekizinci eserini de İstanbul’da oluşturdu.

Daha önce Avrupa ve Afrika kıtalarını buluşturan Saype, bu kez de Avrupa ve Asya’yı kavuşturmak için İstanbul Boğazını geçerek, şehirden şehre, kıtadan kıtaya, batıyla doğuyu sarmalayan büyük bir kardeşlik zinciri çizmeyi hedefliyor.


Programda Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat’ın yerine konuşan Beşiktaş Belediyesi Kurumsal İlişkiler ve İletişim Direktörü Çağdaş Yıldız, “Değerli konuklar, Başkanımız Rıza Akpolat’ın hazırladığı mesajını sizlere okumak istiyorum. Ülkeler ve bölgeler arasındaki gerilimler, çatışmalar, toplumlardaki kutuplaşma, ticaret savaşları ve ekonomik sorunlar çözüm beklerken, pandemi hiç ummadığımız şekilde tüm dünyayı etkisi altına alarak, küresel bir krize yol açıp hayatlarımızı neredeyse tümden değiştirdi.

Biz Beşiktaş Belediyesi olarak, vatandaşlarımızın pandemi nedeniyle yaşadığı sıkışmışlık duygusunun giderek bir buhrana dönüşmesini engellemek için, yaz boyunca parklarımızda sosyal mesafeli etkinlikler düzenledik. Kültür, milyarlarca insanın fiziksel olarak birbirinden uzak kaldığı bir dönemde bizi bir araya getiriyor; belirsizlik ve endişe yükseldiğinde bize ilham ve umut veriyor. Biz bu nedenle Beşiktaş’ta sanatsız kalmamaya çalışıyoruz.

Şimdi İstanbul’umuzda, Beşiktaş sınırları içerisinde bizlere umudu ve birlikteliği derinden hissettiren çok değerli bir sanatçıya ve eserine ev sahipliği yapmaktayız. Saip’in ‘Duvarların Ötesinde’ projesi kapsamında, dünyanın en büyük insan zincirini yaratma amacıyla çıktığı yolda Paris, Andorra, Cenevre, Berlin ve Torino gibi kentlerden sonra şimdiki durağı İstanbul. İnsanlar ve kültürler arasında kurulan bu köprünün ayaklarından birinin Beşiktaş’tan yükselmesi bizi gururlandırıyor” dedi

Son Haberler

Erdal Tosun hayatını kaybetti

Sarıyer'de meydan gelen trafik kazasında oyuncu Erdal Tosun hayatını kaybetti.

Fenerbahçeli Erdal Tosun Beşiktaş’ın stadı için bakın ne demişti

Geçirdiği trafik kazası sonrasında hayatını kaybeden ünlü oyuncu Erdal Tosun, eğitim kurumlarına ve öğrencilere verdiği önem ile tanınıyordu. Yine bir okul gezisinde kendisiyle röportaj yapan bir öğrenciye Fenerbahçeli olduğunu açıklayan Tosun, Beşiktaş stadı ile ilgili de anısını anlattı.

Erdal Tosun’un ölümüne yol açan sürücü ile ilgili flaş gelişme

Erdal Tosun'un hayatını kaybettiği trafik kazasında diğer aracın sürücüsü taksirle ölüme neden olmak suçlamasıyla tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Erdal Tosun’a veda… Yılmaz Erdoğan konuştu, salon gözyaşlarını tutamadı

Erdal Tosun'a veda... Dün sabah erken saatlerde diyalize girmek üzere evinden çıkan ve Sarıyer'de meydana gelen feci trafik kazasında yaşamını yitiren Tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu Erdal Tosun bugün son yolculuğuna uğurlandı.

Gündem

Covid-19 aşısı Türkiye’ye ne zaman gelecek?

Bakan Koca, Çin merkezli Sinovac firması tarafından üretilen Covid-19 aşısından 50 milyon dozun satın alınması için anlaşıldığını açıkladı.

Mete Yarar, Deniz Zeyrek’in kendisine fare dediğini söyleyerek yayını terk etti!

Deniz Zeyrek ile tartışan Mete Yarar Habertürk yayını terk etti.

Babacan RTÜK’ten Bahçeli için yaş sınırı istemişti MHP’den yanıt geldi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın RTÜK'e Devlet Bahçeli'nin konuşmaları için 18 yaş sınırı getirilmesi çağrısını hedef aldı.

Koca uzun aradan sonra ‘vaka’ sayılarını açıkladı, siyasilerden ve STK’lerden tepki yağdı: “Bakanlığınızın yüzü yok”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uzun bir aranın ardından vaka sayılarını açıklamasına siyasilerden ve sivil toplum kuruluşlarından "Madem iddialarımız doğruydu neden daha önce açıklamadınız" tepkileri geldi.

Benzin ve motorinde yeni zamlı fiyatlar

Benzinin litre fiyatına 37 kuruşluk zam uygulanırken, motorine ise yarından itibaren geçerli olmak üzere 33 kuruş zam yapılacak.