16 Temmuz sabahından yeni görüntü: Şehit Halisdemir’i alnından böyle öptü

16 Temmuz sabahına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

FETÖ’nün 15 Temmuz darbe girişiminde Astsubay Ömer Halisdemir’in darbeci general Semih Terzi’yi vurup, şehit düşmüştü. 16 Temmuz sabahına ilişkin yeni görüntüler ortaya çıktı.

16 Temmuz 2016 sabah saat 10.17’de karargaha gelen Zekai Aksakallı’nın darbecileri bertaraf eden askerlere sarıldığı görülüyor. Aksakallı, Terzi’yi öldürmesinin ardından darbeciler tarafından şehit edilen Halisdemir’in cansız bedenine yöneliyor. Halisdemir’in naaşı önünde diz çöken Aksakallı’nın, şehidin yüzündeki örtüyü açtığı ve burada anlından öptüğü görülüyor.

[fvplayer src=”https://vimeo.com/256541641″ splash=”https://i.vimeocdn.com/video/684235125_1920x1080.jpg?r=pad” caption=”Zekai Aksakallı’nın, şehit Ömer Halisdemir’i alnından öptüğü görüntüler ortaya çıktı”]

Aksakallı: Şehit olacağını bile bile

Dava kapsamında celse arasında ifadesi alınan Aksakallı, “Ömer Halisdemir ile 8 kez görüştüm. Semih Terzi’nin Karargah binasına geleceğini öğrendiğimiz için Terzi’nin hain olduğunu, darbeci olduğunu söyleyerek onu öldürmesi emrini verdim. Hatta bu konuşmamızda bu olayın sonunda şehadet olduğunu da belirttim ve hakkını helal etmesini istedim. O da ‘Helal olsun komutanım’ dedi. Sabah komutanlığa gittiğimde şehit Ömer Halisdemir yerde yatıyordu, üzerinde bir örtü vardı. Örtüyü kaldırıp alnından öptüm” demişti.

Son Haberler