Perşembe / 16 Temmuz 2020

17 rapçi “susamam” dedi, memleketi heyecan sardı

Tanınmış repçilerin yayımladığı '#SUSAMAM' adlı şarkı 'politik mesajları' ile gündeme girerken, Ezhel'in 'Olay' isimli şarkısının yakın tarihin bazı olaylarını birleştiren video klibi Youtube'un sansürüne uğradı. 18 rap müzisyeninin birlikte yaptığı ‘Susamam’ şarkısı kısa bir süre içinde yüz binlerce kez dinlendi

206,858BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et

Rap müzisyeni Şanışer, 17 müzisyen arkadaşıyla ‘#Susamam’ isimli bir şarkı hazırladı.

Fuat, Ados, Hayki, Server Uraz, Beta, Tahribad-ı İsyan, Sokrat St, Ozbi, Deniz Tekin, Sehabe, Yeis Sensura, Aspova, Defkhan, Aga B, Mirac, Mert Şenel ve Kamufle’nin yer aldığı şarkıda farklı konu başlıklarıyla Türkiye gündemindeki meseleler; ‘adalet’, ‘özgürlük’, ‘eğitim’, ‘kadına yönelik şiddet’, ‘hayvana yönelik şiddet’, ‘kentleşme’ gibi temalar işlenirken, güncel bir olay olarak Emine Bulut cinayeti de kendine yer buluyor.

Ezhel’in ‘Olay’ şarkısının video klibiyse Ankara Katliamı, Gezi Direnişi, Ethem Sarısülük’ün vurulma anı, Ali İsmail Korkmaz’ın saldırıya uğradığı görüntülerle birlikte 15 Temmuz darbe girişimi ve Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümü gibi son yılların bütün önemli olaylarına değiniyor. Klibin youtube tarafından “Trends” listesinden çıkartıldığı öğrenildi.

Yorum Yaz

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yolsuzluklar bir bir ortaya çıktı, AKP’li meclis üyeleri Mansur Yavaş’ın üzerine yürüdü

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, önceki dönemde bir firmanın piyasadan 1.5 TL’ye aldığı fidanları ASKİ’ye 15 TL’ye sattığını, bunların da çoğunun dikilmediğini belgeleriyle açıkladı. Bunun üzerine AKP'li Meclis üyeleri Yavaş'ın üzerine yürüdü.

Erdoğan’dan Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı açıklaması: Kulak asmayın

AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında Saray'daki Sergi Salonu'nda düzenlenen yemekte şehit aileleri ile bir araya geldi.

İmamoğlu Ayasofya’yı yanıtladı: Doğrular yapılır, kimsenin endişesi olmasın

İmamoğlu, İBB Meclisi'nde sunulan Ayasofya'nın imar planlarına 'Ayasofya cami ve külliyesi' olarak işlenmesi teklifini değerlendirdi. İmamoğlu, "Doğrular yapılır. Hiç kimsenin endişesi olmasın" dedi.

Haber Global’de ikinci Muharrem İnce vakası! Sunucu isyan etti…

Haber Global'de geçtiğimiz günlerde Muharrem İnce'nin canlı yayını terk etmesinin ardından CHP Parti Meclisi (PM) Üyesi Erdal Aksünger de program konuklarından Avukat Ertuğrul Akar'ın CHP'yi hedef alan sözleri sonrası programı terk etti.

Feyzioğlu: İtiraf ediyorum, ben bu suçu işledim

Feyzioğlu, "Ben Meclis ile bunları konuşmaya çalıştığım için suçlu ilan ediliyorsam itiraf ediyorum, ben bu suçu işledim. Ben Cumhurbaşkanımız'a sorunumuzu anlatmaya çalıştığım için suçluyum. Meclise derdimizi anlatmaya çalıştığım için suçluyum." dedi.
206,858BeğenenlerBeğen
8,627TakipçilerTakip Et