Sosyal Medya

15 Temmuz’da silahı ile Meclis’te beklediğini öne süren Zeybekçi’nin kaçma görüntüleri ortaya çıktı

Gündem

15 Temmuz’da silahı ile Meclis’te beklediğini öne süren Zeybekçi’nin kaçma görüntüleri ortaya çıktı

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci 15 Temmuz gecesi Meclis’te silahı ile beklediğini anlatmıştı. Meclis’in güvenlik kameraları kaçış anını an be an kaydetti.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin “15 Temmuz’da üstüme kurşun yağıyordu. Silahım ve üç şarjörümle TBMM kapısında bekledim” demesi gündeme oturdu.

Zeybekci, Denizli’de hizmete giren bir havuzun açılışında, “Meclis’e o bombalar yağarken oradaydık. Yanımda bir bakan kardeşimiz vardı ona ve arkadaşlarıma dedim ki ‘canlı teslim olmayacağım. Bu hainler buraya girerse, meclis salonuna girerlerse beni canlı almayacaklar’ dedim. Ve o gün hazırlıklı da gitmiştik. Yanımızda ruhsatlı silahımız da vardı üç tane de şarjör ile beraber. Bunları konuşmayacaktım ama ilk defa konuşuyorum, bilmesi lazım bu milletin” ifadelerini kullandı.

Ancak gerçek farklı çıktı. Meclisin güvenlik kamerası görüntülerinde Zeybekci’nin 15 Temmuz’da Meclis bombalandığı sırada, gerçekten orada olduğu fakat korumaları tarafından korunduğu ve otoparka sığındığı anlaşıldı. Meclis’e ateş açılmasıyla korumalar Bakan Zeybekci’nin üzerine kapanarak kaçırıyor.

İşte o anlar;

    Gündem Kategorisinden...

    Bizi Takip Edin

    Popüler

    Yukarı